Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Dobrá zpráva o katastrofách

Michal Kašpárek | 8. 4. 2019 | Vstoupit do diskuze – 1 komentář

Lidé se po neštěstích nepromění v divou zvěř jako v románech. Dále ve výběru čtení: budoucnost českého uhlí, matematika v boji s rakovinou a fascinující svět hub.

Dobrá zpráva o katastrofách

Anglicky

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 1 komentář v diskuzi

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Boris Otokar Hodlak | 8. 4. 2019 10:00

Na grafu v odkazu k Moderní monetární teorii je dobře vidět, že je spíš marxistická (tedy ideologická, bolestínská a násilím vyhrožující) než keynesiánská (vědecky podložená) teorie. Je dobré vědět, že v levicové ekonomii prostě jsou tyhle dvě větve a že diskutovat spolu můžou keynesiáni s dejme tomu libertariány (tvrdím to a to a mám to empiricky podložené tak a tak) než marxisti s kýmkoli (tvrdím to a to a jakékoli popření je nebezpečné a uráží menšiny/trápí proletariát)
Marxismus ani MMT vůbec není téma pro vědeckou debatu. Ostatně jak napsal blahé paměti levičák Tony Judt: Marxismus, to jsou v první fázi nerealistické cíle, ve druhé fázi násilné nucení předstírat, že jich bylo dosaženo.

+2
+
-