Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: To by se na Západě nikdy stát nemohlo

22. 6. 2017
 12 456
37 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Úředníci vládnou.
Já musím úřadu odpovědět do sedmi dnů, jinak mě finančně i pracovně zlikviduje.
Úřad se na mě vys**e na půl roku a nic se neděje.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
24
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Tak to je opravdu projev obrovské moci. :-))))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-10
+

Diskuze

Takže nežijeme v demokracii?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Vy jste opravdu legrační, když děti, důchodce, invalidy, nezaměstnané, úředníky .., považujete za vládce společnosti. :-) Absurdnější interpretaci současného stavu by zřejmě člověk těžko hledal. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Fuldova představa o "ideálním" světě, kde 10% "služebnic" živí 90% neproduktivních vládců (protože v demokracii je vládcem většina) je již hodně blízko.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Osobně si myslím, že těch důvodů je mnohem víc, než jen závist, ale dejme tomu.

Přistupme na tu hypotézu, že je závist natolik zásadní dějinotvorná vlastnost, že mění všechny režimy.
Pak je možné podle mne nalézt jen dvě možná řešení:
a) uspořádat poměry natolik uspokojivé pro lidi , aby závist neměli možnost pociťovat (podle mne nemožné) nebo
b) vyhladit lidstvo jako závistivou destruktivní živou hmotu na dobro.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

"Podstatné je ptát se, co z "pokroku" (nebo jakékoliv jiné změny) je tak otřásající, že lidé volí cestu"zpět" (přičemž vrátit se z podstaty našeho světa nikdy nelze) nebo do tak radikálního "pokroku" (viz komunismus), který zničí i to dobré ze stávajícího stavu."

Závisť. Tá vždy stála za "cestou späť".

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

A takový zvrat vidíme dnes a denně na tzv. Západě, který nám mezitím utekl na blízký východ.

Nahlásit

-
5
+

"Problém tedy není jenom nedostatek pokroku, problém je také neustálé riziko jeho zvratu."

Kdepak, tohle je trochu povrchní. Jistě, že se vždycky věci mohou zvrátit. Podstatné je ptát se, co z "pokroku" (nebo jakékoliv jiné změny) je tak otřásající, že lidé volí cestu"zpět" (přičemž vrátit se z podstaty našeho světa nikdy nelze) nebo do tak radikálního "pokroku" (viz komunismus), který zničí i to dobré ze stávajícího stavu. Každé špatné poměry jsou výsledkem něčeho, co bylo předtím, i kdyby byly deklaratorně antitezí včerejška. Ptát se až na důsledek nestačí.

Nahlásit

-
5
+
2/2