Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Možnosti románů, psychedelik a manipulací

Michal Kašpárek | 13. 1. 2020 | Vstoupit do diskuze

44 % kultury, 33 % rekapitulací, 22 % vědy.

Možnosti románů, psychedelik a manipulací

Anglicky

  • Desátá léta měla nastolit éru e-booků, ale nenastolila. Proč?
  • Pěkná oslava hry v šachyod bývalého vrcholového hráče Jonathana Rowsona. „To make good chess moves, you need to see the whole position in all its reverberating dynamism. But you also need to see your own mind, and know its power and limitations; the personal is indeed political, and vice-versa.“ (Jako náruživý ověřovač citátů Alberta Einstena bohužel musím upozornit, že ten na konci článku je s největší pravděpodobností smyšlený.)
  • Většinou tu bývají tři tipy na anglické články, tentokrát si ten třetí vynahradíme tipy na minisérie, které mě loni chytly: AfterlifeOlive KitteridgeFleabag. (Černobyluž jsem doporučoval.)

Nejtlustší Finmag

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

3d král

„Hlavně doufám, že se při každé následující pandemii nebude znovu řešit, jestli Průša tiskne štíty,“ říká podnikatel, jehož 3D tiskárny zná celý svět. A tak jsme se radši ptali, jestli se budou tisknout domy a k čemu je 3D tisk cukrářům. Jenže… Tiskne už Josef Průša štíty?

Vyhnala nás karanténa

Téma: outdoor. Analyzujeme čísla z tuzemské turistiky, probíráme novodobé vychytávky od hodinek po jídlo, co se vaří bez ohýnku, a mrknem na historii vychytávek, které už nám přijdou všední. Kde bychom byli bez přehazovačky? Pod kopcem!

A další

Jakub Jetmar ochutnává v prostějovském pivovaru Axiom.Monika Veselíková slyší krávu růst. Je to japonské plemeno wagjú z farmy v Dolní Sloupnici. Gabriel Pleska se léčí kameny. Martin Vlnas jede Tour de France. Vojta Dobeš popisuje, jak kartou dokoupíte koně pod kapotu auta, ve kterém právě sedíte.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi