Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Zeptali jsme se na vás AI. Co nám řekla?

10. 9. 2023
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Informací je obrovské množství. Proto, co zkusit číst, posuzuji podle titulku. Téma určuje, s jakou usilovností se snažím do textu začíst. Už prakticky nic nečtu z papíru. Moje médium je PC nebo čtečka.
Nicméně pro čtení potřebuji vidět „celou stránku“, prostě větší kus textu, protože čtu dynamicky. To na běžně orientovaném monitoru nelze a na smartfounu už vůbec ne. Zlom od tisknutí všeho, „abych to mohl přečíst“, ke čtení přímo z obrazovky nastal tehdy, když jsem s pořídil druhý monitor, který mám orientovaný „na výšku“. Na něm vidím „celou stránku“. Proto i tu čtečku mám „desetipalcovou“.

Nahlásit
-
4
+

Diskuze

Hele, milé kolego, co si máme nalhávat, je to alchymie, web či print, umění nebo rutina, jediné, co spolehlivě funguje, jsou články o důchodech. To by nám jistě podepsal i naš kamarád ze studia, důchodce Chalupa.
Ale abych se úplně nevyhýbal, ta "funkčnost" byla míněna v tomto případě především v kontextu celého vydání, jakože proč highlight čísla nezafungoval i jako highlight homepage. Tím bych toto vratké klouzání na tenkém ledě pozastavil, dokud pořádně nenamrzne a s tím nepřijdou i další pořádná čísla.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Jů, milé kolego, já si tam nejsem jistý jednou věcí: zatímco na webu máš (nějakou) metriku jasnou: vidíš počty kliků, případně můžeš měřit i jiné věci, na základě čeho soudíš, že ti něco „funguje“ v printu? Třeba si zrovna tím, co se ti tak zdá, většina čtenářů nejvýš vytře… zrak.

Nahlásit

-
1
+

Díky za reakci. Máte vlastně velmi konzervativní přístup k práci s daty v tom dynamickém on-line prostředí:). Jen bych, pokud můžu mluvit za AI, na kterou reagujete, rád upozornil, že umělá inteligence v článku nereaguje obecně, zda print či online, ale velmi konkrétně na oblast článků o umění. Vytištěný obraz na papíře může mít podle AI větší hodnotu než jeho digitální podoba (případně ve formě staženého html stránky, o kterém píšete). To jen abych se nebohé AI, která nemůže reagovat, částečně zastal...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ráno jsem neměl moc času, tak teď ještě pár poznámek k číslovaným bodům:
Ad 3) Koncentrace versus reklamy? To přece řeší režim Reader View, a to ať už jako organická součást prohlížeče nebo jako plugin-modul. A samozřejmě také vhodný blokátor reklam.
Ad 5) Že „Papírové publikace jsou trvalejší a mohou být snadno archivovány.“? To je naprostý nesmysl. Mnohem skladnější jsou byty v počítači než šanony nebo krabice plné papírů. A stejné je to vyhledáním potřebného textu. V počítači je velmi snadné vybudovat strukturu adresářů, která mne rychle dovede k cíli. Navíc jsou k dispozici programové vyhledávací nástroje. A když mne zaujme nějaký článek nebo komentář publikovaný na webu, tak samozřejmě nespoléhám na to, že jej tam najdu i při příští návštěvě — prostě si tu web stránku uložím lokálně. A abych o svůj ceněný archiv nepřišel havárií média, mám jej samozřejmě zálohovaný …

Nahlásit

-
0
+

Informací je obrovské množství. Proto, co zkusit číst, posuzuji podle titulku. Téma určuje, s jakou usilovností se snažím do textu začíst. Už prakticky nic nečtu z papíru. Moje médium je PC nebo čtečka.
Nicméně pro čtení potřebuji vidět „celou stránku“, prostě větší kus textu, protože čtu dynamicky. To na běžně orientovaném monitoru nelze a na smartfounu už vůbec ne. Zlom od tisknutí všeho, „abych to mohl přečíst“, ke čtení přímo z obrazovky nastal tehdy, když jsem s pořídil druhý monitor, který mám orientovaný „na výšku“. Na něm vidím „celou stránku“. Proto i tu čtečku mám „desetipalcovou“.

Nahlásit

-
4
+