Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vnitřní Nietzsche kontra vnitřní Platón

Dále ve výběru převážně dlouhého čtení: rozhovory s Věrou Kunderovou, výčet úspěšných státních podniků a nejlepší letošní alba.

Anglicky

  • Jim Holt o paměti, smyslu a vědomí já, zkrátka o tom, jak si skládáme své životní příběhy. „On one side are those who believe the most important thing about the self you fashion is that it be original and new—not something copied from a preexisting template, not an imitation of someone else. Let’s call these people Nietzscheans. On the other are those who insist that the “good” you are questing after in your self-fashioning story must be truly good—not just something you happen to love for subjective reasons. Let’s call these people Platonists.“
  • Výběr míst, kde stát podniká, a jde mu to.
  • Muž, který se nazpaměť učí Plačky nad Finneganem – nevím ani proč, ale udělalo mi to radost.

FINMAG NA SNĚHU!

Finamg předplatné

Téma: bydlení a nemovitosti. Přesun světa do měst sleduje Pavel Jégl. Jiří Hovorka analyzuje, proč je bydlení tak drahé. Apolena Rychlíková bouří nájemníky. Peter Bednár ví, čím brzdíme rozvoj měst. Adam Gebrian ukazuje, že i v centru Prahy se dají stavět dostupné byty. A další.

Ostrá ostří, syrové maso, na kosti kotoučová pila. Půlky, prasata, bejčci. Vysíláme redakčního vegetariána mezi řezníky. Na bourání.

Žil pod bičem otrokáře, ale pak… Uprchlý otrok Frederick Douglass byl váženým občanem, poradcem prezidentů a nejfotografovanějším Američanem 19. století. Josef Tětek a Nepřátelé státu.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK