Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda je ekonomický konzultant a autor populární i odborné ekonomické literatury. Jako novinář spolupracoval například s časopisem Týden, pro který pořídil víc než stovku osobních rozhovorů s předními světovými ekonomy, včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny. Knižně vydal soubory interview Příběh dokonalé bouře a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o finanční krizi (2009) a Příběh dluhové smršti a hovory (nejen) s laureáty Nobelovy ceny o dopadech finanční krize (2011). V roce 2012 vydal „učebnici pop-ekonomie“ s názvem Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé, o rok později mu vyšla další pop-ekonomická kniha Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano.
Působí jako hlavní ekonom investiční společnosti Cyrrus a přednáší na Vysoké škole ekonomické. Je členem správní rady think-tanku Prague Twenty, který v letech 2010 až 2013 vedl coby ředitel.

Články autora

PŘEMEK FOREJT: PARÁDU VYKOUZLÍTE I Z LOWCOSTU

Finmag.cz

Loni mu bylo teprve třicet – a už patří mezi největší hvězdy české gastronomie. Degustační menu šéfkuchaře Přemka Forejta vás v olomoucké restauraci Entrée vystřelí z gatí. Vařit přitom začal proto, že mu nic jiného nezbývalo.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK