Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Příští vláda bude zase Babišova. Tomu nezabráníte

Pavel Jégl | 23. 2. 2021 | Celkem 30 komentářů v diskuzi

Vložit komentář

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Miroslav Plát | 23. 2. 2021 20:52

Babiše volí ten, kdo nemá k této zemi žádný vztah. Nasazovat Pirátům psí hlavu může jen zoufalec, který si nevidí dál než na špičku svého nosu. Znám mnoho rozumných důchodců, kteří touží po změně a hlavně chtějí důstojně dožít v zemi, které nevládne stbácký udavač a podvodník s evropskými dotacemi.
Tato vláda si mastí kapsu jenom pro sebe, Dostala nás do obrovského srabu a neví, jak z toho ven. Dalším neštěstím je to, co nyní vládne hradu. Člověk, který nás žene k diktátorským režimům si nezaslouží žádnou úctu. Pevně věřím, že na podzim zvítězí u voličů zdravý rozum. Pryč s lidmi, kteří nemají žádnou vizi, pryč s lidmi s bolševickými praktikami

+111
+
-

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

Johann Weissmiller | 23. 2. 2021 19:19

Myslím že už toho bylo dost . Bureš půjde od válu ! Já budu volit Okamurovu SPD ! To je jediná schopná strana , která má v plánu dobré věci pro lidi , je proti migraci , je pro vystoupení z unie trotlů a celkově přijatelný program

-94
+
-

Všech 30 komentářů v diskuzi.

Jaromír Červenka | 24. 2. 2021 10:50

Všechny zdravím... V případě, že by se nyní konaly volby, zvítězilo by hnutí ANO Andreje Babiše. Ukázal to průzkum společnosti SANEP, podle něhož se ANO těší přízni 26,8 procenta voličů. Oproti minulému měsíci zaznamenala tato vládní strana v aktuálním průzkumu volebních preferencí do Poslanecké sněmovny PČR pokles o 0,3 procentních bodů. Přesto je v únoru tohoto roku hnutí ANO i nadále favoritem sněmovních voleb. Koaliční uskupení Piráti/STAN by v případě současného konání voleb skončilo na druhé pozici, a to se ziskem 24,9 procentního bodu. Třetí pozici by v současné době získalo koaliční uskupení SPOLU (ODS/TOP 09/KDU-ČSL), a to se ziskem 18,6 procentního bodu. Na čtvrtém místě by v únoru skončila SPD se ziskem 9,4 procentního bodu, což znamená oproti lednovému měření nárůst o 0,6 % voličské přízně. SPD zaznamenává již několik měsíců v řadě vcelku výrazný rostoucí trend voličských preferencí. Na pátém místě by pak skončila ČSSD. Českou stranu sociálně demokratickou by v únoru volilo 5,9 procenta voličů.
Na šestém místě a na hraně volitelnosti, avšak se vstupenkou do Poslanecké sněmovny, se v únoru ocitla KSČM se ziskem 5,3 procentního bodu. Jen coby doplnění stále trvajícího trendu "náklonosti", tedy i mých slov v předchozím příspěvku. Jsem si samozřejmě vědom, že hodnota těchto průzkumů je vždy diskutabilní

Nahlásit

+11
+
-

Jan Macháček | 24. 2. 2021 09:23

Je ještě další možnost. Ústavní žaloba na Zemana. K tomu je potřeba, aby bloky Pirátů a SPOLU měly v PS ústavní většinu, tj. alespoň 120 hlasů. Senát mají bezpečně jistý. Jejich ústavní většina v PS však není moc pravděpodobná. Aspoň podle mého názoru. Socani se (doufám) nedostanou. Komunisti možná ano s odřenýma ušima. Agrofert bude mít snad max kolem těch 26.5%. Možná bude mít i o hodně méně, třeba jen 18-20%. Myslím si totiž, že velkým černým koněm voleb budou Okamurovci, kteří mohou odčerpat hodně hlasů i Burešovi. Okamurovci jsou totiž vlastně úplně jediná protestní strana. Je vyloženě absurdní, že aktuálně jsou jediní, kdo jsou proti protiústavnímu nouzovému stavu. Jako jediní sbírají hlasy pro jeho zrušení. Tzv. demoblok je ze svého mediálního COVIDového obrazu ještě pos****ější než Babiš a radši nechávají Bureše diktátorem (podle striktního výkladu ústavy), než aby ho zrušili a Babiše za to poslali do kriminálu (minimálně překročení pravomoci veřejného činitele v nejvyšší vazbě, což je tuším 12 let, podle striktního výkladu i takové chuťovky jako vlastizrada, sabotáž, rozvracení republiky atp). Nejhorší je v tomhle profesor Fiala. Ten kdyby měl 3x větší drdol než March Simpson, tak by byl celý po***ý, jak moc se bojí zhoršeného mediálního obrazu. Myslím si, že ekonomické problémy a nas****t lidí z COVIDových opatření bude tak velká, že se to promítne do opravdu vysokých preferencí Okamurovců (15-20%?). Možná je bude volit i část bývalého elektorátu ODS (hlavně malí živnostníci), protože budou velmi rozzuření z toho, že ODS je v otázce COVIDu vlastně v jedné Národní Frontě s Agrovládou. Malým živnostníkům jde o jejich živobytí a doživotní likvidaci jejich ekonomické existence a Okamurovci jsou jediní, kdo jsou (aspoň trochu) na jejich straně.

Nahlásit

-11
+
-

Martin Doležal | 24. 2. 2021 11:06 | reakce na Jan Macháček - 24. 2. 2021 09:23

Protestní vůdci, typu Okamura, Sládek, ..... nemají šanci překročit 15%, přiblížit se k té hodnotě mohou jen za předpokladu, že totálně vybouchne KSČM ještě před volbami. Je totiž obrovský rozdíl mezi tím, jaké jednotlivosti se běžným lidem líbí během roku, a tím, jak hlasují ve volbách. To máte stejné jako většina lidí veřejně tvrdí, že chtějí kupovat kvalitní potraviny, ať jim je obchody nabídnou. Ale jak mají otevřít peněženku, tak vítězí sajrajt ze slevového letáku.

Navíc, kdyby se Okamura dostal do vlády, tak vyšumí 90% jeho plánů a slibů, a přijde o většinu voličů. On moc dobře ví, proč se držet v opozici. Tam může jen jalově mlet pantem a lakovat své příznivce.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+13
+
-

R. S. | 24. 2. 2021 01:16

Výsledky průzkumů jsou pro mě upřímně řečeno malou záhadou. Dnes jsem se dočetl, že dle průzkumu je 9 z 10 lidí pro návrat dětí do škol a covidu se obává čím dál méně lidí. Politici mají naopak choutky spíš nikým nedodržovaná opatření ještě zpřísňovat a děti do škol pustit leda "až naprší a uschne". Odráží se to nějak na preferencích stran? Nezdá se.

Nedávno ve sněmovně došlo k odmítnutí nouzového stavu a následně jeho pochybnému znovuzavedení vládou, doprovázeného snahou o jeho nahrazením "pandemickým stavem", který nutnost po(s)tupného prodlužování odstraní a odepření vzdělání dětem umožní rovnou na neurčito. Proti se postavily v podstatě jen SPD a KSČM: https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=75413

A teď mi někdo řekněte: bude snad oněch 90% lidí, kteří jsou pro návrat dětí do škol, volit SPD a KSČM? No nebude, zase to tam nahážou stranám, které o tom budou hezky mluvit, ale v praxi jsou proti. Lidé budou spíš volit svého oblíbeného STBáka nebo neokoukaného sympaťáka s dredy, protože jim díky pečlivě budovanému PR přijdou mnohem přijatelnější - aniž by příliš řešili, že se oba zmínění pánové reálně dostali nalevo od KSČM, což by jim takto explicitně vyjádřeno vůbec přijatelné nepřišlo.

Bylo by nesmírně zajímavé vidět, jak by lidé hlasovali, pokud by mohli po švýcarském vzoru rozhodovat o podobných otázkách v referendu. Volby jako bianco šek na 4 roky mají pro dnešní turbulentní dobu očividně značné mouchy.

Nahlásit

+6
+
-

Martin Doležal | 24. 2. 2021 09:03 | reakce na R. S. - 24. 2. 2021 01:16

Jakýkoliv průzkum, je pro většinu lidí jen další zábavný test z internetu. Oni se i v běžných věcech nevyjadřují rozumem, ale jen podle aktuální nálady a emocí. Navíc velmi záleží jak jsou položeny otázky a jak je lze pak interpretovat. Stačí se podívat do diskuze, kdy se spousta lidí dohaduje o hloupostech a tvrdí virtuální realitu, přitom jsou přesvědčeni, že nelžou. Stačí jedno slovo na kterém se kousnou, a zatmí se před očima. S volbama je to stejné, zde se nehlasuje sobecky, podle vlastních potřeb a zájmů, ale především podle emocí, koho kdo nesnáší a kdo komu slibuje nakopat zadel.

Česká politika je pouze speciální druh podnikání kde se fasuje několik miliard ročně, tudíž se o to perou predátoři. Takže jediné funkční řešení je omezit ty zisky pro politiky a lidem umožnit hlasování pouze s podmínkou investice peněz. Např. parlamentní volby = vklad 2000 Kč, po 4 letech se pouze na základě statistiky, buď peníze vrátí, nebo propadnou na pokrytí chybných rozhodnutí.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+6
+
-

Jan Capouch | 24. 2. 2021 12:01 | reakce na Martin Doležal - 24. 2. 2021 09:03

No representation without taxation :-)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Alexander Novotka | 23. 2. 2021 23:33

Tady někdo objevil sušenky nebo co?

Nahlásit

0
+
-

Miroslav Plát | 23. 2. 2021 20:52

Babiše volí ten, kdo nemá k této zemi žádný vztah. Nasazovat Pirátům psí hlavu může jen zoufalec, který si nevidí dál než na špičku svého nosu. Znám mnoho rozumných důchodců, kteří touží po změně a hlavně chtějí důstojně dožít v zemi, které nevládne stbácký udavač a podvodník s evropskými dotacemi.
Tato vláda si mastí kapsu jenom pro sebe, Dostala nás do obrovského srabu a neví, jak z toho ven. Dalším neštěstím je to, co nyní vládne hradu. Člověk, který nás žene k diktátorským režimům si nezaslouží žádnou úctu. Pevně věřím, že na podzim zvítězí u voličů zdravý rozum. Pryč s lidmi, kteří nemají žádnou vizi, pryč s lidmi s bolševickými praktikami

Nahlásit

+111
+
-

Josef Fraj | 24. 2. 2021 16:02 | reakce na Miroslav Plát - 23. 2. 2021 20:52

>>> "Nasazovat Pirátům psí hlavu může jen zoufalec, který si nevidí dál než na špičku svého nosu."

Obhajovat Piráty může jen komunista nebo někdo, kdo nezná jejich program a netuší, že to jsou noví komunisté. A jakkoliv je Babiš katastrofa, tak Piráti/komunisté nejsou lepší alternativa. Ti jsou jenom jiný druh katastrofy.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+8
+
-

Aleš Holub | 24. 2. 2021 09:49 | reakce na Miroslav Plát - 23. 2. 2021 20:52

Pokud by epidemie relativně rychle opadla, tak je i docela možné, že Babiš znovu bude skutečně vládnout. Zatím všude po určitém vrcholu epidemie nastal její pád. ČR je zatím taková výjimka, ale dost možná to nakonec i zde spadne. Do voleb je ještě dost daleko. Navíc Babišovi se podařilo v podstatě do toho nově vtáhnout i opozici, která má například většinu hejtmanů a vlastně mu schválila i pandemický zákon. Rozhodně se nedá říci, že Babiš by byl out. A i kdyby prohrál, tak má pořád naději uspět příště. Roztříštěnost opozice je veliká a pravděpodobnost předčasných voleb tím pádem také. Nečas 2013 je docela pravděpodobný.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+8
+
-

Martin Doležal | 24. 2. 2021 10:59 | reakce na Aleš Holub - 24. 2. 2021 09:49

Pandemie jen tak neopadne, to v naší zemi není možné rozumně zvládnout. Ovšem očekávám že to Babišovo PR svede na opozici a soudy. Lidská paměť je krátká. Navíc když vidím kolem sebe, jak se lidé co volí ODS, tváří na Piráty nebo TOP, tak máme o podzimní černou komedii postaráno.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+5
+
-

Petr Novák | 24. 2. 2021 09:28 | reakce na Miroslav Plát - 23. 2. 2021 20:52

Ááá, tady má někdo patent na rozum.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Johann Weissmiller | 23. 2. 2021 19:19

Myslím že už toho bylo dost . Bureš půjde od válu ! Já budu volit Okamurovu SPD ! To je jediná schopná strana , která má v plánu dobré věci pro lidi , je proti migraci , je pro vystoupení z unie trotlů a celkově přijatelný program

Nahlásit

-94
+
-

Petr Vorlíček | 24. 2. 2021 01:18 | reakce na Johann Weissmiller - 23. 2. 2021 19:19

Pitomio je jediný politik na české politické scéně, který je ještě větší populistickou karikaturou politika než Bureš...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+11
+
-

Martin Doležal | 24. 2. 2021 09:06 | reakce na Petr Vorlíček - 24. 2. 2021 01:18

Myslíte politik, který vede parlamentní partaj. Protože jinak jich je poměrně dost, a při započtení těch neparlamentních přímo celý cirkus. Třeba takový klaun Cibulka :)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-2
+
-

Luděk Zdražil | 23. 2. 2021 11:28

Babiš prohlásil, že bude stát řídit jako firmu. Budiž. Problém je, že nevíme jak Babiš ke své firmě přišel a že naopak víme, na čem je prosperita jeho firem založena. Člověk, který takto podniká, nejenže nemá zkušenosti a ponětí o tom co to je reálné podnikání, řízení a strategie ale naopak získává škodlivé a neuplatnitelné návyky, které se projeví v situacích, kterými se ve svém podnikatelském životě nemusel zabývat, nepotřeboval je totiž.

Pokud si toto voliči neuvědomí a nebudou reflektovat zkušenost s řídicími schopnostmi Andreje Babiše z poslední doby ve své volbě natolik přesvědčivě, že ani Zemanovi nezbude než jmenovat jiného premiéra, pak je to vcelku jedno a můžeme se v tom ráchat klidně dál.

Nahlásit

+8
+
-

Josef Fraj | 24. 2. 2021 16:06 | reakce na Luděk Zdražil - 23. 2. 2021 11:28

Podstatným znakem firmy je, že se v ní nehlasuje, pokud to tedy náhodou management nepovolí.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-1
+
-

Petr Vorlíček | 24. 2. 2021 00:55 | reakce na Luděk Zdražil - 23. 2. 2021 11:28

Vy vážně nevíte, jak k ní přišel??? Vždyť jsou všechna fakta o té louoeži století známá...??

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-3
+
-

Martin Doležal | 23. 2. 2021 12:41 | reakce na Luděk Zdražil - 23. 2. 2021 11:28

Kde nic není ani čert nebere. U nás se ve volbách nedá používat ideologie, logika natož nějaký papír s volebním programem. Již teď je jasné, že povolební výsledek bude hrozná fraška, jen se neví, jakému jménu bude většina lidí nadávat. Zda to bude Babiš, Bartoš, nebo nějaká úřednická loutka v režii alkoholika z hradu.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

0
+
-

Jaromír Červenka | 23. 2. 2021 10:59

Dobrý den, dovolil bych si poznamenat, že zmiňujete-li předvolební průzkum či cosi jako "favority voleb" - podle skutečně nejnovějšího z nich (Phoenix research za první polovinu února) má ANO 24,4%, Piráti a STAN 20,3%, SPOLU 19,5%, SPD 10,1% a ČSSD 5,8%. Tož, asi tak ...?? Jinak chci zmínit - Bábu jsem až dosud nikdy nevolil, letos na podzim ANO ovšem zcela jistě podpořím. Co mě k tomu dovedlo? Jednoznačně chování opozice a její doslova bezuzdné útoky, opakující se při každé i sebemenší příležitosti. Neschopnost uznat jakékoliv pozitivum a ocenit nasazení, které vláda (samozřejmě včetně mnohých chyb v řešeních jichž se v těžké a nestandartní situaci jistě dopustila) vynaložila. Bábovi nikdo nemůže upřít pracovitost, často až na samu hranici vyčerpání. A pozor, myslím si, a to zcela vážně, že podobně bude při volbách smýšlet mnoho dalších lidí. Kontraproduktivní jednání ÚS jdoucího na ruku části Senátu i vyslovené naschvály ze strany tzv. opozice likvidující snahu vlády o konsolidaci společnosti - to vše se může těm, kteří si na negaci postavili své naděje na hladké vítězství, notně vymstít. Ano, ti přesvědčení anti-babišovci jistě zvolí některý z nových "projektů či slepenců, nicméně mnoho občanů se zdravým rozumem se zamyslí a ve finále dá svůj hlas Bábovi. Takže, resumé: kdo tlačí na pilu až příliš, buď ji zadře, nebo se často i zraní. Myslete na to a vězte, že tím, jak se chováte, děláte chybu ...jmč

Nahlásit

+7
+
-

Petr Vorlíček | 24. 2. 2021 01:11 | reakce na Jaromír Červenka - 23. 2. 2021 10:59

To si jen namlouváte. Zoufalá opozice Vás neodrazuje méně než mě. Volit ale mafiána, lháře a zloděje, kvůli jeho pracovitosti (díky které se dotační příjmy Agrofertu, který samozřejmě nevlastní, za dobu jeho premiérování ztrojnášobily), to je jako volit Hitlera za jeho pracovitost. Tuto volbu vám umožnil nedostatek logiky ve vašem uvažování, která by vám jinak spolehlivě ukázala, jakou habaďůru tu na vás tenhke člověk skoulel, a absence morálních hodnot (volit parchanta jen proto že maká???). Ale taková spousta lidí volila Adolfy, Komanče a ostatní parchanty, polovina lidí z populace je statisticky podprůměrné inteligence, na tom se nikdy nic nezmění...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Martin Doležal | 23. 2. 2021 12:34 | reakce na Jaromír Červenka - 23. 2. 2021 10:59

Máte pravdu, že současná opozice je naprostá personální a obsahová tragédie. Až na pár schopnějších jedinců, je tento stát na kompletní demolici. Ale copak se volbou Babiše něco vyřeší a změní? V době konjuktury to šlo ještě překousnout, ale pohodové časy skončily, nějakou dobu bude spousta věcí na krev. A to Babiš nedává ani náhodou, on to nedával v minulosti ani u svých firem.

Na druhou stranu je celkem jedno, jak dopadnou podzimní volby, občan co se o sebe nepostará sám, tak bude úpět s jakoukoliv další vládou.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+19
+
-

Aleš Holub | 23. 2. 2021 10:50

Co já vím ze svého okolí, tak Babišovi hodně pomáhá strach celé řady lidí z nástupu Pirátů. Ti pro mnoho lidí znamenají přijetí uprchlíků, eura, zabavování bytů, odškodnění sudeťáků, zlený úděl apod. Alespoň tedy to nejčastější, co jsem slyšel.

Nahlásit

-29
+
-

tesla z lesa | 24. 2. 2021 19:26 | reakce na Aleš Holub - 23. 2. 2021 10:50

Zajímavé je, že názor pana Aleše Holuba, měl nejdřív cca 70 pozitivních hlasů. Najednou má mínus 30 a jeho protinázor má +100. Že by se to rozkřiknulo na fóru Pirátské strany a ta stejná stovka lidí, co osolila Alešův post, pak naboostovala protinázor? :)

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+1
+
-

Boris Otokar Hodlak | 23. 2. 2021 10:55 | reakce na Aleš Holub - 23. 2. 2021 10:50

Babišovi pomáhá hlavně spiťár na Hradě, resp. jeho loutkovodiči.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+23
+
-

Petr Novák | 24. 2. 2021 09:29 | reakce na Boris Otokar Hodlak - 23. 2. 2021 10:55

Babišovo PR se rozpadlo, jak domeček z karet, myslím že nakonec bude výsledek ještě horší než ukazují průzkumy.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-4
+
-

Aleš Holub | 23. 2. 2021 11:12 | reakce na Boris Otokar Hodlak - 23. 2. 2021 10:55

Tak to určite taky. Ale je to i dle mých zkušeností i strach z Pirátů. Kdy je Babiš považován za menší zlo.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-28
+
-

Jan Capouch | 23. 2. 2021 14:01 | reakce na Aleš Holub - 23. 2. 2021 11:12

Tak tak. Než Piráti, to už radši ten Bábiš. Zlo, které známe, ale žít se pod ním dá.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

-18
+
-

Aleš Holub | 24. 2. 2021 09:43 | reakce na Jan Capouch - 23. 2. 2021 14:01

Tak, to že lidi volí často jen menší zlo, je tak něják obecně známo. Oni ty demokratické volby málo, co jiného umožňují.

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+2
+
-

Petr Vorlíček | 24. 2. 2021 01:16 | reakce na Jan Capouch - 23. 2. 2021 14:01

Nedá. Když jsme s Appkami "Bez Babiše" přestali kupovat jeho produkty, a příjmy jeho firem z reálného byzbysu šly do kelu (bez dotací má vše dramaticky ztrátové), dal "české" potraviny do zákona. Pod ním se dá žít jen jako pod komanči - s vnitřním zhnusením, frustrací, a pocitem celoevropské ostudy. To je hnus, velebnosti. Ale zkusím věřit, že jste to napsal v óbrovské nadsazce...

Nahlásit | Zobrazit komentovanou zprávu

+14
+
-