Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Hlídače financí si najalo 58 tisíc lidí, nabízí pohled bank

Jak hodnotí vaši úvěrovou rizikovost banky a finanční instituce? Kam vás řadí v rámci regionu a věkové skupiny? Odpověď poskytuje nová online služba webu kolikmam.cz zahrnutá do balíčku #kolikmam365.

Na 2,4 bilionu Kč se ke konci 3 čtvrtletí 2019 vyšplhalo zadlužení obyvatel Česka. Je o 143,7 miliard Kč vyšší než před rokem. Naopak nesplácený dluh občanů se snížil o 3,9 miliardy Kč na 31,2 miliardy Kč. Ukazují to nejnovější čísla Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Zvýšenou obezřetnost významných bank a finančních institucí při prověřování žadatelů o půjčky dokládá i další čerstvý údaj. Počet klientů s problémem splácet dluh na spotřebu klesl o 60 tisíc na 211 tisíc.

Neplatičů tedy ubývá. Faktem bohužel zůstává, že značná část z nich si zadělává na problém právě před Vánocemi. Kvůli často zbytečným a drahým dárkům se totiž unáhleně vrhají do nevýhodných, a přitom nejhalasněji inzerovaných půjček. Berou si jich i několik naráz. Na splátky pak nemají nebo zapomínají. Příklad by si měli vzít ze zodpovědnějších spotřebitelů, kteří pochopili, že online monitorovat mohou dnes i své finanční závazky. Nejenom domy a auta. Počet registrovaných uživatelů portálu kolikmam.cz, který je projektem CRIF – Czech Credit Bureau a obou registrů, už atakuje hranici 58 tisíc.

Prostřednictvím zmíněného webu mohou online, tedy pohodlně z domova, požádat o své výpisy z registrů. Mají tak přehled o svých současných i minulých půjčkách. Aplikace Hlídám si, kolik mám je zase esemeskou či mailem včas informuje nejen o nezaplacené splátce, ale například i o úvěrové žádosti podané zlodějem klientovy identity. Zvýhodněný balíček těchto služeb nazvaný #kolikmam365 je nově rozšířen o grafickou ilustraci finanční pozice uživatele v rámci věkové kategorie a regionu. Takže má představu, jak jeho důvěryhodnost úvěrové instituce hodnotí. Přes kolikmam.cz se dá rovněž objednat výpis exekucí či NetAgent, který hlásí podezřelé pohyby citlivých dat klienta v internetovém prostoru.

Hlídám si, kolik mám

Ukázkové náhledy ze služby Hlídám si, kolik mám zvětšíte kliknutím

Aktuální přehled


Hodnocení


Výpisy z registrů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK