Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Technologičtí poustevníci končí se živností. Na vině jsou datové schránky

2. 5. 2023
 41 567
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Hlavně jsou "Datové schránky" na úrovni provohor.
S mailem jsem pracoval už v minulém století, ale nepamatuji žádnou službu (placenou !!!), která by likvidovala zprávy už po třech měsících.
Nikdo by takový šmejd totiž nepoužíval.

Pouze státní dinosaurus se svým monopolem, který je stále digitálně ve věku maximálně prvohor (i dinosauři jsou proti státu pokrok) nám může něco takového vnucovat.

Stát, který není schopen komunikovat mezi v rámci jednoho (!) vládního úřadu (stejné informace jim musím posílat minimálně dvakrát) nutí svůj šmejd statisícům.

Nahlásit
-
82
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Největší tragédie v ČR v roce 2023: Stát po vás chce, abyste použili počítač. A tak my si tu žijem.

Nahlásit
-
-22
+

Diskuze

Kdyby......to alespoň bylo vychytaný, neřeknu popel....ale takhle je to zase jen další oprátka na krku, čekáte kdo vám podsekne stoličku.
Proč povinně všichni? Proč se zprávy mažou? Proč vytištěný dokument nemá bez notifikace ( a tedy cesty na poštu, které nás údajně datovky zbaví - ano tu poštu, která bude mít teď jednu pobočku na milion obyvatel - vystání fronty, vysvětlení babě za přepážkou, co vlastně chci (tam to 9 z 10 nebude umět) a zaplacení....Proč? Proč? Proč? Takhle skvělý stát si platíme, který veškeré registry dokáže zprovoznit tak 5 let po termínu - vzpomínáte na registr vozidel? - s jen nějakými chybami....

Nahlásit

-
12
+

Největší tragédie v ČR v roce 2023: Stát po vás chce, abyste použili počítač. A tak my si tu žijem.

Nahlásit

-
-22
+

Další vlna přijde po drastickém navýšení odvodů. I když mám ještě 7 let do dúchodu, určitě živnost ukončím. Bude jednodušší stát se příjemcem dávek (posledních 30 let jsem po státu nic nechtěl) a začít předčasný odpočinek při skromném životě. Určitě nebudu jediný...

Nahlásit

-
38
+

Asi teď opravdu s živností končí většinou ti, co ji měli ze setrvačnosti nebo pro strýčka příhodu, ale určitě nejen ti. Už vidím nějakého „strejdu“ instalatéra, co v montérkách a s brašnou, ve které má kus trubky, sikovky a hasák, obchází domácnosti, jak večer po návratu z hospody sedá k počítači, aby zkontroloval svou datovou schránku.
Jak si stát vůbec může dovolit podmiňovat podnikání tím, že si každá OSVČ musí koupit počítač a mít internetové připojení?!!
Krom toho jsem kamarádce, která je jinak v používání digitálních technologií dosti zdatná, pomáhal s orientací v uživatelském rozhraní státem vnucené datové schránky a jako člověk, který s počítači pracuje celý život (začínal jsem s děrnými štítky) musím říci, že je to produkt uživatelsky velmi nepřítulný …

Nahlásit

-
42
+

Hlavně jsou "Datové schránky" na úrovni provohor.
S mailem jsem pracoval už v minulém století, ale nepamatuji žádnou službu (placenou !!!), která by likvidovala zprávy už po třech měsících.
Nikdo by takový šmejd totiž nepoužíval.

Pouze státní dinosaurus se svým monopolem, který je stále digitálně ve věku maximálně prvohor (i dinosauři jsou proti státu pokrok) nám může něco takového vnucovat.

Stát, který není schopen komunikovat mezi v rámci jednoho (!) vládního úřadu (stejné informace jim musím posílat minimálně dvakrát) nutí svůj šmejd statisícům.

Nahlásit

-
82
+