Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Sorry jako. Zadarmo nižší daně nechtějte

4. 3. 2019
 19 106
67 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Na celé téhle "úvaze" je nejzajímavější pozorovat, jak ve skutečnosti funguje vláda.
Minist zdravotnictví, kterého se celý problém nejvíce týká, a který by měl v normálně fungující vládě být spoluautorem návrhu, je evidentně zaskočený a zmůže se pouze na konstatování, že jeho ministerstvo není autorem tohoto návrhu.

Už ve více situacích se ukázalo, že Schillerová funguje jako ochotná a loajální kráva, která zvoní zvoncem na pokyn svého pasáčka. Ten čeká, jak na onen zvuk zareagují v údolí. Pokud negativně, dá najevo, že krávě domluví a že její vyzvánění bylo bagatelní nedorozumnění.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
47
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Nesmysly. To, že živnostníci neleží doma a nepobírají nemocenskou, když jsou nemocní, je dáno tím, že si žádné nemocenské pojištění zpravidla neplatí. Na rozdíl od zaměstnanců, si OSVČ může (ale nemusí) platit nemocenské pojištění.

Povinně platí všichni zdravotní pojištění, z kterého je bezplatně poskytována zdravotní péče všem stejně.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-16
+

Diskuze

To mi podstatně zajímavější přijdou tyto novinky:
https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/predstavi-zuckerberg-novy-bitcoin-pro-masy-facebook-pry-tajne-pracuje-na-vlastni-kryptomene.A190303_172645_firmy-trhy_zdp?

Zároveň i Rusko zřejmě pracuje na své kryptoměně...

Sice ani státní, ani centralizované korporátní kryptoměně, moc nevěřím, ale mohlo by to vést k popularizaci kryptoměn obecně (a lidé pak nakonec skončí u nějaké skutečné), navíc pokud FacebookCoin bude napevno navázán na dolar a zároveň bude obchodován na standardních kryptoburzách, mohlo by to dále zvýšit likviditu na těchto burzách, usnadnit konverzi USD-BTC, obecně urychlit přechod na kryptoměny, přivést nové klienty, naučit je s kryptem pracovat, atd...

Nahlásit

-
1
+

Paradoxně by ale tahle reforma mohla pomoci lidem uvědomit si, kolik toho platí a kdo je tím tahounem a kdo se jen veze. Nejspíš proto Babiš couvá.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Na celé téhle "úvaze" je nejzajímavější pozorovat, jak ve skutečnosti funguje vláda.
Minist zdravotnictví, kterého se celý problém nejvíce týká, a který by měl v normálně fungující vládě být spoluautorem návrhu, je evidentně zaskočený a zmůže se pouze na konstatování, že jeho ministerstvo není autorem tohoto návrhu.

Už ve více situacích se ukázalo, že Schillerová funguje jako ochotná a loajální kráva, která zvoní zvoncem na pokyn svého pasáčka. Ten čeká, jak na onen zvuk zareagují v údolí. Pokud negativně, dá najevo, že krávě domluví a že její vyzvánění bylo bagatelní nedorozumnění.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
47
+

Přesně.
ANO se snaží přenést břemeno financování zdravotního systému z produktivní menšiny na produktivní menšinu.

Když jsem v TV slyšel, že stát přestane platit za státní pojištěnce, tak jsem napřed získal dojem, že to je odvážný reformní krok správným směrem. Jako že by za služby konečně začali platit ti, kteří je konzumují. Že by si penzisti začali platit zdravotní pojištění (logicky, protože konzumují zdravotní péči). Že by za děti museli zdravotní pojištění platit jejich rodiče. To vše doplněné o adekvátní snížení daní/odvodů. Takže rodiče, kteří skutečně produktivně pracují a dnes vlastně platí zdravotní pojištění jak za svoje děti, tak za děti lemplů, by na tom vydělali (nadále by platili již jen za svoje děti, daně by jim výrazně klesly).

No to jsem se samozřejmě spletl, od komunistické estébácké vlády lze čekat spíše pravý opak. Od nich se dočkáme tak leda povinnosti platit zdravotní péči připrchlíkům do Evropy a v dalším kroku i těm, co zůstali doma v Eritrei. Ostatně proč ne, Eritrejců mi je často více líto a soucítím s nimi více, než s mnohými lidmi žijícími na druhém konci vlasti, které jsem v životě nepotkal a nemám k nim žádný vztah ani závazky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Vzhledem k růstu zadlužení v podstatě taky :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

---Stát by se vyvázal z plateb veřejného zdravotního pojištění za ty, kteří nevydělávají, tedy za děti, studenty, ženy na mateřské, důchodce, nezaměstnané, invalidy. Tuto povinnost by přenesl na ekonomicky aktivní část populace.---

Jako by tuto povinnost neměla ekonomicky aktivní část populace už teď. Kdo asi jiný plní státní rozpočet? Mimina v kočárku?

Nahlásit

-
14
+

Nikdo vám nedá tolik, kolik my vám můžeme slíbit.

Nahlásit

-
1
+
3/3