Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Diskuze k článku: Budoucnost? Čína, Indie, Brazílie...

František Mašek | 16. 11. 2010 | Celkem 2 komentáře v diskuzi

Vložit komentář

Celkem 2 komentáře v diskuzi.

Pavel Pršala | 17. 11. 2010 16:22

Obsah článku je naprosto logický. Dolar ještě určitě zlevní, inflace postupně dorazí - jinak ty deficity nelze "umáznout" ,úroky půjdou nahoru, komodity a nemovitosti také. Konečně jsou tady ještě jiné velké vnitřní trhy (BRIC), a ne jen USA, Evropa a Japonsko, které jsou na jedné straně dost nezávislé a přitom na druhé straně současně také dostatečně zapojené do mezinárodní dělby práce (mají volně směnitelné měny). Ty budou vůči dolaru dlouhodobě zhodnocovat (konvergence), stejně jako nadále poroste jejich hospodářství nadprůměrným tempem. Takže ta volba investorů ani nemůže být jiná: vyšší pravděpodobné výnosy, i když za cenu do určité míry vyššího rizika - celkově však slibnější než akcie vyspělého světa. Ale tak tomu snad bylo vždy, nebo snad ne?

Nahlásit

0
+
-

Radim | 16. 11. 2010 07:59

V Brazílii jsem ještě nebyl, tak nemůžu soudit, ale Indie na Čínu nemá a nikdy mít nebude. Když jste v čínském městě, tak máte pocit, že jste v civilizovaném světě. V Indii, když jste v GE, tak jste v civilizovaném světě, když ale vylezete na ulici, tak jste několik století zpět, ve světě bez hygieny a kde lidský život neznamená nic, pokud nejste zrovna z té správné kasty.

Nahlásit

0
+
-

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK