Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Už se ksakru probuďme! K prosperitě Česka musíme přispět všichni

26. 11. 2023
 16 910
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. A jakou vládu si mohou zasloužit obyvatelé Čech, Moravy a Slezska, když jich 33 % volí prolhanou, ukňouranou kreaturu a dalších cca 10 % tupého populistu?! Když polovina voličů se hodlá vést zadarmo – státe postarej se: „Ať nám to zaplatí ti pitomci, kteří makají a vydělávají!“
A mladí? Generace Z nazývaná také generací sněhových vloček? Chtějí pracovat jen od-do, ale brát za to tolik, aby měli dost na své zájmy a volnočasové aktivity. Příliš si natahovat triko nehodlají. Chtějí si „užívat“. Jako optimální pro sebe vidí zaměstnání ve státní sféře. Když jsem se nedávno ptal jedné náctileté slečny, proč nešla studovat, když měla na druhém stupni výborné výsledky, dozvěděl jsem se, že chce „mít po práci čistou hlavu“ …

Nahlásit
-
4
+

Diskuze

Pane Jiří Sedláčku, děkuji za upozornění na nepřesné použití výrazů, které Česká Wikipedie nezná.
Vytvořte na této wiki stránku „Kolonizátoři“, „Kolonisté“! Nebo můžete požádat o její vytvoření. Další slovníky podávají tento výklad:
https://cs.wiktionary.org/wiki/settler: osadník, kolonista
Slovo: kolonie. Význam: skupina jedinců nebo soubor jednotlivostí tvořící určitý celek odlišný od svého okolí, nebo hospodářsky a politicky závislé území.

Příspěvek by měl pro srozumitelnost znít asi takto:

Pěkný článek, jen autor zapomněl na jednu maličkost. Jako o hospodářsky a politicky závislé území, v Česku rozhodují cizí nadnárodní společnosti a jejich zvolení zástupci, česká vláda. Pokud se toto nezmění, tak všichni, kteří se snaží přispět k prosperitě Česka jen zvýší bohatství cizích nadnárodních společností.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Jen formální poznámka: Kolonisté jsou ti, kdo podléhají kolonizaci. Ti, kteří kolonisty ovládají a o kterých jste ve svém komentáři nejspíš chtěl psát, jsou kolonizátoři …

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. A jakou vládu si mohou zasloužit obyvatelé Čech, Moravy a Slezska, když jich 33 % volí prolhanou, ukňouranou kreaturu a dalších cca 10 % tupého populistu?! Když polovina voličů se hodlá vést zadarmo – státe postarej se: „Ať nám to zaplatí ti pitomci, kteří makají a vydělávají!“
A mladí? Generace Z nazývaná také generací sněhových vloček? Chtějí pracovat jen od-do, ale brát za to tolik, aby měli dost na své zájmy a volnočasové aktivity. Příliš si natahovat triko nehodlají. Chtějí si „užívat“. Jako optimální pro sebe vidí zaměstnání ve státní sféře. Když jsem se nedávno ptal jedné náctileté slečny, proč nešla studovat, když měla na druhém stupni výborné výsledky, dozvěděl jsem se, že chce „mít po práci čistou hlavu“ …

Nahlásit

-
4
+

Pěkný článek, jen autor zapomněl na jednu maličkost. Jako o kolonii o nás rozhodují kolonisté a jejich zvolení zástupci.
Pokud se toto nezmění, tak všichni, kteří se snaží přispět k prosperitě Česka jen zvýší bohatství kolonistů.

Nahlásit

-
2
+