Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Steak za akcie? V New Yorku žádný problém!

Vlastníte akcie společností obchodovaných na newyorské burze? Pokud ano a máte cestu do světové finanční metropole, zavítejte do proslulé restaurace Smith & Wollensky Steakhouse. Dovolí vám tam totiž zaplatit právě akciemi.

Americká veřejnost se za poslední rok seznámila s mnoha novými ekonomickými pojmy. V roce 2010 může do slovníčku zařadit další – steak za akcie. Legendární steak house Smith & Wollensky totiž představil novou možnost platby za konzumaci. Reaguje tak na zprávu, že by se tento rok měly na Wall Street vyplácet bonusy v akciích a ne v penězích, jak tomu až doposud bylo.

Restaurace se dokonce rozhodla na tuto možnost lákat zákazníky na stránkách New York Times (detail inzerátu na obrázku). Tam se zavazuje, že za určitý obnos akcií obchodovaných na burze NYSE nebo NASDAQu otevře zákazníkovy účet. Ten z něho bude moct čerpat při každé návštěvě restaurace.

Zdroj: New York Times

Smith & Wollensky Steakhouse zjevně dobře zná své zákazníky. Speciální účet si už zavedla řada stálých hostů. Patří mezi ně i bankéři, kteří od svých zaměstnavatelů dostávají bonusy právě ve formě akcií namísto peněz. Místo čárek se na účtech nejčastěji škrtají akcie Goldman Sachs, Morgan Stanley nebo Citigroup.

Například roštěnou, která stojí mezi 38 a 44 dolary, můžete pořídit za čtvrtinu ceny jedné akcie Goldman Sachs nebo za skoro 14 akcií Citigroup.

Záleží proto na každém investorovi, v jaké náladě zamíří na oběd nebo večeři. jedno je však jisté - ve Smith & Wollensky Steakhouse může bez ohledu na vývoj trhu medvěd hodovat na býkovi.

Foto: Profimedia.cz

Autor je redaktorem www.investicniweb.cz

Tomáš Poděbrad

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK