Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Bůh mě miluje. Jsem gay

6. 8. 2016
 19 800
80 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Jean, co to je na ulici za hluk?
Průvod gayů, sire.
A co požadují?
Lásku stejného pohlaví.
A kdo jim ji zakazuje?
Nikdo, sire.
Tak proč tak křičí?
Jsou to buzeranti, sire...

Nahlásit
-
49
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Na tom vtipu není nic vtipného. Odpověď na otázku "A co požadují?" totiž zní "Nic, je to jen veselice". Takže zbytek jaksi pozbývá smyslu, ne?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-9
+

Diskuze

Nefandí. Nepíše o nich vůbec.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Demonstrace síly? Jste paranoik, nezlobte se. Běžte se tam radši podívat. Zajímaly by mě myšlenkové pochody, které vedou některé lidi k pocitu, že homosexuál považuje heterosexuála za nějakého nepřítele a má potřebu vůči němu demonstrovat sílu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Ježíš především apeluje na osobní morální hodnoty, ať se každý podívá sám na sebe a neodsuzuje druhého. Například když chytli ženu, co měla mimomanželský styk, právě on se jí zastal: "Kdo je bez viny, ať první hodí kamenem." Pak ale dodal: "Jdi a už nehřeš." On sám viděl centrum božího království v osobním vztahu s Bohem. Není to tedy v žádném nám známém uskupení, klubu, církvi či politické skupině. Proto ani nemá smysl počínání těchto lidí komentovat.

Je to jejich záležitost, pokud si chtějí něco politicky vydobýt, tak to jistě mohou podobným způsobem. Nicméně, pokud jde o přijetí u Boha, asi těžko jim účast na PraguePride k čemukoliv pomůže. Je to docela smutné, že se tzv.křesťané k něčemu podobnému vůbec uchylují, protože zřejmě jde o nepochopení Ježíšova apelu na osobní vztah s Bohem.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

To bylo asi na mne, že?

"Co je pro vás lepší - homosexuál žijící někde na periferii společnosti, se všemi jejími negativními projevy, nebo homosexuál normálně zapojený do funkční společnosti (včetně třeba i církve)?"

Pokud si přístup ke zbytku společnosti bude snažit vydupat ublíženeckým fňukáním, tak si mé sympatie a pozornost rozhodně nezíská. A je mi celkem fuk, jestli to bude homosexuál nebo fanda vojenské techniky. Tady jde o způsob jednání, ne o to, co koho rajcuje.

"Homosexuál v církvi maskovaný za heterosexuála, nebo otevřeně deklarovaný?"

To si snad musí rozmyslet sám, co je pro něj vhodnější. Světe div se, ale každá akce, každé prohlášení s sebou může nést náklady i výnosy (může někoho zaujmout, i někoho popudit). Ono samotné "Jsem muž!", "Jsem marxista!", "Jsem chovatel nutrií!", "Jsem milovník dechovky!" může mnoho dveří otevřít, ale i zavřít. A jistá sorty lidí si zvykla, že když (kupříkladu, jsou i jiná "zaklínadla") se vyzná k lásce ke stejnému pohlaví, tak se ozve hlasitý potlesk a všechny dveře se otevřou dokořán. A já myslím, že je nejvyšší čas je z toho opiového snu probrat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
9
+

Tak. Sexuální orientace není politický program.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

Problém je v tom, že nějakou ideologii společnost mít musí. Existuje antický vtip na toto téma - že lid považuje všechna božstva a náboženství za stejně pravé, filozofové za stejně falešné a politici za stejně užitečné.

Když se náboženství starého Říma rozpadlo, křesťanství jen vyplnilo prázdný prostor. A díky bohu za to, jinak dodnes obětováváme koňské maso Odinovi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Ono když po Berlíně pochodovaly SA, tak taky nic bezprostředně nepožadovali. Ale všichni věděli, kdo to je a o co jim jde, a tohle je totéž, prostě demonstrace síly.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Mě nevadí homosexuálové, mě vadí homosexualismus, který hlásá, že homosexuálové jsou z podstaty vznešenější a ušlechtilejší než heterosexuálové. Bohužel jejich tvrzení v souladu s tezemi neomarxistů, že motorem revoluce nejsou dělníci, ale delikventi a devianti a proto mají tak dobrý přístup do médií.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
6
+

Bible nebyla sepsána kvůli proskripci homosexuálů. Ale evidentně jim nijak nefandí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Můžu se vás ještě zeptat, proč vlastně to "kulový"? Co je pro vás lepší - homosexuál žijící někde na periferii společnosti, se všemi jejími negativními projevy, nebo homosexuál normálně zapojený do funkční společnosti (včetně třeba i církve)? Homosexuál v církvi maskovaný za heterosexuála, nebo otevřeně deklarovaný?

Nahlásit

-
0
+

Co vlastně říká Bible o homosexualitě:
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=bG9nb3Njci5jenxsb2dvcy1jZXNrYS1yZXB1Ymxpa2F8Z3g6NTQ2ZGM1MDgyMjczZmU4Nw

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

"O co tedy všem těm průvodníkům jde?" - to je asi tak chytrá otázka jako ptát se, o co jde při oslavě Dne matek nebo masopustu. To je tak těžké pochopit, že ne každá akce, kde se sejdou lidi, je "demonstrace" s nějakými "požadavky"?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

Na tom vtipu není nic vtipného. Odpověď na otázku "A co požadují?" totiž zní "Nic, je to jen veselice". Takže zbytek jaksi pozbývá smyslu, ne?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-9
+

fix, mělo být samozřejmě "nanejvýš"

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pro mne je církev, jakákoliv, také jen spolek, klub, zájmová organizace ... Jenže církve, zejména ta katolická, tak sama sebe nevidí. Považuje se za něco víc, za něco jako alternativu ke státu nebo nedílná součást státu a ze strany státu je tak s ní i zacházeno (viz například její financování, restituce atd). Z tohoto pohledu není požadavek gayů zase tak nesmyslný.

A ještě si neodpustím jednu poznámku. Píšete: "Církev, pro kterou je nejdůležitější víra v Boha a snaha o spásu duše a ne snaha o přijetí nejnovějších výdobytků kulturního marxismu."

To platilo tak nanejvíš v prvním století, nejpozději do milánského ediktu z r. 313. Od té doby je církev mocenským nástrojem státu a křesťanství mocenskou ideologií sloužící k ovládnutí společnosti a světa. Po VFR sice její moc musela ustoupit sekulárnímu státu, ale je připravena se při první příležitosti vrátit.

Jistě existují křesťané, jednotlivci, kteří upřímě věří ve smysl Ježísovy mise. To ale neplatí pro (katolickou) církev v žádném případě.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Teď budeme slavit týden blábolů o homofóbii už i na Finmagu. Gratuluju, tyhle kraviny tu chyběly.

Nahlásit

-
13
+

Tento článek na Finmagu? Přinejmenším neobvyklé, nicméně zajímavé téma. Nemám nic proti homosexuálům, nijak mne neobtěžují. Za sexuální orientaci nikdo nemůže. Co mi vadí, je církev, v minulosti velice netolerantní, dnes minimálně se snažící o svůj vliv na životy lidí. Věří-li někdo v Boha, je to jen jeho věc a nikdo nemá právo mu v tom bránit. Velice smutná ( a hlavně zbytečná) smrt chlapce je dokladem toho, že jakýkoli nátlak (nucení do kostela přes jeho odpor) je kontraproduktivní. Lásku a porozumění je nezbytné pěstovat především v rodině, církev to nezachrání. Kromě toho jsem přesvědčen, že výklad Bible prostřednictvím církve je minimálně zavádějící, neboť církev nemá důvod nebo záměrně nechce ustoupit z dogmat, na kterých stojí její existence.

Nahlásit

-
0
+

Ten vtip totiž docela dobře vystihuje celou situaci. Já vím, že dnes je hrozně moderní být duhový frikulín a mračit se na všechny, kdo jimi nejsou a nechtějí být, ale uvědomme si jedno. Západní společnost nikterak gaye nepostihuje za to, co jsou. Nepůjdete do vězení, ani nemusíte platit speciální daň.
O co tedy všem těm průvodníkům jde? Někteří podporují privilegia ze strany státu. Opovrženíhodná snaha, bez ohledu na vaše důvody. O tom ale teď nemluvím. Mluvím o těch, kteří "tlačí" na veřejné mínění, aby třeba mohli být "plnými" členy katolické církve a aby se na ně nikdo nedíval skrze prsty. To je nepochybně neagresivní a tudíž legitimní způsob. Nicméně, zcela legitimní je i "měkký" odpor = důraz na "klubové stanovy", kulturní tradice atd. Co tito gayové chtějí je, aby jim zbytek společnosti vydupal členství v soukromém klubu - církvi. Říkám: "Kulový!".
Já osobně budu velmi rád, pokud si katolická církev zachová/znovu získá svůj tradiční charakter - konzervativní, pro-rodinná, pro-západní. Církev, pro kterou je nejdůležitější víra v Boha a snaha o spásu duše a ne snaha o přijetí nejnovějších výdobytků kulturního marxismu. A nic na tom nemění existence církevní páté kolony, kupř. toho marxisty, co teď sedí ve Vatikánu.
Stejně jako doufám, že si obyvatelé Západu už brzy "vezmou zpět svou zem", tak i doufám, že katolíci si vezmou zpět svou církev.

A už vůbec mě nedojme to citové vydírání přes toho nešťastného chlapce, který spáchal sebevraždu. Řekněme tedy, že skutečně jediným důvodem jeho dobrovolného odchodu bylo to, co slyšel v kostele. Co to vlastně znamená? To, že se bohužel nedokázal vyrovnat s nelehkou životní situací. Jenže ty život prostě přináší v nejrůznějších podobách. Proč by se měla církev kvůli tomu měnit? Kolik kluků si sáhlo na život kvůli tomu, že je nechala holka? Máme teď tlačit na děvčata, aby nedávaly kopačky svým psychicky labilnějším chlapcům a místo toho počkaly, až to přestane bavit je?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
23
+

Drobná poznámka: najděte si v Bibli, proč Bůh zničil Sodomu a Gomoru...

Nahlásit

-
1
+

Jean, co to je na ulici za hluk?
Průvod gayů, sire.
A co požadují?
Lásku stejného pohlaví.
A kdo jim ji zakazuje?
Nikdo, sire.
Tak proč tak křičí?
Jsou to buzeranti, sire...

Nahlásit

-
49
+
3/3