Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Piráti na síti

22. 7. 2009
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Pokud se domníváte, že "nejlepší využítí CD je místo strašáků do zelí", tak se obávám, že jste nikdy neměl potřebu poslouchat hudbu se skutečně věrným zvukem, v adekvátní kvalitě. (Je jedno, jestli jde o Bacha, Mozarta, Beatles nebo Led Zeppelin. A samozřejmě, např. v autě něco takového není vůbec možné.) Teoreticky tedy lze vytvořit MP3 nebo třeba OGG soubor s kvalitou analogickou CD, ov šem pak bude plus minus stejně velký, jako zdrojový soubor pro CD, takže to vcelku ztrácí smysl...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlasím, napadá mě trochu paralela s automobilkami kdysi sveřepě nabízejícími autorádia s kazeťáky v době, kdy už kazetu pamatovali jen opravdoví pamětníci. Teď zase zarputile nabízejí CDčka, když už všichni poslouchaj iPody a MP3 a nejlepší využítí CD je místo strašáků do zelí. Když jsem před asi před rokem likvidoval svou sbírku hudby na CD a přemisťoval jí na disk (stačil by mrňavý s ani ne 100 GB), naplnil jsem půlku popelnice nepotřebnými plackami (a krabičkami). Kdo to potřebuje? Když mi někdo během tří kliknutí umožní nákup a okamžitý poslech alba na netu (bez nějakých podivných ochran, které mi to znemožní přehrát např. v autě), a celé mě to bude stát kilo, tak mě ani nenapadne, že bych to měl někde hledat zadarmo!!

Nahlásit

-
0
+