Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Nekonečné výnosy – a konečná. Bohatému tátovi bankrotuje firma

12. 11. 2012
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Z toho co vím o Kyiosakim, si myslím, že tohle ho rozhodně nepoloží. Vlastní tisíce nemovitostí, dělá do ropy, koupil zlaté doly, nedávno i zdroje pitné vody a kdoví co ještě, o čem ani nevím.

Nemyslím si, že Kyiosaki je instantní recept na zbohatnutí, ale sám mu vděčím za to, že byl mou vstupní branou do světa financí, o kterém jsem předtím neměl ani zdání a donutil mě ve svých knihách zamyslet se nad různými věcmi, dát si je do souvislostí a hledat další zdroje informací a rozšiřovat obzory. Tohle beru jako hlavní přínos jeho učení, který mě rozhodně posunul někam dál.

Nahlásit
-
3
+

Diskuze

Z toho co vím o Kyiosakim, si myslím, že tohle ho rozhodně nepoloží. Vlastní tisíce nemovitostí, dělá do ropy, koupil zlaté doly, nedávno i zdroje pitné vody a kdoví co ještě, o čem ani nevím.

Nemyslím si, že Kyiosaki je instantní recept na zbohatnutí, ale sám mu vděčím za to, že byl mou vstupní branou do světa financí, o kterém jsem předtím neměl ani zdání a donutil mě ve svých knihách zamyslet se nad různými věcmi, dát si je do souvislostí a hledat další zdroje informací a rozšiřovat obzory. Tohle beru jako hlavní přínos jeho učení, který mě rozhodně posunul někam dál.

Nahlásit

-
3
+

Žádná konečná, žádný poor dad, ale stále rich dad a také nic nového pod sluncem.
Dluhy převede na jednu firmu, aktiva má na jiných a zadluženou firmu nechá v klidu zbankrotovat.
Kolik už takových bylo u nás po listopadu a bude i nadále. Např. firmy obchodující s ropnými produkty. V USA bankéři nechali padnout Lehman Brothers.
A jede se dál černou roklí kolem bílých skal…

Nahlásit

-
0
+

Sice mi Kiyosaki připadá simplistický, zaměřený na široké masy, co nikdy nebudou bohaté, ale zase bych ho hned nepranýřoval. Jistě autor napsal stejně hanící článek o miliardáři Chrenkovi, který nechal zbankrotovat jednu ze svých firem? Za druhé, Learning Anex Kiyosakiho neproslavila. Tato společnost si najímá výhradně slavné speakery typu Donald Trump, Robert Kiyosaki, atd. Musíte být slavní, abyste mluvili na jejich semináři. Značka Rich Dad se rozšířila díky tomu, že Kiyosakiho knížky byly po dlouhé měsíce na prvních příčkách řebříčku New York Times bestsellerů. Dokonce okupoval první tři příčky zároveň, jestli mě paměť nešálí. A konečně ta páka.. Pokud někdo nechápe investování na páku, neměl by se k němu vyjadřovat, to je můj názor.

Kiyosakimu nebaštím vše, ale takovýto článek je opravdu hyenistický - autor do toho dal zbytečně moc emocí. Nechápu, proč investovat tolik energie do snahy někoho co nejvíce očernit. Autore, vždyť Kiyosaki tady ani nekandiduje, tak kdo si to u Vás objednal, to nevím:-)

Nahlásit

-
1
+