Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Bistro Franz: Brzy zavřete, říkali. Zavřeli oni

11. 2. 2017
 16 891
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Super rozhovovor, ale rád bych chtěl vědět, jestli před těma 5 rokama si svou klientelu představovali takovou, jaká během těch 5 let byla. Úspěch jim rozhodně přeju, je to super podnik, ale kdyby se na jeho úspěch na začátku přijímaly sázky, nevsadil bych ani za nic (z obchodního hlediska), a to jsem netušil, že jde navíc o nováčky v oboru.

Nahlásit
-
4
+

Diskuze

"volím kvalitu a nepřemýšlím nad tím. Nejde mi o nějaká razítka, někteří si třeba bio certifikát nemohou dovolit"

To je přesně ono - stvořili jsme svět, kde papíry, razítka, certifikáty, osvědčení, a zákony o tom, co kdo kde musí mít, vládnou, a ono to nefunguje resp. funguje čím dál hůř.

A už je to vidět i v těch městech, odkud se ty regulace valí neustávající rychlostí čím dál víc?

Když si dojdu na farmu pro mléko, nezajímá mne, jestli na to má sedlák nějaké razítko (spíš bych mu pomohl a vzal do ruky taky vidle, kdyby se tam kvůli tomu nějaký takový "vobejda" objevil). Zajímá mne, že mléko je dobré, že nemá v mlíčnici bordel a špínu, a že už ho znám a vím, že za stejnou cenu jako za bílou vodu v krabici mám opravdu mléko!

Jenže takovýhle jednoduchý "selský rozum" v této společnosti povětšinou chybí, a jde to čím dál k horšímu...

"Autentisty" ve víně taky znám osobně, mnohé považuji za své přátele, je úžasné co (a jak) dělají, jen se bojím, že se z toho stane pro měštáky móda (a tím víc "masovka") a už to zas bude úplně něco jiného, než to bylo (dojem z minulého Autentistfestu, asi už nepojedeme).

Mám rád místa, kde "svět je ještě v pořádku". Ubývá jich, ale ještě jsou!

Přeji vše dobré!

Nahlásit

-
3
+

Super rozhovovor, ale rád bych chtěl vědět, jestli před těma 5 rokama si svou klientelu představovali takovou, jaká během těch 5 let byla. Úspěch jim rozhodně přeju, je to super podnik, ale kdyby se na jeho úspěch na začátku přijímaly sázky, nevsadil bych ani za nic (z obchodního hlediska), a to jsem netušil, že jde navíc o nováčky v oboru.

Nahlásit

-
4
+