Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Nemyslíš? Zaplatíš!

15. 5. 2010
9 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Přesně tak, to co nás potopí, jsou dotace na zbytečnosti.K té cyklostezce: Po Českomoravské ve Vysočanech chodím téměř denně. Už dva roky marně doufám, že na tamější cyklostezce jednou uvidím cyklistu…

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tady ještě video k tématu EU :http://reformy.shoptet.cz/nig el-farage/skutecna-tvar-evrops ke-unie

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Když už jste zmínila tuto publikaci, dodám, že její autor je předsedou velmi liberální politické strany , které dám svůj hlas, přestože se letos nejspíš nedostane do parlamentu.A pokud máme začít myslet a zbytečně neplatit bude nejlíp s tím začít před 26.5. 2010

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nedávno mi popisoval jeden můj karád projekt v jejich (majitelem jsou jeho rodiče) firmě. Dokonce i on sám byl k projektu kritický. Říkal, že při 100%-ní dotaci není podnikatel nijak motivovaný šetřit. Spíše přemýšlí za co by ještě mohl peníze utratit aby to pro něj mělo alespoň trochu smysl. Kde se peníze na takovéto projekty berou? Že by převážně od střední třídy? Kolik stojí jejich přerozdělení? Kolik jich je utraceno zcela zbytečně? O kolik jsou předražené zakázky pořízené za pomoci dotací z EU?.Jeden projekt za všechny - cyklostezka ve Vysočanech. Hned jak jsem ten obrovský most viděl, říkal jsem si zda by nebylo lepší využít stávající přechod (na silnici, kterou most překlenuje jezdí velmi málo aut) a most nestavět. Následně jsem se dozvěděl kolik most stál. Cena předčila mé představy. Nebylo by lepší kdyby z EU přicházelo méně peněz (a méně do ní odtékalo) a kdyby nebylo na takovéto zbytečnosti?.Ještě před dvěma lety jsem byl Eurooptimista. Dnes už mám blíž k Europesimistovi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Namísto "Nemyslíš? Zaplatíš!" je spíše nutné začít myslet a a tudíž zbytečně neplatit. To, že jsme do chomoutu vlezli, ještě neznamená, že z něj také nelze vylézt. Nic není na věčné časy...Chce to jen kuráž.Cestu nastiňuje tato kniha:http://www.kosmas.cz/kni hy/152309/jak-vystoupit-z-eu/

Nahlásit

-
0
+

Podívejte se kam jdou dotace z EU. Z kapes všech Europanů, kteří by věděli jak své peníze smysluplně utratit např. za osobní spotřebu či investici do své budoucnosti se nějakým způsobem vytáhnou. Potom se přidělují na různé projekty. I kdyby přidělování bylo křišťálově čisté, už jen nutnost vypracovat patřičný projekt znamená ztrátu času a financí tj. překážku na toku peněz. Nejhorší je, že nejsou využity smysluplně. Ve svém okolí znám mnoho případů, kdy se něco dělá jen proto, že se na to dají vytáhnou peníze z EU. Nebýt dotací, nikdy by se tyto projekty nezrodily a to by bylo dobře. Peníze by se použily na potřebnější věci...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Vyhodou byti v EU rozhodne neni par miliard dotaci (a vice nase cista pozice opravdu necini), ale pristup na jednotny trh. Nechapu vsak, proc to nemuzeme udelat stylem Norska nebo Svycarska a museli jsme se nacpat do spolku, kde mame nulove slovo, muzeme leda drzet usta a krok a obcas platit za nase jeste vice nenazrane sousedy.Jinak slabe euro u nas znamena zdrazeni veci z dovozu a nasi dovolene v zahranici, coz zase neguje vyhodu prijmu z vyvozu a z turistu. O tom, ze pozice export/import neni pro bohatstvi naroda jako celku dulezita, bylo popsano jiz mnoho ekonomicke literatury. Vyhody bere vzdycky jenom cast obyvatel.Nehlede na to, ze vice nez polovina statu platicich eurem je mimo nasi optimalni menovou oblast.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nedávno jsem četl, že v současné době posíláme do rozpočtu EU více než z nich dostáváme. Ať už je to pravda nebo ne, je podle mě jisté, že v budoucnosti budeme platit víc než dostávat. A dostane-li se Španělsko (nebo někdo jiný) do podobných potíží jako Řecko, budeme platit výrazně více.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Autor by taky mel napsat, kolik miliard euro Česká Republika kazdý rok dostává dotací od EU. Takze nakonec je vetsí výhoda býti v EU, nez býti mimo EU. A vetsí výhoda pro vývoz z Čech a turismus do Čech bude také slabé euro v Čechách nez silná koruna.

Nahlásit

-
0
+