Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Incel inside

Existuje právo na sex?

Na Finmagu vyšla moje dvoudílná kritika první české knihy o anarchokapitalismu. A Lukáš Kovanda se ptá, co by asi Karl Marx řekl na lidi, kteří mu zaplatili a odhalili nový pomník v Trevíru.

Všechny články nominované na letošní Novinářskou cenu si můžete stáhnout v jednom souboru.

David Černý z Ústavu státu a práva Akademie věd k případu Alfieho Evanse. A ještě odlišný pohled Víta Kučíka.

Jak by vypadala mapa Evropy, kdyby se hranice překreslily podle toho, do kterého hlavního města se dostanete nejrychleji? (via Adam Javůrek) – A jak mapa světa se sedmi stejně lidnatými superstáty?

Anglicky

Má společnost přerozdělovat sex podobně jako bohatství? V čase masakrů páchaných incely, „nedobrovolnými celibátníky“, ne tak úplně absurdní otázka. Do tématu uvádí Alex Tabarrok. Robin Hanson je spíš pro, Alex Nichols proti. A existuje vůbec právo na sex?

Vědci zjistili™, že to byl to strach ze ztráty výsadního postavení, ne materiální nedostatek, co nahnalo Trumpovi voliče.

Druhý nejcitovanější vědecký článek zmínili editoři Wikipedie 21tisíckrát. První skoro třímilionkrát. O čem je?

Když jsme u Wikipedie, narazil jsem na ní na fascinující jazyk: baskicko-islandský pidžin. Kromě promíchání dvou už tak dost zvláštních řečí při plavbách po moři mě baví ukázkové fráze: „Dám ti sušenku a kvašený nápoj.“ – „Kup si svetr.“ – „Za kolik ponožek?“

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

* 1984. Absolvent bakalářského studia žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě. V letech 2006 až 2009 novinář v MF DNES, Metropolisu a Computer Pressu. Od roku 2010 publicista na volné noze. Pravidelně píše pro... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK