Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Vysvětlete mi to potápění imigrantů jako malému dítěti

12. 6. 2015
 59 038
162 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Dobrý den,pro mě je absolutně nepochopitelné,že kdokoliv z nás schvaluje toto stěhování národů.
Naše zřízení si nedokáže poradit s cikány a přesto chce poskytnou domov lidem,kteří tu být nechtějí a nepatří sem.Přestalo se o imigrantech psát,snad proto,aby lidé nevěděli,kam tato situace spěje.
Nerozumím tomu,proč bychom měli nést odpovědnost za válečnou politiku USA,Francie,Německa.....
Je pro mě nepředstavitelné,abych se choval v zemi,která mi poskytla azyl tak,jak se chovají tito neznabozi.Spousta lidí bude z těchto řádků cítit rasovou nenávist,ale tomu nepřikládám žádnou váhu!!

Nahlásit
-
22
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Nevyhoděj, češi makat nechtěj. Vidím to v práci, chybí nám cca 5 lidí a ne a ne je sehnat. Když někdo přijde a vidí před sebou lopatu, jde radši na pracák. Jestli uprchlíci udržej lopatu, sem s nima.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-12
+

Diskuze

Dobrý den.Pane Kašpárek,určitě si nějakého vezmete domů,oni Vám to vysvětlí.Jen jsem zvědavý,co budete psát po cca měsíčním soužirí.A ještě jedna maličkost.Bude Vaše žena ocotna nosit bůrku?

Nahlásit

-
8
+

Pan Kašpárek je spíš kašpar nastrčenej nějakou bláznívou agenturou na pomoc drbanum kteří jedinej zaměr co znaj je smrt pod záštitou alaha a ti kteří věří kecum o ženach a dětech doporučuji seznámit se s někym kdo byl v legii a dozvíte se takové věci o ženach a dětech že doslova budete blít pardon lepem se to nazvat neda.P.S.Nevim zda chlapi kterí zažili to co mam namysly budou
ochotni lidem typu kašpar vubec něco říct.
Etranger devenu fils de France non par le sang reçu, mais par le sang versé“.

Nahlásit

-
6
+

Dobrý den,pro mě je absolutně nepochopitelné,že kdokoliv z nás schvaluje toto stěhování národů.
Naše zřízení si nedokáže poradit s cikány a přesto chce poskytnou domov lidem,kteří tu být nechtějí a nepatří sem.Přestalo se o imigrantech psát,snad proto,aby lidé nevěděli,kam tato situace spěje.
Nerozumím tomu,proč bychom měli nést odpovědnost za válečnou politiku USA,Francie,Německa.....
Je pro mě nepředstavitelné,abych se choval v zemi,která mi poskytla azyl tak,jak se chovají tito neznabozi.Spousta lidí bude z těchto řádků cítit rasovou nenávist,ale tomu nepřikládám žádnou váhu!!

Nahlásit

-
22
+

Západní svět je skutečně převážně zodpovědný za nastalou situaci, karma nám to prostě vrací. Teď jen záleží na tom, jak se k tomu postavíme. Buďto se necháme časem mírumilovně zislamizovat, nebo se budeme bránit navzdory vině, kterou někteří cítí. Evropani jsou změkčilí dlouhým obdobím míru, muslimové naopak bojují kvůli každý blbosti. Jsou zocelení a nemilosrdní. Který dvanáctiletý kluk v Praze by byl schopen podříznout chlapa jako podsvinče? Který kluk by dokázal podříznout podsvinče? Víte co tím chci naznačit? My to nevyhrajeme. ....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Před nedávnem se dělaly v USA "čistky" s přistěhovateli,s přihlášením,s nelégálními zaměstnáni a pod.Tvrdě navracejí zpět kdo tak nelegálně činí.Byť se jim už narodili tam i děti atd. Spřísněné dopady.Kde jsou ti nepřijatí?By samozřejmě mělo zajímat mezinárodní instituce a další.Budou určitě čistky i v Evropě.Co bude s nepřijatými?Uceleně nemá dosud svůj oficiální stát Kurdové.Vysídlené země pro válku nebo klima -je potřeba hledat další území založit další stát nejlépe na úrovni třetího tisíciletí.Už nyní je dosti pozdě,ale tady bude smyslná investice,taky práce,možnosti zapojení všech na světě.Tolik lidské energie je potřeba využít.Když už tu je...,vidím nové města a moderní vychytávky soběstačnosti.Jak to vidíte?

Nahlásit

-
1
+

imigranti

Nahlásit

-
-1
+

Sbalte se a odejděte z této země.
A tu zmiňovanou menšinu vemte s sebou.
Děkuji.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A myslíte, že imigranti budou chtít pracovat?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak... přišlo mi, že byl Lumír Čivrný dobrý překladatel, nějaké jeho pohádky jsem četl, tož mě tak zajímalo, jestli je tu pokračovatel rodu, nebo jestli někdo jenom tak žertuje pod cizím jménem. Pouhá zvědavost, jinak se pro mě za mě podepisujte třeba Růžena Svobodová.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Správně, vlastizrádce rozvěsíme na kandelábry. A jejich mimina taky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Češi dělat nechtěj, proto jsou na pracáku.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Stop Vietnamským ekonomickým přistěhovalcům, střílet je hned v letadlech

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Na své děti a vnoučata jste měl myslet, když jste vytvářel svět plný nenávisti a ulic kam nelze děti pustit si hrát aby je nepřejelo auto, svět nenávisti a mamonu. To je i vaše práce.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jenže většina má IQ 100 a míň (tzn.80 procent populace) a ti mají rozhodovat? Bože chraň nás .

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vás tu taky ukřižujou, má poklona. +1

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Máte mou hlubokou poklonu. +1

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ano, maj to napsaný na čele a na prdeli.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Nevyhoděj, češi makat nechtěj. Vidím to v práci, chybí nám cca 5 lidí a ne a ne je sehnat. Když někdo přijde a vidí před sebou lopatu, jde radši na pracák. Jestli uprchlíci udržej lopatu, sem s nima.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-12
+

Evropani dělat nechtějí, vidím to v práci... Takže jděte k šípku s argumentem o nezaměstnanosti.

Nahlásit

-
0
+

jenom já a moje máma + přítelkyně, děti a rodina a známí a už nikdo víc. A všichni muslimové do jednoho a nikdo míň.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

" Po té, co si doma zničili vše, co je mohlo živit, poté co se doma pozabíjeli soused se sousedem, se jako kobylky vydali vyžrat Evropu" ???? To myslíte vážně?

Svatá prostoto! Podívejte se na film Hotel Rwanda, nebo si přečtěte něco o dějinách Afriky. Evropa byla rozhodně jedním z hlavních původců současné krize v mnoha (nejen) afrických zemích a navíc obchodníci se zbraněmi pocházejí taky z velké části odtud (český semtex nevyjímaje). Kromě toho MMF a to jak zachází s dluhy nejchudších zemí, je kapitola sama pro sebe. A to všechno podle vás nezakládá povinnost pomoct těm, kdo tím teď trpí? Ano, je to pokrytecké, když stejná země dodává zbraně do válečných oblastí a pak milostivě navrhuje kvoty pro uprchlíky. Ale aspoň tím dává najevo, že nejsme všichni stejně bezcitní a všichni nesouhlasíme s vykořisťováním chudších částí světa. Svět není totiž černobílý. Všude žijí lidé špatní a dobří, a ti druzí si naši pomoc rozhodně zaslouží, přímo jim to dlužíme! Samozřejmě kvoty nejsou dlouhodobé řešení, ale určitou část migrantů bychom rozhodně přijímat měli, je to základní známka lidskosti. A naše vláda by měla být schopná a kompetentní nastavit nějaký udržitelně fungující systém, patří to k náplni její práce. A ne raději ze zbabělosti a lenosti křičet s většinou, jen aby se nemusela snažit věci řešit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

A vaše osobní zkušenost je tedy jaká, prosím? Koho zahrnuje vaše označení "nás" a co je ta "vlastní země"? Děkuji.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Autor kritizuje absenci argumentů, sám však žádné nepřináší. Bezbřehá ironická kritika je spolehlivá a velmi levná metoda pro výrobu článku na jakékoliv téma...

Nahlásit

-
4
+

Chtel bych se zeptat autora, jakou praci by tem uprchlikum dal? Kdyz by je prijal do CR.. Predstavte si cloveka, ktery neumi ani slovo cesky, pravdepodobne nebude dosahovat vzdelanim evropskeho prumeru a bude to clovek, ktery neakceptuje zadne zakony.
Nemyslim to zle, proste se ridi zakony, ktere jim udava nabozenstvi. Bohuzel to ale neni slucitelne s nasim zpusobem zivota. Kdyz se vam podari takoveho cloveka zamestnat nekde ve fabrice, tak za nej vyhodi jednoho cecha, ktery bude drazsi, jako pracovni sila a paradoxne to bude ten cech ktery plati dane, aby ty nezamestnani imigranti mohli pobirat davky. Nemluve o tom, ze kdyz jim otevreme hranice, tak kvoty nebudou znamenat nic.. pokud prijmete 1000 jedincu, nasledne automaticky pocitejte s obcanstvim pro cleny rodin, kteri zustali v jejich zemi + pokud vejde v povedomi, ze evropa prjima uprchliky, pochybuju, ze nejake kvoty to pak zastavi.

Nahlásit

-
7
+

Nomen omen.

Nahlásit

-
0
+

jsou Libyjci a ne Lybijci a je to Libye a ne Lybie.

Nahlásit

-
0
+

Jen me zajima kolik je mezi utecenci zabijaku z is. nebo si myslite ze pri prijezdu do evropy budou rozhlasovat ze jsou z is.

Nahlásit

-
2
+

kašprdlíku přečti si článek plk.skácela v parlamentních listech a dozvíš se ,že nejde o migranty,ale vetřelce s ekonomickým ,možná i jiným cílem,nechej se poučit zkušeným vojákem a nemusíš na tak jednoduchý probém hledat pojmenování.................ce lýčlánek cancy,cancy,provokace......... .....

Nahlásit

-
2
+

Vy už píšete jako ta Maruškinová. Tak si je užijte a nás nechte ať si ve vlastní zemi uděláme pořádek, jaký vyhovuje většině.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Hraniční země EU dostávají peníze na vnější ostrahu. Takže zavřít naše hranice a je to nechat vyžrat, dokud si neuvědomí, že jediným řešením je na břeh nepouštět. Dobrá, nepotápět. Ale ani nepouštět dál. Dát jim vybrat. Máte možnost žít v tomto detenčním táboře na jihu Itálie, ale za vlastní, protože živit vás nebudeme. A nebo můžete požádat o repatriaci a tu vám poskytneme.

Nahlásit

-
3
+
1/6