Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Teď poslouchej, mladej: moje holčička je velká a fotr ji nemá co chránit před zklamáním

Kromě jednoho inspirativního varování nápadníkovi si dnes dáme varovná čísla o postavení východních Němců i Afroameričanů a maratóncům nakoukneme do míst, kam slunce nesvítí.

  • Politici hledají s podnikateli, ekology a vědci cestu k ‚uhelnému exitu‘. (Spíš teda politici a podnikatelé než ekologové a vědci a nejradši by se tomu exitu nějak vyhnuli, protože je moc ideologickej.)
  • „[ž]ádná východoněmecká univerzita není vedena východním Němcem, na východoněmeckých manažerských pozicích připadají na jednoho výchoďáka dva zápaďáci a celkově je ve vedoucích pozicích na východě jen méně než čtvrtina lidí odtud.“ Kateřina Smejkalová
  • František Vyskočil o bakteriích, které z nás dělají maratonce. Fekální transplantace na Tour de France za 3, 2, 1…
  • Martin Groman rekapituluje cyklus rozhlasových rozhovorů s předními světovými intelektuály Otevřené hlavy a má trefný postřeh: „Zajímavé je ale uvědomit si, jak s tímto hodnotným obsahem Český rozhlas nakládá. Otevřené hlavy jsou přístupné jako podcast, ten ale zatím zná nebo používá jen 11 % české populace. Rozhovory odvysílalo také jejich domovské Rádio Wave, to ovšem vysílá jen na internetu. Do běžného vysílání pronikla jen druhá série, když ji vloni v letních reprízách nasadila Vltava.“
  • A ještě omluva: v minulém newsletteru jsem článek Matouše Hrdiny o protestech v Hongkongu omylem připsal Ondřeji Slačálkovi.

Anglicky

  • Americké startupy napodobují čínský systém sociálního kreditu.
  • Snižuje vysoká objasněnost vražd jejich počet? Nevíme. Co víme: v Bostonu najdou pachatele 90 % vražd bělochů, ale jen 42 % pachatelů vražd černochů.
  • „Poslyš, MLADEJ, jestli TŘEBA JENOM JEDNOU mou dceru rozpláčeš nebo jínějak ublížíš, přísahám ti na svůj ŽIVOT, že ti utrhnu KUS PAPÍRU, bys na něj napsal přiměřenou omluvu, protože všichni to někdy prostě zvořeme, tím spíš vy mladí, a HLAVNĚ bych měl vypíchnout, že ji NEMŮŽU uchránit před VŠÍM TRÁPENÍM NA SVĚTĚ, a i kdybych přece jenom mohl, nikdy by se HO pak nenaučila ZVLÁDAT. KAPIŠTO, HEJSKU?“ Čirá krása od Sophie Kohnové

Finmag v novém!

Finamg předplatné

Cti chudoba netratí. Prý, měřit se to nedá. Inteligence jakžtakž ano. A vědci se doměřili k poznatku,že chudoba debilizuje. Behaviorální ekonom Petr Houdek vysvětlí jak.

Multimilionáři, kteří se dostali do čela Argentiny, Chile a Paraguaye, slibovali neúplatnost a manažerské superschopnosti. Místo úspěchů rána za ranou. Řídili estado jako firmu.

Odstěhovali jste se za město? Ti, co bydlí v něm, vám dotují bydlení, ani o tom nevědí. Ale počkejte, jak vás vyškolí, až se zdraží benzin. Architekt Peter Bednár o bydlení, které spojuje nejhorší z města i venkova.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK