Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tenká hranice podvodu

3. 2. 2010
34 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Je špatné, že existují soukromí podvodníci, kteří provozují letadla. Je v tom ale jedno pozitivum - účast v těchto letadlech je dobrovolná. Bohužel v letadle provozovaném státem je účast povinná. Resp. bohužel pro mladé lidi. Starší a staří stihnou vystoupit ještě před zřícením letadla.

Nahlásit
-
1
+

Diskuze

Myslím, že znakem letadla je zde myšleno, že mladý člověk musí (pokud chce žít v ČR) 40 let přispívat na důchody jiným a když dojde do věku kdy bude očekávat stejné příspěvky od jiných najednou se ukáže, že nebudou či budou zcela zanedbatelné. Tedy musím platit během celého svého pracovního života, ale to mi negarantuje vůbec nic. Tedy až přibude důchodců a ubude produktivních lidí, systém se zhroutí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

V průběžném systému se na důchody průběžně rozděluje to, co se vybere na daních. Kde jsou ty znaky letadla?

Nahlásit

-
0
+

Průběžný důchodový systém je průběžně ztrátový a to i za předpokladu existence zmíněné povinnosti účasti mladých v tomto státním letadle. Já mám ale o této povinnosti vážné pochyby.Kde je naspáno, že tito dnes mladí lidé budou ochotni do českého letadla nastoupit, když na letišti bude takový výběr, kterým národním (evropským či světovým)letadlem letět.To bude teprve průšvih až se zjistí, že mladí kašlou na svou budoucí povinnost, kterou jim dnes ordinují čeští politici.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Je špatné, že existují soukromí podvodníci, kteří provozují letadla. Je v tom ale jedno pozitivum - účast v těchto letadlech je dobrovolná. Bohužel v letadle provozovaném státem je účast povinná. Resp. bohužel pro mladé lidi. Starší a staří stihnou vystoupit ještě před zřícením letadla.

Nahlásit

-
1
+
2/2