Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Možnosti románů, psychedelik a manipulací

44 % kultury, 33 % rekapitulací, 22 % vědy.

Anglicky

  • Desátá léta měla nastolit éru e-booků, ale nenastolila. Proč?
  • Pěkná oslava hry v šachyod bývalého vrcholového hráče Jonathana Rowsona. „To make good chess moves, you need to see the whole position in all its reverberating dynamism. But you also need to see your own mind, and know its power and limitations; the personal is indeed political, and vice-versa.“ (Jako náruživý ověřovač citátů Alberta Einstena bohužel musím upozornit, že ten na konci článku je s největší pravděpodobností smyšlený.)
  • Většinou tu bývají tři tipy na anglické články, tentokrát si ten třetí vynahradíme tipy na minisérie, které mě loni chytly: AfterlifeOlive KitteridgeFleabag. (Černobyluž jsem doporučoval.)

FINMAG NA SNĚHU!

Finamg předplatné

Téma: bydlení a nemovitosti. Přesun světa do měst sleduje Pavel Jégl. Jiří Hovorka analyzuje, proč je bydlení tak drahé. Apolena Rychlíková bouří nájemníky. Peter Bednár ví, čím brzdíme rozvoj měst. Adam Gebrian ukazuje, že i v centru Prahy se dají stavět dostupné byty. A další.

Ostrá ostří, syrové maso, na kosti kotoučová pila. Půlky, prasata, bejčci. Vysíláme redakčního vegetariána mezi řezníky. Na bourání.

Žil pod bičem otrokáře, ale pak… Uprchlý otrok Frederick Douglass byl váženým občanem, poradcem prezidentů a nejfotografovanějším Američanem 19. století. Josef Tětek a Nepřátelé státu.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK