Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Cenová válka kolem Dana Browna

Tento týden v úterý vyšlo v angličtině dlouho očekávané pokračování bestselleru Da Vinciho kód od Dana Browna. Pětisetstránková kniha se jmenuje The Lost Symbol (Ztracený symbol) a jak všichni už dlouho vědí, jejím ústředním námětem jsou mystéria kolem řádu svobodných zednářů.

The Lost Symbol byl stejně přísně střeženým titulem jako díly Harryho Pottera. Knihkupci vybalovali knihy ze zapečetěných beden, konkrétní obsah knihy znalo jen několik málo nakladatelských pracovníků vázaných slibem mlčenlivosti. Pouze v noci před vydáním knihy získali výtisky literární recenzenti. Ti prožili bezesnou noc, někteří ještě při čtení vysílali na web krátké postřehy a dojmy.

Recenzenti se shodují na tom, že kniha nepředstavuje žádné překvapení, model osvědčený u Da Vinciho kódu autor jednoduše vzal a aplikoval do jiného prostředí – Washingtonu.

Zajímavá válka se rozhořela kolem prodejní ceny knihy. Prodejní řetězce se předhánějí, kdo dokáže knihu více zlevnit, a prodat tak víc kusů. První vázané vydání stojí 18.99 liber, avšak britský retailový řetězec Asda se rozhodl prolomit rekordy v prodejnosti tím, že knihu nabízí za diskontní cenu pouhých 5 liber.

Že jsme již opravdu součástí globalizované kultury jsem se mohl přesvědčit po úterní konferenci společnosti Partners v Brně. Zdejší knihkupectví již totiž byla Brownovým titulem zásobena – hned první den světového prodeje.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK