Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Manažerský dress code

19. 6. 2009
 6 956
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

na nektere jsem chodili velmi dle pani Kohoutove nevhodne obleceni. a to jsme uzavirali velke dealy.prijde mi to strojene. v cem je nekdo lepsi, ze ma manzetove knfolicky z platiny, super oblek lepsi, nez platene kalhoty a kosile s zozhalenkou? stejne jako nutit nase tradery mit kravaty. totalni hovadina. ono spis zalezi taky, jak je clovek "velky zvire". ted si nemuzu vzpomenout na jemno, ale i na poli financi je jedna firma, co se sznazi zmenit tyto zabehle formality. jako hedge fond manager chodijen v kalohtach, triku, dzinach. podle nalady. a nikomu to nevadi.jde jim o produkt ne o to, co ma na sobe

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
1
+

Nejméně oblíbený příspěvek

hm, je zajimave, ze zena ktere nenosi šněrovačku naprosto jasně říká, že my ji máme nosit... kravata a sako není nic totiž jiného.Jinak musim souhlasit s http://www.dfens-cz.com/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=10ze kdyz si nekdo zaklada na tom, aby mel tu spravnou kravatu a boty, tak je to s nejvetsi pravdepodobnosti zm.d.

Nahlásit
-
-1
+

Diskuze

Pane Pietere, já s Vámi prostě souhlasit nemůžu, a to mám rád pláťáky a polokošili jako nikdo. Business je o jednání s obchodním partnerem a dress code je výrazem úcty (špatný dress code opačně). BTW pokud přijdu na výběrové řízení na ředitele České televize v žabkách a v košili dle vzoru Nicka Slaughtera ze seriálu Vražedné pobřeží tak se obávám, že jsem předem vyřazen - a nebude to proto, že ten seriál běžel na Nově...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

hm, je zajimave, ze zena ktere nenosi šněrovačku naprosto jasně říká, že my ji máme nosit... kravata a sako není nic totiž jiného.Jinak musim souhlasit s http://www.dfens-cz.com/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=10ze kdyz si nekdo zaklada na tom, aby mel tu spravnou kravatu a boty, tak je to s nejvetsi pravdepodobnosti zm.d.

Nahlásit

-
-1
+

Pěkné poučení pro letní módu, avšak nechápu, proč paní nebo sl. Rysková nezasáhla do oblékání Partners - když tendr pokud nějaký vůbec byl, vyhrál Respekt.Například zajímalo by mne co by jste řekla na to, když košile jsou jen s kapsičkou na pseaudo kapesník - což značí jednoznačně SPORTOVNÍ STYL a co se mé osoby týče zručnost byl asi taková že sako mám jak střechu na kabrioleta!

Nahlásit

-
0
+

na nektere jsem chodili velmi dle pani Kohoutove nevhodne obleceni. a to jsme uzavirali velke dealy.prijde mi to strojene. v cem je nekdo lepsi, ze ma manzetove knfolicky z platiny, super oblek lepsi, nez platene kalhoty a kosile s zozhalenkou? stejne jako nutit nase tradery mit kravaty. totalni hovadina. ono spis zalezi taky, jak je clovek "velky zvire". ted si nemuzu vzpomenout na jemno, ale i na poli financi je jedna firma, co se sznazi zmenit tyto zabehle formality. jako hedge fond manager chodijen v kalohtach, triku, dzinach. podle nalady. a nikomu to nevadi.jde jim o produkt ne o to, co ma na sobe

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Záleží hodně na úrovni firemní kultury a na vnitrofiremním klima :-) Oba extrémy jsou možné (ano, oblek je pro mě také extrém). Takže budu stejně rád na jednání s lidmi v riflích i v oblecích a kostýmcích, pokud je ve firmě jako takové rozvinutá kultura.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Asi záleží na situaci. Vy jste na tu schůzku, kam přišli oni v triku, asi v triku nepřišel, ne?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

:) alespon jsem se pred spankem zasmal. Dal bych to precist treba do Vodafonu, Vladimiru Kovarovi a i dalsim velkym rybam v zahranici. Doufam, ze tyhle nesmysli vymizi a clovek se nebude bat prijit do prace bez puncochacu. Zazili jsme nekolik velkych klientu, kteri prisli jen tak v kosili, triku a byli v pohode. nejde vubec o to, co ma clovek na sobe kdyz se dela byznis.

Nahlásit

-
1
+