Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tomáš Sedláček. Braný s rezervou

9. 9. 2015
 12 600
39 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Tomáš Sedláček je jen protekční remcal.

Nahlásit
-
5
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Vaše hypotézy jsou pouze "first order approximations". Tedy zajímá vás pouze jak reaguje zaměstnavatel na vyšší mzdu. Ale jak reaguje na vyšší mzdu zaměstnanec, který propuštěn nebude? Jak poté reagují podniky na vyšší kupní sílu lidí na minimální mzdě? Ceteris paribus s rostoucí poptávkou zaměstnávají firmy více lidí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-1
+

Diskuze

Vystudoval jsem VŠE před bratru 15ti lety. A jediné, co mi utkvělo je, že ekonomie opravdu není věda. Když si jedna skupina myslí, že v daném grafu je křivka svislá a druhý, že vodorovná a obě jsou přesvědčené, že mají pravdu, asi je opravdu něco špatně :)

Nahlásit

-
0
+

:-))) právě proto, že EU vládnou politici, kteří naslouchají různým aktivistům a z ekonomů tak maximálně Sedláčkům, to takhle tristně dopadá

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

s článkem vřele souhlasím

Nahlásit

-
1
+

Děkuji Tomáši Sedláčkovi za otevření obzorů.
Doposud jsem si myslel, že eurozóna je ekonomický projekt, když řeší společnou měnu, monetární politiku ECB, peněžní transfery mezi státy...a vono ne! Teď už vím, že o projektu, díky němuž daňoví poplatníci platí miliardy zadluženým státům, mají rozhodovat nikoliv ekonomové, ale sociologové, filosofové a umělci. Hned jsem klidnější, když vím, že moje peníze jsou v tak zodpovědných rukou.

Nahlásit

-
2
+

Tomáš Sedláček je jen protekční remcal.

Nahlásit

-
5
+

Vzal ste mi to z ust:)

+

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Článek je litanie uraženého ega jak z Rudého Práva

Nahlásit

-
1
+

Výborný článek, snad bude autorka na FINMAG přispívat i nadále!

Nahlásit

-
-1
+

A jeho "neekonomická ekonomie" je stejná srágora jako "nepolitická politika" autora předmluvy k Sedláčkově knize...

Nahlásit

-
1
+
2/2