Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jakou barvu má daň z hodnoty pozemku

Michal Kašpárek | 10. 8. 2020 | Vstoupit do diskuze

Synestezie, pozemkové reformy, DIY jugoslávské počítače a mindset dobrých předků.

Jakou barvu má daň z hodnoty pozemku

Zdroj: Shutterstock.com

Na Finmagu tento týden nakoukání do amerycké kultůry: Karolína Kašparová o otci kritiky politické korektnosti na univerzitách, Matěj Schneider o zombie firmách.

Podruhé za sebou politolog Pavel Barša, tentokrát rozebírá Latourovu knihu Zpátky na zem.

„Ve společnosti, ve které se teď nacházíme, neumím být chytře antikomunistický, protože nemám v komunistické straně partnera k debatě. Jestliže proti vám institucionálně stojí Josef Skála a Vojtěch Filip, tak se žádná debata vést nedá.“ Josef Šlerka u Barbory Tachecí o antikomunismu, oligarchizaci médií a jejich práci během pandemie.

Převážně neprovařené tipy, kam vyrazit za kulturou mimo velká města.

Anglicky

Dlouhá, důkladná a místy vtipná obhajoba daně z hodnoty pozemku a dalších způsobů, jak ulevit bezzemkům. „The cost of land is a tax on everything.“

Jak přemýšlet, aby na vás jednou pohlíželi jako na dobré předky?

Zábavné čtení o hudebnících a dalších umělcích se synestezií, tedy propojováním různých smyslových vjemů, např. vnímání barev a zvuků. (Škoda, že ani jeden nevypráví o nejzábavnějším okamžiku života se synestezií – totiž když zjistíte, že ji ostatní nemají.)

Domácí a podomácku vyrobené počítače socialistické Jugoslávie.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK