Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kompletní seznam škůdců českého exportu. Jsou na něm děti, hrdost i Vánoce

| 12. 9. 2012

Nemusíte jihnout nad tibetskou vlajkou ani soucítit s uvězněnými ruskými výtržnicemi. Nečasův projev „Export über alles“ by vás ale stejně měl vyplašit.

Kompletní seznam škůdců českého exportu. Jsou na něm děti, hrdost i Vánoce

Nemá Petr Nečas smůlu? Nejenom že na brněnském strojírenském veletrhu ztratí notičky ke svému proslovu o tom, jak je v zájmu obchodů s diktaturami „nutné zabránit některým módním politickým projevům“ – a odblekotá tak jen dva body ze sedmi. Vítr navíc ten papírek donese přes Výstaviště k nohám antičlověka, který má na českou předposranost pifku.

Papírum: petrismusnečasismus

Co že všechno tedy kromě podpory dalajlámy (který chce návrat feudalismu asi tolik jako hradní mazel Dominik Duka) a Pussy Riot škodí českému exportu?

> Práva žen

Obchodním delegacím ze Saúdské Arábie nebo Afghánistánu určitě nedělá radost, že v Česku potkávají tolik nezahalených žen potulujících se ulicemi bez muže-majitele. Alespoň že už jsou pryč doby, kdy Czechinvestu šéfovala Alexandra Rudyšarová.

> Svoboda slova

S Kim Čong-unem by se určitě obchodovalo lépe, kdyby mu někdo mohl zaručit, že jeho fotografie vyjdou na prvních stranách všech českých deníků. To se ale se svobodným tiskem zařizuje těžko. Je-li prvním krokem nové proexportní politiky „zabránění některým módním politickým projevům“, druhým pak logicky bude otiskování pouze toho, co exportu vyloženě prospívá.

> Dětská práva

Devítiletí flákači od Aše po Havířov bezúčelně honí po hřištích mičudy, zatímco by mohli sami šít v robotárnách kopačky a pomoci tak vlasti v exportním úsilí. Právní konzultace vládě dodá Pavel Němec, bývalý ministr spravedlnosti držící ochrannou ruku nad katarským princem prznícím české lolitky.

> Vánoce

Rozpočtově nezodpovědný týden, kdy stojí průmysl. Nábytkárna Jysk by přitom mohla jet na tři směny a vytlačit z obýváků po celém světě produkty zpohodlnělého Švédska.

> R.A.F.ismus a legionarismus

Zřejmě odkaz na historickou tradici hrdinství, dlouhodobě škodící českému exportu. O kolik víc bychom toho mohli vyvézt do Sovětského svazu nebo do třetí říše nebýt pomatenců, co dali přednost hrdosti a myšlence svobody před plným talířem.

Právě s letci a odbojáři se Petr Nečas rád fotografuje. Dlouho jsem mu to věřil. V pondělí se ale v Brně svými výroky o dalajlamismu a Pussy Riot zařadil na opačnou stranu. K přihrbeným Čecháčkům, kteří si dovolí říct nahlas jen to, co se od nich chce slyšet. Ke sklerotikům zapomínajícím, jak Západ podporoval českou protikomunistickou opozici v okupovaném Československu. K tmářům, kteří neumí uvést konkrétní argument kdy, komu a jak přesně „dalajlamismus“ zkazil kšeft. Klesl mezi nebezpečné zbabělce odmítající přiznat vlastní chyby (jak asi pomáhá exportu zvyšování daní a každoroční smršť nových nařízení?) a naopak zuřivě hledající škůdce a viníky okolo.

Nemusíte jihnout nad tibetskou vlajkou ani soucítit s uvězněnými ruskými výtržnicemi. Mělo by vás ale zajímat, že premiér Petr Nečas nemá rád svobodu názorů, že vytěsnil zbytky smyslu pro hrdost a že vleze pro grešli do zadku sebevětším tyranům. Navíc to všechno čeká i od vás.

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi (4 komentáře)

Ivo Patta | 13. 9. 2012 19:51

Možná se článek leckomu nemusí tak docela zamlouvat. Může jej považovat např. za součást předvolebního boje. Ve skutečnosti je to s panem premiérem Nečasem ještě horší, než je uvedeno v článku. On totiž škodí sám sobě a své rodině! Viz:
http://blisty.cz/art/59486 .html
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

František Marčík | 12. 9. 2012 02:50

Myslím, že je nad slunce jasné, že nejvíce českému exportu škodí trio Nečas (slabingr)-Klaus-Kalousek.
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

Jan Pozner | 12. 9. 2012 08:54
reakce na František Marčík | 12. 9. 2012 02:50

Český export ohrožují již nejsou schopni produkovat exportovatelné, konkurenceschopné produkty, například importéři pošahaných ideologií (Chytrá energie, apod.).
Tak si k nim Glopolis může stoupnout do řady...
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit komentovanou zprávu

František Marčík | 12. 9. 2012 12:32
reakce na Jan Pozner | 12. 9. 2012 08:54

Čistě z logiky věci, být ryzím exportérem dost dobře být nelze, ono taky, kdo by měl zájem např. o ty tuny "intelektuálníhoquot;braku, co se u nás dnes a denně vyprodukují (blogy na idnes.cz vedou, i když pravda, jsou bezplatné)?

Myslíte onu studii, k níž napsal jednu z podkladových studií např. M. Zámečník, a která vyzdvihuje tradiční sektor českého exportu, tj. kotle? A mnoho dalších praktických opatření a doporučení, které studie navrhuje a které pochválili např. Bartuška, Drábová, Wagner, Hrdlička a četní jiní? Studii, která říká, že exportovat české uhlí, tj. devastovanou českou krajinu, bez toho, aniž bychom do jeho nákladů započítali výdaje na likvidaci negativních externalit, je nonsens a že ekonomicky má smysl jiná cesta? Samozřejmě, že Chytrá energie jako celek je utopie, já jsem ji taky v čase jejího vydání autorům patřičně zkritizoval, buďte bez obav. Ale říkat tomu pošahaná ideologie může patrně jen ideolog jiného p.š.h.n.

A k onomu ad hominem, předně, já zde nevystupuji za Glopolis, tam působím externě a toho času ne. Dále sem nedováží Glopolis jen zápaďácké výmysly, ale též východňárské, například toto. Věčná škoda, že jste nebyl přítomen. Studie naštěstí bude k mání v elektronické podobě. Můžete si ji podobně jako jste to nesporně učinil i u Chytré energie, bedlivě nastudovat.

http://glop olis.org/cs/udalosti/konferenc e-k-predstaveni-studie-financn i-reseni-pro-cistou-energii-pr o-stredni-vychodni-evropu/
+
+
-

Reagovat | Citovat | Nahlásit

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Michal KašpárekMichal Kašpárek
* 1984. Absolvent bakalářského studia žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě. V letech 2006 až 2009 novinář v MF DNES, Metropolisu a Computer...více o autorovi.

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!