Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vymýšlí to zábavnější šachy a lepí do oken tvář Ryana Goslinga, co je to?

Michal Kašpárek | 21. 9. 2020 | Vstoupit do diskuze

Kromě trampot s umělou inteligencí dojde i na trampoty s úložištěm jaderného odpadu a mytím rukou.

Vymýšlí to zábavnější šachy a lepí do oken tvář Ryana Goslinga, co je to?

Zdroj: Zdroj: Shutterstock.com

Vy už to sice všechno znáte a víte – ale hodí se to mít takhle pokupě třeba k poslání příbuzným: COVID-19 teď udeří s prudkou silou. Co může každý z nás dělat?.

Do mozaiky statistik: PAQ průběžně sleduje, jak se lidé chrání před nákazou a s kolika kontakty se stýkají.

Postavit úložiště jaderného odpadu je samo o sobě těžké, český stát si to ale dělá ještě těžší.

Petr Vidomus na Finmagu poodhaluje úskalí počítání účastníků demonstrací.

Alpy nad Vranovem a odstřelování valníku s brambory raketami: Tomáš Kolich píše o fiktivní české krajině v zahraničních filmech a seriálech. (Doporučoval jsem tu už jeho dřívější články.)

Anglicky

Goslingův efekt: když umělá inteligence vkládá do svých výtvorů nesmyslné prvky. Třeba obličej herce Ryana Goslinga do okna na „inteligentně“ zvětšované fotografii (dada výsledek není přímo v článku, nutno proklinout). Zneklidňující implikace: něco podobného se může přihodit třeba při čištění policejních odposlechů od šumu.

Ještě jednou AI: Vladimír Kramnik s její pomocí vymýšlí nové varianty šachů, u kterých nejde hrát po paměti a od prvního tahu se musí přemýšlet.

Život a dílo skladatele Pärta, pětaosmdesátníka.

Co je nového v životě stálice těchto newsletterů, blogujícího psychiatra Scotta Alexandra, který svoje články na jaře smazal kvůli hrozbě, že New York Times odhalí jeho identitu? (TLDR: všechno.)

Nejtlustší Finmag

Finmag srpen 2020Zdroj: Finmag

3d král

„Hlavně doufám, že se při každé následující pandemii nebude znovu řešit, jestli Průša tiskne štíty,“ říká podnikatel, jehož 3D tiskárny zná celý svět. A tak jsme se radši ptali, jestli se budou tisknout domy a k čemu je 3D tisk cukrářům. Jenže… Tiskne už Josef Průša štíty?

Vyhnala nás karanténa

Téma: outdoor. Analyzujeme čísla z tuzemské turistiky, probíráme novodobé vychytávky od hodinek po jídlo, co se vaří bez ohýnku, a mrknem na historii vychytávek, které už nám přijdou všední. Kde bychom byli bez přehazovačky? Pod kopcem!

A další

Jakub Jetmar ochutnává v prostějovském pivovaru Axiom.Monika Veselíková slyší krávu růst. Je to japonské plemeno wagjú z farmy v Dolní Sloupnici. Gabriel Pleska se léčí kameny. Martin Vlnas jede Tour de France. Vojta Dobeš popisuje, jak kartou dokoupíte koně pod kapotu auta, ve kterém právě sedíte.

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek

Po studiu žurnalistiky a filmové vědy na Masarykově univerzitě prošel MF DNES a redakcemi Computer Pressu. Mezi lety 2009 a 2016 byl na volné noze, od roku 2017 vede web Finmag.cz a edituje tištěný Finmag. Každý pátek posílá... Více o autorovi.

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK