Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Šéf odborů Josef Středula: Rakousko doženeme nejdřív za sto let

23. 1. 2016
 33 927
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

"Nedávno jsem se bavil s majitelem jedné české strojírenské firmy, která má výrobní jednotku v Číně. Říkal mi, že se stěhuje zpátky, mimo jiné proto, že je tam práce zaměstnanců dražší než u nás. Tohle je potřeba opravdu změnit,“ vysvětluje Josef Středula"

No jistěže se to změní. Majitel strojírny se přestěhuje zpět do Činy, nebo třeba do Indie. Středula je ekonomický analfabet, který svoji neznalost hrdě prezentuje na veřejnosti, protože "jeho odboráři mu rozumějí". Člověk by se tomu smál, kdyby to nebylo tak smutné.

Nahlásit
-
25
+

Diskuze

Myslíte že by to stačilo? I kdyby tenhle ekonomický negramot našel pod Českem druhý Ghawar, tak by prošustroval úplně stejně jako Hugo Chávez.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

On si Středula vůbec neuvědomuje, že to je on, kdo se o tu revoluci 4.0 nejvíce zasazuje. Čím více bude svazovat zaměstnancům ruce, čím více byrokracie v pracovním právu zavede, čím více zaměstnaneckých privilegií vydupe – tím více zdraží lidskou práci a bude motivovat podnikatele k náhradě zaměstnanců automaty.
PS: v té anketě chybí možnost „ne a kdyby mne někdo zkoušel lanařit do odborů, tak ho poženu holí“ :-)

Nahlásit

-
7
+

... Cílem by mělo být, aby lidé měli práci a svůj příjem mohli utrácet, aby se kola ekonomiky dát točila...
Prostě hodně utrácejte, půjčujte si, jenom ať se kola točí :-))
A pak, že za ekonomickou krizi může nějaká konspirace bankéřů :-D

Nahlásit

-
1
+

... Rozhodně bych neradil zkoušet odbory, jestli protestní akce umějí, nebo ne...
Hmm vidím, že od dob Jimmiho Hoffy a jeho mafiánského vyhrožování se nic nezměnilo :-(

Nahlásit

-
0
+

Za přerušení dohánění poděkujme ČNB...

Nahlásit

-
14
+

Big Unions, Big Business, Big Government - ti tři si půjdou vždy na ruku. Akorát to zaplatí ti, kdo stojí mimo ně a spotřebitelé.

Nahlásit

-
8
+

Dohnat Rakousko rychleji? Ano, je to možné. Ovšem prvním krokem, jak toho dosáhnout, by bylo nutné postavit odbory mimo zákon a zrušit Zákoník práce. A tím druhým zrušit některé daně a další výrazně snížit a tím se stát se daňovým rájem ......

Nahlásit

-
18
+

V Německu je dnes obrovské téma import společnosti, který bych přiřadil verzi 0.1...

Nahlásit

-
1
+

Znamená to, že pokud zvýšíme cenu práce na úroveň Norska, tak brzy předeženeme i to Rakousko? A kde má tento expert na smažení sněhových koulí ropný vrt?

Nahlásit

-
9
+

"Nedávno jsem se bavil s majitelem jedné české strojírenské firmy, která má výrobní jednotku v Číně. Říkal mi, že se stěhuje zpátky, mimo jiné proto, že je tam práce zaměstnanců dražší než u nás. Tohle je potřeba opravdu změnit,“ vysvětluje Josef Středula"

No jistěže se to změní. Majitel strojírny se přestěhuje zpět do Činy, nebo třeba do Indie. Středula je ekonomický analfabet, který svoji neznalost hrdě prezentuje na veřejnosti, protože "jeho odboráři mu rozumějí". Člověk by se tomu smál, kdyby to nebylo tak smutné.

Nahlásit

-
25
+