Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Očima zaměstnavatelů: Tak si je vemte do podniku!

| 18. 9. 2015

Potravinářská firma Hamé se přihlásila, že by byla ochotná dát práci i ubytování azylantům. Co na to další zaměstnavatelé?

Očima zaměstnavatelů: Tak si je vemte do podniku!

Na začátek je potřeba ujasnit si, o čem je řeč. Je potřeba rozlišovat slova azylant a imigrant. Teprve člověka, který získá azyl nebo povolení k pobytu, totiž lze legálně zaměstnat lze. Tak jak to zní v prohlášení z Hamé: „Potravinářská společnost Hamé se rozhodla pomoci rodinám syrských uprchlíků. Těmto běžencům, kteří dostanou azyl v České republice, nabízí zajištění ubytování a práce ve svých výrobních závodech v tuzemsku.“ Azylové řízení samozřejmě nějakou dobu trvá, proto nelze očekávat, že pozítří budou už váleční uprchlíci stát v koncernu u píchaček. A nejde jen o délku azylového řízení, ale také o to, že zatím u nás uprchlíci o azyl prakticky nežádají.

Hamé zatím mluví o desítce rodin, s tím, že po zkušenostech by program mohla rozšířit. Ale není to jen Hamé. Hospodářská komora tvrdí, že podle jejího průzkumu by české firmy mohly dát práci až pěti tisícům azylantů. Její šéf mluví o možnosti vzniku fondu, který by válečným uprchlíkům, kteří dostanou azyl, pomáhal s rekvalifikacemi a vzděláváním, aby měli větší šanci získat práci.

Ptali jsme se velkých zaměstnavatelů – a vybírali jsme mezi nimi takové, kteří mají volná místa – jestli jsou také ochotni podat pomocnou ruku. Vzhledem k tomu, jakým reakcím také muselo po prohlášení svého šéfa čelit Hamé, se vůbec nedivíme, že odpovědi byli spíše sterilní. Nedivíme se ani firmám, které odepsaly, že se ankety nezúčastní. A vlastně ani těm, jejichž mluvčí a ředitelé se zahrabali pod zem a raději nenapsali ani po upomínce vůbec nic; to byli třeba stavebníci Skanska a Metrostav, obchodní řetězec Ahold (supermarkety Albert), boleslavská Škodovka nebo státní podnik Lesy České republiky.

Ptali jsme se takhle: Žadatelů o azyl z válkou postižených zemí je u nás zatím minimum. Byli byste připraveni udělat podobné vstřícné gesto jako Hamé? Kolik lidí a jakých profesí byste byli ochotni zaměstnat? Dokázali byste nabídnout jenom práci, nebo případně i ubytování? Jakou kvalifikaci by ti lidé museli mít? Jak velkou překážkou by byla neznalost češtiny?

Petr Vaněk

Ředitel vnějších vztahů Hyundai

Petr Vaněk
+6
+
-

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech zaměstnává lidi bez ohledu na jejich původ, rasu, náboženství a podobně, ale pouze v souladu se svými aktuálními potřebami na obsazení volných pozic. Pro práci v administrativě a managementu je základní podmínkou (kromě požadovaného odborného vzdělání) znalost angličtiny, v dělnických profesích se angličtina nevyžaduje, uchazeči ale musejí splňovat požadavky, týkající se zdravotního stavu, manuální zručnosti atd.

Nedisponujeme žádnými ubytovnami a svým zaměstnancům – s výjimkou korejských pracovníků – ubytování nezajišťujeme, všichni naši zaměstnanci HMMC v dojížďkové vzdálenosti od zaměstnání.  

Michael Šperl

tiskový mluvčí Kauflandu

Z lásky k Česku fotografie neposkytujeme, „nechlubíme“ se obličeji
+6
+
-

Naše společnost se chová naprosto apoliticky a nerozlišuje původ uchazečů o práci v našich prodejnách. Nejlepším důkazem aktuální složení našich zaměstnanců. Najdete mezi nimi celou řadu různých evropských, ale i mimoevropských národností.

Kvalifikace v různých profesích, které v maloobchodě s potravinami máme, je ale naprosto nutná. Jde o manipulaci s potravinami, která si vyžaduje odbornost a dodržování velmi přísných zákonných norem. Neznalost češtiny překážkou je a spadá do zmíněné kvalifikace, nicméně není překážkou nepřekonatelnou.

Jan Hais

šéf personalistů ve firmách G4S

Jan Hais
+8
+
-

Společnost G4S dodržuje celosvětově definovaný etický kodex, ve kterém se zavazuje dodržovat zásadu rovného zacházení se všemi stávajícími i potenciálními zaměstnanci. V praxi podporujeme otevřenost vůči všem lidem bez ohledu na věk, pohlaví, rasu či náboženské vyznání. Proto v G4S uvítáme uchazeče o zaměstnání i z řad žadatelů o azyl, jako kohokoliv jiného, pokud budou splněny bezpečnostní předpoklady.

Otázkou je znalost českého jazyka, ta je u většiny našich pracovních pozic často nezbytná pro operativní komunikaci. Všichni ale mají stejnou startovní čáru a mohou se pokusit o složení zkoušky na pozici strážný. Hlavní překážku teď ale vidím v současném českém právním řádu, který nařizuje, že žadatelé o azyl mohou být ekonomicky aktivní až po uplynutí dvanáctiměsíční lhůty.

Petra Jeřábková

Personální ředitelka Siemens Česká republika

Petra Jeřábková
+8
+
-

Anketa

Ve kterém podniku to říkají nejlíp?

V současné době zaměstnáváme přibližně 300 zaměstnanců s jinou než českou nebo slovenskou národností, hovoří se u nás 26 světovými jazyky. Pracujeme společně s lidmi, kteří pocházejí z různého etnického prostředí, různých kultur, a netolerujeme jakoukoliv diskriminaci.

Se začleňováním lidí v těžké životní situaci zpátky do společnosti máme čerstvé zkušenosti. Před několika měsíci jsme spustili unikátní sociální projekt Restart@Siemens – dáváme druhou životní šanci bezdomovcům: poskytujeme zaměstnání, pomáháme s bydlením, integrací do společnosti, ale například i s dluhovou situací.

Cizinci se statusem azylanta mají v oblasti zaměstnanosti stejná práva jako naši občané, bez nutnosti získat pracovní povolení. To administrativně zjednodušuje možnosti jejich přijetí oproti cizincům, kteří nejsou pod mezinárodní ochranou. Pro přijetí do zaměstnání je pak obvykle podstatná jazyková vybavenost, kvalifikace a demografická dostupnost, případně možnost zaměstnavatele ubytování poskytnout.

Z tohoto pohledu má Siemens co nabídnout díky různorodosti profesí, které obsazujeme v obchodních částech organizace a také v řadě výrobních závodů napříč Českou republikou. Siemens jako společensky zodpovědná firma je připravena nabídnout pomocnou ruku potřebným lidem, pokud je to legislativně možné.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (15 komentářů)

okay | 14. 10. 2015 21:20

-pokud očan ČR přijde Hamé žádat o práci s ubytováním,neuspěje.Proč?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jaroslav Krátký | 18. 9. 2015 14:39

Mně na článku zaujal postoj Hospodářské komory, navrhující vznik fondu, který by válečným uprchlíkům, kteří dostanou azyl, pomáhal s rekvalifikacemi a vzděláváním. Další, zřejmě bohatý a nevyčerpatelný cecík, na který už se třesou dychtivá ústa hujerů.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Fuj | 18. 9. 2015 13:00

Fuj, to jsou zli kapitalisti, co zerou male deti
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Tomas Kaleta | 18. 9. 2015 11:28

To s tym Hame neni zart? - moslimovia budu vyrabat bravcovu pastiku:)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jiri | 18. 9. 2015 12:00
reakce na Tomas Kaleta | 18. 9. 2015 11:28

Toho, že by v ní bylo vepřové se myslím nemusí vůbec bát. :-)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Tomas Kaleta | 18. 9. 2015 12:07
reakce na Jiri | 18. 9. 2015 12:00

Koza a kopyta sa nerataju?:)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Phoenix | 18. 9. 2015 09:47

Vrtá mi hlavou jedna věc. Momentální počet nezaměstnaných v ČR je cca 450 000
http://www.kurzy.cz/makroekonomika/nezamestnanost/

Nebylo by pro zaměstnavatele jednodušší a méně nákladné (finančně/časově) si zejména pro dělnické profese vybrat z "našich" nezaměstnaných místo z azylantů? Ještě bych to pochopil v případě vysoce specializovaných pozicích, na které u nás mezi stávajícími nezaměstnanými "nejsou lidi" (samozřejmě za předpokladu, že mezi azylanty bude dost VŠ vzdělaných odborníků, mezi Syřany možná jsou, jinde o tom dost pochybuji).

Neberu v úvahu podle mého zavádějící argument "firma v ČR by měla zaměstnávat přednostně občany ČR" (protože zaměstnavatel logicky zaměstná toho, u koho bude mít nejpříznivější poměr náklady-výnosy), uvažuji pouze otázku jazykové bariéry (čeština je opravdu dost složitý jazyk), případný problém s neznalostí prostředí a sociokulturní rozdíly. Jsem si samozřejmě vědom toho, že prchající Syřan může mít dost odlišný "profil" od prchajícího Eritrejce (vzdělání, jazyková vybavenost atd.).

V čem je pro firmy ekonomicky výhodnější zaměstnat na pozici, nevyžadující velkou odbornost, cizince proti stávajícím občanům? Nebo se nejedná o otázku ekonomické výhodnosti, ale jde čistě o "humanizmus"?
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Altman | 18. 9. 2015 13:11
reakce na Phoenix | 18. 9. 2015 09:47

Některé práce Češi zřejmě již dělat nechtějí (doplňování zboží do regálů) a raději jsou na dávkách. Mají to již obšláplé (na rozdíl od cizinců) a inkasují vše od podpory, přes přídavky na děti až po příspěvek na bydlení. A vedle toho možná někteří činorodější pracují na černo - i v tomto je místní ve výhodnější pozici, než imigrant, kterého by pravděpodobně kontrola nepřehlédla, někdo udal, nebo prostě jen neví, kde takovou práci sehnat a možná by mu ji ani nikdo nenabídl. Nechat souseda načerno pinglovat v mé hospodě, nebo přidávat na mé stavbě, není tak riskantní, jako totéž s cizincem.

Každou chvíli slyšíme, kolik kde chybí lidí - naposledy třeba řidičů kamionů a autobusů (dost nekvalifikovaná práce). A nikdo to dělat nechce. Důvod zrušit podpory - kdo se chce pojistit komerčně, má možnost.

Podle mne pokud je tolik neobsazených míst, neexistuje důvod pro existenci podpor a KAŹDOU nezaměstnanost lze považovat za dobrovolnou. K dobrovolné se nepočítají jen ti, kteří pracovat nechtějí, ale i ti, kteří si hledají lepší místo, dostali padáka a nevezmou hned to první, co se nabízí a nějakou dobu hledají či si zvyšují kvalifikaci, atd...

Někteří spoluobčané se zřejmě z důvodu svého "árijského" původu cítí býti do šlechtického stavu povýšenými a některé "podřadné" práce vidí jako "pod jejich úroveň". Podle mne tedy ale podřadné a pod úroveň je nechat se živit ostatními. Bohužel morálka se vlivem demokratického socialismu posunula a parazitismus není ostudou, ale "nárokem".
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Hulo | 21. 9. 2015 16:17
reakce na Jan Altman | 18. 9. 2015 13:11

Vodiči kamiónov a autobusov sú nekvalifikovaná jednoduchá práca? Nekvalifikovaný môže byť dokladač tovaru v Tescu(preto to robia študenti humanitných vied popri škole). Áno, vodič nepotrebuje na to vysokú školu, ale pozrite si inzeráty na vodičov NKD. Vodič potrebuje mať kvalifikáciu - vodičský preukaz C+E, platnú kartu vodiča, potvrdenie od lekára. Už len tieto položky sú značná vstupná investícia(odkedy skončila povinná vojenská služba, chlapci nemajú bežne vodičáky na nákladiaky). Navyše v každom inzeráte požadujú prax a sľubujú prac. smeny typu 3 týždne na cestách, týždeň doma. Bývať v kamióne nie je pre každého, aj rodina trpí.
Podobne vodič autobusu. Na získanie vodičáku typu D potrebuje človek okrem absolvovania kurzu v autoškole najprv mať vodičák typu C, vek a prax. A potom pravidelné prehliadky u lekára a psychológa. Podniky ČSAD toto preplácali, ak sa im uchádzač o zamestnanie upísal na niekoľko rokov. Súkromní dopravcovia chcú "hotového človeka".

...keď tak nad tým rozmýšľam, kamionista by bol pre imigranta, ktorý tu nemá rodinu ani bývanie, ideálne zamestnanie. Ale časom si rodinu privezie. A potom to už pre neho nebude ideálne zamestnanie...

A k tomu, že každú nezamestnanosť možno považovať za dobrovoľnú - ak sú neobsadené miesta "spoločníčok" a "masérok" v "pánskych kluboch", je to dobrovoľná nezamestnanosť? Inzerátov tohto typu je veľa, platy sľubujú nadštandardné, kvalifikáciu nepožadujú žiadnu, ak je toľko miest neobsadených je to spôsobené "posunutou morálkou demokratického socializmu"? :)
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ridic | 25. 9. 2015 15:28
reakce na Hulo | 21. 9. 2015 16:17

Ta investice neni zas tak hrozna (kolik to je krabicek cigaret a panaku rumu?)
Navic jsou firmy, ktere to tem lidem jsou ochotne zaplatit.
Plus je i plno jinych zamestnani, o ktere cesi nemaji zajem.

A ze je neprijemne byt 3 tydny v trapu, ze tim trpi rodina? No co na to rict? Jako ze to ma byt duvod pro to, abych takovemu cloveku financoval podporu, zdravotni peci o nej i o tu rodinu? Resp. aby mu ji z dani platili i ti, kterym bylo blbe parazitovat na ostatnich a do toho kamionu sedli?
Proste lidi jsou zodpovedni sami za sebe. Bud si tu rodinu neporidim, kdyz ji nemohu uzivit, nebo si ji poridim a holt se musim otacet.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Hana | 21. 9. 2015 14:23
reakce na Jan Altman | 18. 9. 2015 13:11

Gratuluju Vám k Vaší práci na dobu neurčitou a k pevnému zdraví.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Ridic | 25. 9. 2015 15:29
reakce na Hana | 21. 9. 2015 14:23

Dusledek toho, ze daval ve skole pozor, misto hospody si dale zvysuje kvalifikaci a pro zdravi sportuje a chodi na pravidelne prohlidky.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Sára | 18. 9. 2015 12:47
reakce na Phoenix | 18. 9. 2015 09:47

V Německu existuje zákon, kdy zaměstnavatel musí přednostně zaměstnat rodilého Němce a pak imigranty. Jenže s postupujícím přílivem nezaměstnatelných se poměr asi rychle přehoupne a zákon nebude k ničemu. Místo aby podpořili vlastní občany, tak je likvidují finančně a vlastně už i fyzicky! Možná se dočkáme, že budeme žít jako Indiáni v rezervacích. Nedovedu si ale představit, KDO BUDE PRACOVAT v těch automatizovaných provozech, i nyní je třeba mít min. SŠ a umět místní jazyk! Imigranti to asi nebudou.....
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Josef Fraj | 18. 9. 2015 11:17
reakce na Phoenix | 18. 9. 2015 09:47

Pokud se na uprchlíky vztahují všechny státní regulace jaké platí pro Čechy, namátkou zákoník práce, minimální mzda atd, tak to beru spíš jako mediální krok, který má té firmě pomoci se zviditelnit.
Já jsem o Hamé například doteď neslyšel. Díky svému kroku se zviditelnila.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Petr | 18. 9. 2015 10:59
reakce na Phoenix | 18. 9. 2015 09:47

Řekl bych, že asi zaměstnavatelé čekají, že s každým zaměstnaným uprchlíkem přijde i tučná dotace z EU. O tom to celé je, ale já jsem jen hloupý dělňas, určitě se mýlím.
Jinak s Vámi souhlasím a výrobky od Hamé pro mě skončily :-P
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Gabriel PleskaGabriel Pleska
Vystudoval český jazyk a literaturu. Pracoval v literárním časopise a na tiskovém oddělení České pošty, později na volné noze jako korektor a editor. Píše...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!