Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Zrušme konečně zbytečné úřady. Je tu nová šance, jak upgradovat Česko

27. 7. 2023
 14 174
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Digitalizaci agend určitě, jen nesmí mít ta státní digitální komunikace uživatelské rozhraní, ve kterém aby se prase vyznalo. Třeba datové schránky — se světem výpočetní techniky a Internetem jsem dlouhá léta kamarád, ale když jsem onehdy jedné známé pomáhal s orientací v její nové datové schránce, kterou jí stát povinně zavedl, nestačil jsem se divit. Po uživatelské přívětivosti ani stopy. Jen samý právnicko-úřednický newspeak, pod kterým člověk neví, co si má vlastně představit. Takhle kdyby své služby poskytovala soukromá firma, tak rychle zkrachuje …

Nahlásit
-
23
+

Diskuze

Předpokládám, že na rušení úřadů bude vytvořen nový úřad...

Nahlásit

-
8
+

Pane Kohoute, nezlobte se, ale je dost neinformované domnívat se, že se úřady práce zabývají pouze nezaměstnanými. A to po více, než 10 letech, co byla na úp přenesena široká dávková agenda z obecních úřadů, nehledě na další záležitosti, které mají na starosti. Pokud jsou i další vaše doporučení podobně v obraze, jako v případě úp, tak si to radši nechte někým překontrolovat.

Nahlásit

-
1
+

Digitalizaci agend určitě, jen nesmí mít ta státní digitální komunikace uživatelské rozhraní, ve kterém aby se prase vyznalo. Třeba datové schránky — se světem výpočetní techniky a Internetem jsem dlouhá léta kamarád, ale když jsem onehdy jedné známé pomáhal s orientací v její nové datové schránce, kterou jí stát povinně zavedl, nestačil jsem se divit. Po uživatelské přívětivosti ani stopy. Jen samý právnicko-úřednický newspeak, pod kterým člověk neví, co si má vlastně představit. Takhle kdyby své služby poskytovala soukromá firma, tak rychle zkrachuje …

Nahlásit

-
23
+