Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kvantitativní uvolňování vysvětleno. Konečně!

Martin Vlnas | 19. 11. 2010 | Vstoupit do diskuze – 8 komentářů

Občas stačí jedno jediné video a svět je mnohem jasnější. A veselejší...

Kvantitativní uvolňování vysvětleno. Konečně!

V článku Jak se tisknou dolary popsal princip a dopady kvantitativního uvolňování Pavel Kohout, pracoval s ním i Gonzalo Lira ve své katastrofické trilogii o Hyperinflační apokalypse a naposled na něj u nás přišla řeč v rozhovoru Lukáše Kovandy s izraelským ekonomem a bankéřem Jacobem Frenkelem pojmenovaném Zkuste žít bez bankéřů!

V každém ze zmíněných článků padlo i jméno šéfa Fedu Bena Bernankeho, ještě nikdo mu ale neříkal "The Ben Bernanke". Nejen kvůli tomu stojí za zhlédnutí následující video.

Pozn.: Pokud by se vám nezobrazovaly slovenské titulky, klikněte na přehrávané video. Budete přesměrováni na YouTube, kde je nutné na spodní liště přehrávače kliknout na tlačítko "CC". Přeji příjemné pokoukání.

Foto: profimedia.cz

Martin Vlnas

Martin Vlnas

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Na univerzitě Sungkyunkwan v jihokorejském Soulu se rok zabýval východoasijskou kulturou a sociálními systémy. Během studia publikoval reportážní texty... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 8 komentářů v diskuzi