Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

mBank: První úvěrová

| 27. 11. 2007

Nechci opakovat reklamní fráze nového retailového hráče tuzemského bankovního trhu, ale mBank opravdu přináší novinky, které mají šanci v dlouhém období změnit české bankovnictví.

mBank: První úvěrová
Všichni dosavadní hráči měli ve své podstatě stejný obchodní model jako Česká spořitelna: zřídíme klientovi účet a k tomu přibalíme další produkty.

Polská dcera německé Commerzbank je jiná. Ilustrují to plánovaná čísla její bilance. Zatímco eBanka měla po čtyřech letech fungování na konci roku 2002 osm miliard korun vkladů a pouhých osm set milionů korun poskytnutých úvěrů, mBank plánuje po třech letech mít na vkladech šest miliard korun a v úvěrech chce mít rozpůjčováno 23 miliard korun.

Na rozdíl od všech konkurentů nemusí nováček hledět na kapitálovou přiměřenost v ČR. Působí zde na základě jednotného evropského pasu, takže vklady může klidně kumulovat v Polsku a v tuzemsku získávat trh úvěry.

Ani Citibank, ani HSBC nebo Barclays, ale německo-polská mBank bude první zdejší bankou v anglosaském pojetí.

Autor komentáře je šéfredaktorem deníku E15

Další články o bankách

Vložit komentář

Abychom udrželi vysokou kvalitu diskuze na Finmagu, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdříve musíte zaregistrovat. Na následující odkaz pak klikněte v případě, že jste zapomněli své heslo.

Předplaťte si tištěný Finmag

Předplaťte si tištěný Finmag

Baví vás články, které každý den publikujeme na Finmagu? Pak vás bude bavit i tištěný FINMAG. Roční předplatné vyjde na 294 korun (za jedno číslo zaplatíte 49 korun). A nebojte, platit můžete i kartou.

Další články autora

Facebook

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Přihlášení

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!