Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Teď poslouchej, mladej: moje holčička je velká a fotr ji nemá co chránit před zklamáním

Michal Kašpárek | 9. 9. 2019 | Vstoupit do diskuze

Kromě jednoho inspirativního varování nápadníkovi si dnes dáme varovná čísla o postavení východních Němců i Afroameričanů a maratóncům nakoukneme do míst, kam slunce nesvítí.

Teď poslouchej, mladej: moje holčička je velká a fotr ji nemá co chránit před zklamáním

  • Politici hledají s podnikateli, ekology a vědci cestu k ‚uhelnému exitu‘. (Spíš teda politici a podnikatelé než ekologové a vědci a nejradši by se tomu exitu nějak vyhnuli, protože je moc ideologickej.)
  • „[ž]ádná východoněmecká univerzita není vedena východním Němcem, na východoněmeckých manažerských pozicích připadají na jednoho výchoďáka dva zápaďáci a celkově je ve vedoucích pozicích na východě jen méně než čtvrtina lidí odtud.“ Kateřina Smejkalová
  • František Vyskočil o bakteriích, které z nás dělají maratonce. Fekální transplantace na Tour de France za 3, 2, 1…
  • Martin Groman rekapituluje cyklus rozhlasových rozhovorů s předními světovými intelektuály Otevřené hlavy a má trefný postřeh: „Zajímavé je ale uvědomit si, jak s tímto hodnotným obsahem Český rozhlas nakládá. Otevřené hlavy jsou přístupné jako podcast, ten ale zatím zná nebo používá jen 11 % české populace. Rozhovory odvysílalo také jejich domovské Rádio Wave, to ovšem vysílá jen na internetu. Do běžného vysílání pronikla jen druhá série, když ji vloni v letních reprízách nasadila Vltava.“
  • A ještě omluva: v minulém newsletteru jsem článek Matouše Hrdiny o protestech v Hongkongu omylem připsal Ondřeji Slačálkovi.

Anglicky

  • Americké startupy napodobují čínský systém sociálního kreditu.
  • Snižuje vysoká objasněnost vražd jejich počet? Nevíme. Co víme: v Bostonu najdou pachatele 90 % vražd bělochů, ale jen 42 % pachatelů vražd černochů.
  • „Poslyš, MLADEJ, jestli TŘEBA JENOM JEDNOU mou dceru rozpláčeš nebo jínějak ublížíš, přísahám ti na svůj ŽIVOT, že ti utrhnu KUS PAPÍRU, bys na něj napsal přiměřenou omluvu, protože všichni to někdy prostě zvořeme, tím spíš vy mladí, a HLAVNĚ bych měl vypíchnout, že ji NEMŮŽU uchránit před VŠÍM TRÁPENÍM NA SVĚTĚ, a i kdybych přece jenom mohl, nikdy by se HO pak nenaučila ZVLÁDAT. KAPIŠTO, HEJSKU?“ Čirá krása od Sophie Kohnové

Finmag v novém!

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

Kasaštyk. „V pondělí to vymyslíme, v úterý a ve středu se na tom dělá a ve čtvrtek to můžeme spustit. Jinde se do čtvrtka nesejde vedení.“ Tak vaří bří Kasové Pilulku.

Stříbrná. Téma čísla stáří. Pavel Jégl o nemilém průvodním jevu dlouhého života: dlouhém stáří. Jirka Hovorka spočte domovy pro seniory, pečovateláky a pečovatele. Co to stojí? Robert Vlach ví, proč volnonožci vydělávají do osmdesáti.

FIN.Finanční část magazínu poví, koho sledit na Twitteru, jak zbohatnout sběrem kamení či psích h., jak neřídit automobilku a na co mají majitelé bitcoinů pět let, jestli se o ně nechtějí bát.

S mate- a dramatikem Reném Levínským mluvil Michal Kašpárek. I o tom, že na covid nestačí opsat německé recepty. Nejsme Němci.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 do jara 2021 vedl Finmag.cz a editoval tištěný Finmag. Od jara... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi