Předplatné časopisu
Finmag do schránkyPředplatit časopis 

Kvantitativní uvolňování vysvětleno. Konečně!

Martin Vlnas
Martin Vlnas | 19. 11. 2010 | 8 komentářů | 2 719

Občas stačí jedno jediné video a svět je mnohem jasnější. A veselejší...

Kvantitativní uvolňování vysvětleno. Konečně!

V článku Jak se tisknou dolary popsal princip a dopady kvantitativního uvolňování Pavel Kohout, pracoval s ním i Gonzalo Lira ve své katastrofické trilogii o Hyperinflační apokalypse a naposled na něj u nás přišla řeč v rozhovoru Lukáše Kovandy s izraelským ekonomem a bankéřem Jacobem Frenkelem pojmenovaném Zkuste žít bez bankéřů!

V každém ze zmíněných článků padlo i jméno šéfa Fedu Bena Bernankeho, ještě nikdo mu ale neříkal "The Ben Bernanke". Nejen kvůli tomu stojí za zhlédnutí následující video.

Pozn.: Pokud by se vám nezobrazovaly slovenské titulky, klikněte na přehrávané video. Budete přesměrováni na YouTube, kde je nutné na spodní liště přehrávače kliknout na tlačítko "CC". Přeji příjemné pokoukání.

Foto: profimedia.cz

Autor článku

Martin Vlnas

Martin Vlnas

Vystudoval politologii, sociologii a mediální studia na FSS MU v Brně. Rok studoval v Jižní Koreji. Během studia publikoval reportáže v Reflexu, Respektu nebo Týdnu, kariéru ale začal jako portýr. Od roku 2009 byl editorem Finmagu, od roku 2010 jeho šéfredaktorem, o rok později se ujal i obsahu webu Peníze.cz. Od roku 2012 je jednatelem společnosti NextPage Media, která vydává Peníze.cz, Finmag, Heroine a Football Club.