Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Praktický průvodce neklidnými dobami

25. 9. 2008
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Pěkný komentář k téměř dojednanému záchrannému plánu:http://www.bloomberg.com /apps/news?pid=20601103&a mp;sid=afLj7ofnabdc.Elagantnějsou podle mého názoru ošetřeny "investice" ;státu..Firmy participující na záchranném plánu musí vydat warranty ve prospěch státu. Tento bod je mi velmi sympatický. V případě úspěchu snižuje náklady státu / dává mu podíl na výnosech ze záchranné operace a částečně trestá stávající akcionáře ředěním jejich podílů.Jsem zvědav, jak velké emise warrantů budou..Jsem opravdu zvědav na zítřejší otevření US trhů, jaká bude reakce

Nahlásit

-
0
+

S autorem souhlasím ve většině bodů - mám pouze pár komentářů..Podle mne záchranný plán JE DOTACÍ bank. Stát bude odkupovat problémová aktiva. Klíčem je cena. Kdyby aktiv měla svou tržní cenu, zcela jistě by se našel zájemce a koupil je. Banky se však s potenciálními zájemci na ceně neshodli. Jestliže se se státem shodnou, znamená tom že stát vyhověl jejich požadavkům na cenu..Pro mne je to signál, že jde o dotaci bank.Čemu se vlastně divíme, kdo je ministrem financí v USA? :-).Druhá věc - problémy ekonomiky tím nejsou zdaleka zažehnány.Třetí poznámka - stejná, jako připomínka p. Traxlera..P.S.Původně jsem chtěl příspěvek vložit již včera (akorát by neměl třetí bod), ale to zde bylo už "předvořákovánoquot;,tak jsem to odložil na dnešek :-).P.P.S.V noci byla uvalena nucená správa na WaMu

Nahlásit

-
0
+

Jedna věc mi pořád není moc jasná. Akciový trh se teď řídí hlavně emocemi. To může s mnoha jednotlivými akciovými tituly hodně zamávat. Potud chápu rizikovost investice do jednotlivé akcie. Přesto mi ale příjde dost nepravděpodobné, že by tyto emoce mohly způsobit znehodnocení akciové společnosti, která ve své podstatě přináší na trh službu nebo výrobky, které jsou stále žádané. Není naopak taková společnost velmi zajímavou příležitostí, jak rozumně investovat do jednotlivého akciového titulu? Je možné, že by v důsledku současné nálady na trhu přestal být určitý druh výrobku žádaný? Zvláště, když producent takového výrobku pokrývá nezanedbatelné procento světového trhu i přes to, že jeho akcie jsou teď na ročním minimu?I kdyby došlo k akvici takové společnosti, tak to přece neznamená, že akcionáři automaticky prodělají.

Nahlásit

-
0
+

Nezvykle s Pavlem souhlasim skoro ve vsem dulezitem, co v clanku uvadi. ;-) Akorat ty posledni odstavce srovnavajici investici primo do akcii a prostrednictvim fondu jsou znacne zkreslene, nebo rekl bych jednostranne podane. Pochopitelne kdyz srovname investici do jedne akcie a jednoho fondu, tak mate Pavle pravdu. Kdyz ale vezmeme v uvahu, ze si z jednotlivych akcii poskladate dobre diverzifikovane portfolio, tak uz Vas argument neplati. Pak nastupuji do hry jine plusy a minusy obou pristupu.

Nahlásit

-
0
+