Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Maminko, až ta baterie doslouží, vy už tady nebudete

Michal Kašpárek | 7. 9. 2020 | Vstoupit do diskuze

Po pěti idylických výběrech čtení bez zmínky o covidu už opět nelze koukat (jenom) jinam.

Maminko, až ta baterie doslouží, vy už tady nebudete

Zdroj: Shutterstock.com

Z mého pohledu amatérského genetika a epidemiologa mluví nejdůvěryhodněji o momentální nebezpečnosti viru i pandemie genetička Emma Hodcroftová v rozhovoru pro Respekt.

Ani lidé ve třetí desítce tisíc (!) potvrzených nakažených nedostávají jednoznačné instrukce, co vlastně dělat: viz srpnové zkušenosti Lucie Trlifajové a Pavla Zimy.

Životopis Jana Žižky od Petra Čorneje se stal Knihou roku Magnesia Litera – ale možná ještě relevantnější doporučení přichází od Davida Klimeše.

Na českém webu mi chybělo zhodnocení toho, co vlastně umí nová generace neuronové sítě GPT-3 a nakolik jde o technologický (a v důsledku společenský) převrat, tak jsem o ně poprosil Jakuba Jetmara. Dále na Finmagu vyšel seriál Matěje Schneidera o pochodech na Washington, doporučil bych začít posledním, k dnešku asi nejrelevantnějším dílem.

Anglicky

Několik výrobců oznámilo, že brzy uvedou baterie do elektromobilů s životností 1,6 milionu kilometrů. Co s bateriemi, které vydrží sloužit několikrát déle než samotné auto?

Za poslední rok a něco přejmenovali vědci 27 lidských genů, aby je Excel nepovažoval za datum.

Jsem v půlce série Fall of Civilizations Podcast a zatím paráda: pečlivě zprodukované, vtahující vyprávění o pádech velkých historických civilizací.

(I tentokrát titulek vyplul z vod devadesátkové televize.)

Čtení na zbytek léta

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Téma čísla: Sex v roce 2020

Chceme to jako máma s tátou? Statistiky tvrdí, že mladí dnes mají míň sexu. Možná ale jen za sex nepovažují všecko, co kdysi jejich rodiče. Analýza Vojtěcha Pišla. • Monika Veselíková se ptá, jak lockdowny poznamenaly reálný sexbyznys v českých ulicích i privátech. • Michal Kašpárek o apkách, které z vás udělají pornstar samostatně výdělečně činnou. • Matouš Hrdina popisuje přeměnu Tinderu z aplikace, kde se rande domlouvá, na platformu, kde se rande děje. • Jak filmy zteplaly. Kamil Fila a story hollywoodského comingoutu.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK