Vyplatí se nyní investice do nemovitostí?

Lenka Kinclová
Lenka Kinclová | 18. 5. 2022 | 2 406
crowdfundingfingoodinvesticeKdo hýbe miliardamiMiliardy v pohybunemovitosti

Ceny bytů stále rostou a trh vyhlíží splasknutí realitní bubliny. Zatím bezúspěšně. Existují ještě možnosti, jak investovat do nemovitostí? Dobrou zprávou je, že ano.

Vyplatí se nyní investice do nemovitostí?

Zdroj: Shutterstock

Odzvonilo investičním nemovitostem?

Investice do nemovitostí stále zaujímají přední pozice v hledáčku individuálních investorů. Jejich výnosnost a bezpečnost z investičního pohledu stále spolehlivě přinášejí své ovoce.

Situace na realitním trhu spíše hází investorům klacky pod nohy. Po několikaletých hypotečních hodech přicházejí na řadu hubená léta. Nárůst hypotečních sazeb a zpřísnění jejich podmínek přivádí investory k hledání jiných možností investování.

Řešením je investiční crowdfunding

Jednou z těchto alternativních možností je investiční crowdfunding. Přávě k němu směřují kroky mnoha investorů. Přináší totiž celou řadu výhod. Mezi ty patří vysoké zhodnocení, rychlá návratnost investice a hlavně jejich výborné zajištění. Právě crowdfunding nabízí možnost nepřímé investice do nemovitostí, a to prostřednictvím developerských projektů. Přední pozici na investičním crowdfundingovém poli zaujímá Fingood.cz

Investice do developerských projektů

Prostřednicvím Fingood.cz lze každý měsíc investovat do několika developerských projektů. Jedná se o investice do menšího a středního developmentu, které jsou vždy zajištěny zástavou nemovitého majetku.

Fingood.cz si na této pozici buduje velmi silnou pozici a má za sebou mnoho úspěšně zafinancovaných projektů. Jenom v letošním roce odfinancoval developerské projekty za více než 137 milionů korun, a to při průměrném zhodnocení 9 %. Investice do developmentu se mezi investory těší nebývalému zájmu.

Developerské projekty jsou mezi našimi investory velmi oblíbené. Často se nám stane, že jsou projekty v řádech milionů odfinancovány během hodiny. Nedávno jsme financovali projekt výstavby rodinných domů, kdy investoři do 30 minut zafinancovali 10 milionů korun,” popisuje situaci Vít Endler, CEO společnosti.

Kontinuální investice

Zajímavou možnost investování nabízí tzv. Kontinuální investice, kdy developerská společnost nepotřebuje celou částku ihned, ale rozdělí ji do několika etap.

Investoři mají pak na Fingoodu možnost projekt podpořit v několika samostatných tranších. Je zcela na nich zda investici využijí opakovaně nebo jednorázově. Hlavní výhodou tohoto typu investice je neustálé zhodnocování nemovitosti, která slouží zároveň jako zástava celého projektu. Díky tomuto procesu dochází k neustálému nárůstu ceny zajištění.

Investice do developmentu tak velmi úspěšně nahrazují současný poněkud uvadající trh investičních nemovitostí. Pro investory se jedná o pozitivní zprávu.

Miliardy v pohybu - investiční speciál Finmag.czNextPage Media

Kam dál? Investice na Finmagu:

FINMAG V NOVÉM DESIGNU JE TADY. CO SE V NĚM DOČTETE?

„Všechny ty kecy o bohémství jsou na nic. Musíte makat!“ Martin Krajc ve svém vinohradském ateliéru vysvětlil Ireně Jirků, proč s partou výtvarníků založil FIRMU.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

UMĚNÍ JE BYZNYS • „Toho Picassa jsem neměl prodávat,“ říká Patrik Šimon, majitel 20 tisíc artefaktů • Proč jde cena uměleckých děl nahoru? Jaké padají rekordy v aukcích • Dokáže AI malovat jako Monet nebo Mucha?

BYZNYS JE UMĚNÍ • Mléko jako od babičky vyrábí Radim Hrůza z Vysočiny • Pivní sen, ze kterého se zatím neprobudila spolumajitelka Rodinného pivovaru Švihov Anna van der Weerden

STYL JE HRA • Dům architekta Petra Stolína jako způsob poznání • Cestovní kancelář Ježíš Kristus funguje úspěšně už stovky let • Elegie za spalovací motor

HRY, SNY, RADOSTI • „Čekala jsem to horší,“ říká třetí Češka, která vystoupala na Mount Everest • Dunajská delta je zase planetou ptáků • Proč si Martin Vajda, spolumajitel vinařství Sonberk, čte knihy feministek?

Autor článku

Lenka Kinclová

Lenka Kinclová

Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu se zaměřením na marketing. Miluje solo cestování, ze kterého píše cestopisy. Jako aktivní investorka se zajímá o novinky ze světa investic a fintechu. Nyní má na starosti PR a komunikaci na investiční crowdfundingové platformě finGOOD.cz.