Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

To nejlepší z ne zrovna nejlepšího roku

Michal Kašpárek | 4. 1. 2021 | Vstoupit do diskuze

18 článků, 5 objevů a 7 podcastů.

To nejlepší z ne zrovna nejlepšího roku

Zdroj: Shutterstock.com

Když jsem loni na konci roku skládal bestofko za rok 2019, hledal jsem v tom pestrém výběru nějaký společný motiv do titulku. Žádný nebyl. V tu chvíli už se o osm tisíc kilometrů dál dralo na svět téma, se kterým se letošní letopočet budou za sto let šprtat školáci a které od února dál zabralo třetinu výběrů čtení. Z covidových i necovidových textů teď vybírám ty, které si i v reakcích na aktuální dění zachovaly nadčasovost a pokoušejí se říct něco překvapivého.

V českých médiích to byly tyhle:

Dezinformace, koronavirus

Anglicky pak:

Sváteční Finmag

Finmag prosinec 2020Zdroj: Finmag

Dušan Šenkypl: „Nakonec někdo z ministerstva křičel, že by bylo nejlepší nedělat nic a  nechat procento populace prostě umřít.“ Internetový miliardář popisuje, jak s iniciativou Covid19CZ pomáhali státu. Proč chce teď dávat peníze politikům?


Ham. Téma čísla: jídlo. Chceme bio a poctivé vaření. Babička by se nám vysmála. • Hospoda: přežije rok 2020? A vinaři? Mapujeme, jak se snaží. Lukáš Hejlík má pár tipů. • Lid: Až tlustý budou hubený... Covid: Ale di ty. • Jak věda nasytila lidstvo.


Ještě víc: Vojta Dobeš chválí první VW stavěný zgruntu jako elektro. • Marek Hudema o zmrtvýchvstání Islámského státu. • Petr Houdek o setrvačnosti a dějinách: ač jezuiti odešli před čtvrt tisíciletím, pořád je lid vzdělanější ad. • Peter Bednár: Porýní-Severní Vestfálsko – náš vzor. Kde se učit opravovat krajinu.


Autoři, které jsem před rokem nesledoval, a teď od nich hltám všechno:

Podcasty, které jsem letos poslouchal komplet nebo skoro komplet:

 

 

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi