Předplatit časopis Finmag

Diskuze: John Nash: Ekonomové jsou jako bolševici. Zastírají pravdu

3. 6. 2015
 6 325
97 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Předpokládám, že máte na mysli ztotožnění se s názory v oblasti teorie her, protože ztotožnění se s těmi pomatenými bláboly o bolševicích Vám příliš lesku nepřidá. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
1
+

Diskuze

„tuto teorii jsem tedy ještě neslyšel“ je třeba studovat, a použít Goolge, na internete je tam toho plno. Koupením BTC by určitě pomohlo jeho dědicům, není evidence že by nějaké měl. V roce 1954 byl arestován za „indecent exposure“. Není divu že se stal atrakcí i rádoby ekonomů i z druhé části světa.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak tuto teorii jsem tedy ještě neslyšel. Je k tomu nějaká aspoň trochu rozumná indície?

Ale dnes jsem si jeden BTC zrovna koupil. Tak jsem možná pomohl jeho dědicům.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vždyť je převyprávěl vaše stanoviska

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Morální síla toho, kdo chce proti vůli ostatních a za jejich peníze prosazovat své představy...?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vždy kdy já génius vidím stupidní bláboly nějakého Nashe, tak zakvičím

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ta jedna horká, jedna studená a největší hospodářská krize v dějinách je Vám málo?
Inflační peníze byly zavedeny, protože válku takového rozsahu, s takovou spotřebou materiálu nemohl starý finanční systém utáhnout. Inflační peníze jsou nepochybně lepší - pro někoho (vlády a velkopodnikatele navázané na vládu). Obyčejný člověk dostane drobty.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Jak bylo řečeno, vy to nemůžete pochopit :) Vy totiž málokdy čtete, co je napsáno. Když si to přečtete znovu, tak zjistíte, že nikdo netvrdí, že za války můžou peníze.
Byla řeč o bolševicích a zastáncích keynesovské školy, která přináší inflační peníze. A inflační peníze dávají těm psychopatům obrovskou moc, bez nich by to měli mnohem složitější. No a to je těch pár kroků mezi příčinou a následkem, které jsou nad Vaše chápání.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Heroin ani pervitin je nezabíjí. Oni se zabíjejí pervitinem, heroinem, nebo skokem z mostu.

Inflační peníze byly zavedeny protože jsou jednoduše lepší,než cokoliv předtím. I lepší věci se dají zneužívat. A války byly i v době kdy ještě ani žádné peníze nebyly. Byly i v době, kdy byly penězi zlato a stříbro. Když chce psychopat válčit, nějaké peníze ho nezastaví. Podle Vaší teorie jsme už měli mít za sebou nejmíň 5 dalších světových válek.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No, někdy se chodci zabíjejí sami svou nepozorností. A co drogy? Zabíjí se narkomani sami, nebo za to může heroin nebo pervitin?

Inflační peníze nebyly zavedeny, aby pomohly lidem, ale aby vládám umožnily vést nejzrůdnější a nejnesmyslnější válku evropské historie.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Aha. Tak ony ty inflační peníze vždy naskákali vojákům a civilistům do krku a tak je zadusily, že? Proberte se, člověče. To je jako tvrdit, že auta zabíjejí chodce. Samozřejmě, že je zabíjejí řidiči aut.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jak by ne? Vždy kejhám, když vidím nějaké stupidní bláboly. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Jen když mám čas :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

K primitivním stupiditám se hlásíte vždy?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Váš sarkasmus je velmi stupidní a primitivní.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ale natištěné inflační peníze ji umožnili vést až do sebezničení.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Za války nemohou peníze. Za války mohou vždy jen a jen zcela konkrétní psychopati. Takže být Vámi tak bych o nějakých příčinách a následcích radši mlčel.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ale jistě. Milion korun je vždycky lepší než tisíc korun. Všichni můžeme být milionáři!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Myslím, že byla řeč o přirovnání k bolševikům a podobnosti tam prostě jsou. To, že bolševici byly poněkud hrubšího zrna asi vystihuje ten výraz "slabší odvar".

Když ale uvážíte, že většina válek je zaplacena natištěnými penězi, je pak otázkou, kdo že je vlastně ten slabší odvar. Bohužel jak jsem si všiml, vy nikdy nespojujete příčinu a následek o pár kroků dál, takže to nemůžete pochopit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Existuje teorie, že Satoshi Nakamoto byl ve skutečnosti sám John Nash. Jestli je to pravda a bitcoin se uchytí, tak nás Nash zachránil nejen před třetí světovou, ale i před monopolem centrálních bank.

Nahlásit

-
0
+

Vy nechápete zásadní ekonomické zákonitosti: čím více peněz vytiskneme, tím budeme bohatší

A pokud má dlužník problémy (např. Řecko, nebo můj soused, co přešvihl hypotéku), tak nejrozumnějším řešením je dát mu tiskárnu na peníze. A je po problémech.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Bohužel nálepky, nadávky a urážky mi Vadí a nejsem tak morálně silný, abych na ně nereagoval obdobně. Možná se k tomu jednou dopracuji. :-)

Diskuze o tom, kdo jak rozumí ekonomii, bude zase jen střetem odlišných názorů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No Krugman mi přijde jako úplně jasnej ultralevičák.
Pokud ho někdo vidí jinde, měl by se podívat, z jakého směru se dívá.
Je jasné, že z pohledu Svazu komunistické mládeže vypadá jako nechutnej menševik.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak každý občas blábolí nesmysly. Nikdo nejsme dokonalí. Většinou se ale snažím o racionální myšlenky. No a na bláboly, které označují západních ekonomy jako bolševiky je možné asi reagovat zase jen protibláboly. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Tak tady budu muset ustoupit a faktům a svoji domněnku označit za nesprávnou. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pane Fulde, vás je radost číst. Jak všechno prohlédnete a všechno vysvětlíte! A bez blábolení!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

John Nash byl i v době, kdy u něj vrcholila paranoidní schizofrenie ve srovnání s vládními ekonomy celkem příčetný člověk.

Nahlásit

-
0
+

http://zpravy.idnes.cz/rusko-mena-rubl-koliony-0s8-/zahranicni.aspx?c=A150603_065016_zahranicni_aha

Nahlásit

-
0
+

Ness dostal Nobelovu cenu v roce 1994. Film byl natočen v roce 2001. Takže kecy.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Z A K E J H A L A

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Až na to, že mu pomatenost ve středním věku v zásadě ustoupila. To, že je někdo "švihlý", ještě neznamená, že v dané věci nemůže mít pravdu. A intelekt Nash neztratil ani v době propuknutí nemoci.
O tom, jak kdo rozumí ekonomii, můžeme diskutovat, ale pokud vám vadí nálepky či urážky, neměl byste je sám používat. Kolega se mýlí a kolega je debil je rozdíl ne jen sémantický.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+
3/4