Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Penzijní spoření pro děti: Pohádka o princezně Koloběžce

12. 1. 2016
 38 915
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Přesně to jsem chtěl napsat - odkládat si na penzi od dětství znamená, že ty úspory za těch dejme tomu 65 let postihne v průměru 1-2 války, státní převraty, měnové reformy, hyperinflace, znárodnění, atd...
Chápu, že méně odvážní spoluobčané se z donucení účastní prvního pilíře. Ale ještě si to dobrovolně zhoršovat?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
10
+

Diskuze

penzijní fondy mají výnos pod inflaci, takže spořit do penzijních fondů je opravdu hloupé

Nahlásit

-
0
+

Kdo považuje za svou "povinnost" se účastnit tohoto, tak má nějaký podivný styl myšlení:
http://nazory.euro.e15.cz/komentare/pavel-paral-marksisticka-politika-lhani-1261645

Podle mne naopak nucení k účasti v něčem takovém (zejména pro ty třicátníky a čtyřicátníky, kteří to odnesou) je důvodem k sebeobraně.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Připojuji se. V osmnácti možná nebudou dětiska rozumět, proč v hrnku cinkají American Eagly, ale po třicítce,,,

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Přesně to jsem chtěl napsat - odkládat si na penzi od dětství znamená, že ty úspory za těch dejme tomu 65 let postihne v průměru 1-2 války, státní převraty, měnové reformy, hyperinflace, znárodnění, atd...
Chápu, že méně odvážní spoluobčané se z donucení účastní prvního pilíře. Ale ještě si to dobrovolně zhoršovat?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
10
+

Jen další do luftu vyhozené erární peníze na podporu někoho, kdo ji zjevně nepotřebuje. Na podporu dětí z relativně bohatých rodin, které je schopny kromě značných výdajů na výchovu dětí, ještě těmto dětem spořit. Sosani jsou v tomto "zaměřeni" úplně stejným směrem jako Kalousek nebo Drábek.

Nahlásit

-
4
+

...nemluvě o riziku, že za 18 a více let zde žádná ČR a Kč (či EUR) vůbec být nemusí: 1919, 1939, 1945, 1953, 1993 - to jsou milníky tuzemské měny, při kterých docházelo k nemalému přerozdělování bohatství. Ale to se přeci již dnes stát nemůže :-).

Nahlásit

-
5
+