Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Tomáš Prouza: Spořicí účet místo stavebka? Chyba!

9. 8. 2010
13 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Nelíbí se miže když už mám stavebko poslení rok aby se mi snížilo o polovinu ten státní příplatek to by mělo bý až od nové smlouvy ajenom o třetinutak jak už jsem to zažila jednou tato vláda se mně vůbec nelíbí člověk si ubírá sám co může a tahle vláda mně chce ještě obrat o to co mi patří dokonce chc zdani to vše co jsem si našetřila banda zlodějská.

Nahlásit

-
0
+

To je sice hezký, že pomůžete sobě. Kdo, ale pomůže Vám?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

"ale podpora bydlení smysl má a stát by měl ocenit, že se jeho občané starají sami o sebe a po státu nic nechtějí. "jsem jediný komu je z této věty do pláče?

Nahlásit

-
0
+

Souhlasím. Hospodářské výsledky této záložny patří mezi nejlepší a konstrukce tohoto produktu s měsíčním připisováním úroků na dispoziční účet je rozhodně zajímavá. Za dobrou nabídku bych považoval také Stošestku od Unibonu, který vykazuje rovněž celkem uspokojivé hospodaření. Tam je konstrukce vkladu poněkud jiná a tudíž bude vyhovovat trochu jinému typu klientů.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Mým favoritem je teď https://www.creditas.cz/obcan/creditas-vkladove-ucty/vkladovy-ucet-24m-special/.Dva roky místo šesti a zhodnocení skoro o 2% vyšší než na stavebku. Je v tom nějaký háček? Ptal jsem se už v jiné diskusi a nikdo mi tento termínovaný vklad nerozmlouval..Bohužel v rodině máme všechna stavebka ještě ve vázací době. Jinak bych s rušením neváhal - nyní ani není jasné jestli nepřijdou klienti i o polovinu již připsaných státních podpor a/nebo nebude jejich výnos zdaněn. A i kdyby tato rizika nebyla - stavebko bude mít po ukončení vázací doby hodně mizerné zhodnocení..Jestli bude navíc přiznání podpory vázané na bytové potřeby, bude ze stavebka velmi podprůměrný spořicí produkt, který budou využívat jen ultrakonzervativní spořitelé. Zvýšení nároků na bonitu bude podkopávat další důvod proč si stavební spoření uzavřít..Stavební spořitelny se asi opravdu budou muset začít snažit.

Nahlásit

-
0
+

Mým favoritem je teď https://www.creditas.cz/obcan/creditas-vkladove-ucty/vkladovy-ucet-24m-special/.Dva roky místo šesti a zhodnocení skoro o 2% vyšší než na stavebku. Je v tom nějaký háček? Ptal jsem se už v jiné diskusi a nikdo mi tento termínovaný vklad nerozmlouval..Bohužel v rodině máme všechna stavebka ještě ve vázací době. Jinak bych s rušením neváhal - nyní ani není jasné jestli nepřijdou klienti i o polovinu již připsaných státních podpor a/nebo nebude jejich výnos zdaněn. A i kdyby tato rizika nebyla - stavebko bude mít po ukončení vázací doby hodně mizerné zhodnocení..Jestli bude navíc přiznání podpory vázané na bytové potřeby, bude ze stavebka velmi podprůměrný spořicí produkt, který budou využívat jen ultrakonzervativní spořitelé. Zvýšení nároků na bonitu bude podkopávat další důvod proč si stavební spoření uzavřít..Stavební spořitelny se asi opravdu budou muset začít snažit.

Nahlásit

-
0
+

Možná bych uvažoval o bankovních terminovaných vkladech, které budou díky extrémnímu snížení statní dotace na tom mnohem lépe nežli st.sp. Např. za 5let, 4,5% + bonus a to bez poplatku. Já být klientem, tak bych se nad celým problémem zamyslel. Nezapomeňme na to, že se z velkou pravděpodobností budou snižovat už jednou snížené statní dotace a budou se možná i zdaňovat výnosy. V minulosti se snižovalo zhodnocení a rušily se bonusy, poplatky se zvýšily. Na druhou stranu se zvýhodnily úvěry. Čeho se dočkáme v budoucnu?

Nahlásit

-
0
+

Pak už to jsou trošku lepší počty. Ale stejně tři procenta za šestileté vázání prostředků není příliš zajímavá nabídka. A jestli bude podpora opravdu účelově vázána na bydlení, pak ten produkt pro většinu běžných střadatelů ztrácí smysl. Spořitelny se budou muset hodně vytáhnout aby ho udržely nad vodou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

umis cist ???? jsou 4členna rodina, na kazdeho clena si otevre 1 stavebko = 4x statni prispevek.. ale bude tam muset nalit rocne 80 tacu... a to se s vyhledem na 6 let bez moznosti sahnout na ty prachy asi nevyplati....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jsme čtyřčlená rodina, takže otevřu postupně 4 stavební spoření. Spíš se bojím toho,a bych těch 4 x 1667 Kč utáhl :-)A to nepočítám rodiče :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pokud si otevřete každý rok jedno stavebko, nahromadíte jich celkem šest. Podporu budete dostávat na jedno, poplatky si zešestinásobíte. Namísto 300 ročně dáte za vedení 1800 ročně. Od státu dostanete 1500. Na provoz tak padne nejen celá státní podpora, ale i část úrokového výnosu. A to se vyplatí...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nabízím jiný pohled. Stavebk oje produkt na - krátkou dobu a malé částky. Stavebko nebudu rušit, peníze nebudu stahovat. Až mi stávající stavebka skončí, otevřu si nové, ale asi trochu obezřetněji - každý rok jedno, abych mohl v budoucnosti kalkulovat s "přítokem" každý rok.Nebo si otevřu všechny najednou a budu na ně spořit s určeným cílem - nabízí se automobil. Tři stavebka na 6 let = kvalitní automobil střední třídy.Život není jen o procentech, výnosech a ziscích. Život by měl také obsahovat nějakou složku odpovědnosti, pomoci. A spořit do stavebka pokládám za jednu s těchto složek - svými úsporami pomohu jiným, aby vyřešili své bydlení. A navíc dostanu 2000 kč ročně. Sice to nenahrazuje soucit ve smyslu křesťanské tradice, ale i tak se lze v této "drákulí době" na stavebko dívat.A co Vy?

Nahlásit

-
0
+

Zastavit svou nemovitost kvůli úvěru ve výši 250tis. nevidím jako zásadně špatnou variantu. Tedy za předpokladu, že v ní hodláme do splacení úvěru bydlet a celá operace nepředstavuje takovou poplatkovou zátěž klienta, díky níž by se stala nakonec nevýhodná. V případě nesplácení jakéhokoli úvěru hledá věřitel tak jako tak majetek příslušné hodnoty na který by uvalil exekuci. I při úvěru nezajištěném nemovitostí o ni můžete snadno přijít. Proč tedy případně nevyužít možných nižších nákladů?

Nahlásit

-
0
+