Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Povinné datové schránky očima expertů. Pomoc podnikatelům, nebo šikana?

24. 3. 2023
 18 079
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Je kouzelné, jak všichni ti, kdo šermují počtem zrušených živností přeskakují tu část, že to jsou dlouhodobě spící živnosti, které jen jejich majitelé zatím byli líní úplně zrušit a tohle byl ten impuls.

Stejně hlasitě kritizují nutnost dvou schránek, ale to je věc, která je v legislativě a systému od začátku před 15 (nebo i více?) lety, to není žádný Rakušanův výmysl.

Nahlásit
-
32
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Sedí indiáni okolo ohně a náčelník vypráví:... a pak spadla počítačová síť a národ bílého muže vyhynul.

Nahlásit
-
-40
+

Diskuze

Už vidím, jak OSVČ — nějaký strejc instalatér, co chodí po domech v montérkách, s trubkama a brašnou, kde má sikovky a hasák, kontroluje každý večer obsah své datové schránky. To zas bude průšvihů a nešťastných lidí.
A vlastně — copak je každý povinen mít počítač a internetové připojení?!!!

Nahlásit

-
-24
+

Měl jsem svoji datovku, abych mohl posílat daňové přiznání a nyní mám ještě datovku jako OSVČ a pak jsem ještě předseda výboru SVJ a tak mám na starosti ještě jednu datovku. Ještě, že se mohu přihlásit do všech stejně. Naprosto zbytečná aktivita, která může některým OSVČ opravdu znepříjemnit život.

Nahlásit

-
-20
+

Je kouzelné, jak všichni ti, kdo šermují počtem zrušených živností přeskakují tu část, že to jsou dlouhodobě spící živnosti, které jen jejich majitelé zatím byli líní úplně zrušit a tohle byl ten impuls.

Stejně hlasitě kritizují nutnost dvou schránek, ale to je věc, která je v legislativě a systému od začátku před 15 (nebo i více?) lety, to není žádný Rakušanův výmysl.

Nahlásit

-
32
+

Sedí indiáni okolo ohně a náčelník vypráví:... a pak spadla počítačová síť a národ bílého muže vyhynul.

Nahlásit

-
-40
+

Co takový Dežo, co kope výkopy? Bydlí blízko Olbramova, kde není telefonní signál. Nemá počítač ani internet. Když dostává práci, někdo za ním zajede. A teď ho za to stát potrestá. Tfujtajbl! A co spousta seniorů s živnosťákem, kteří také těm novotám nehoví?

Nahlásit

-
-32
+

šikana

Nahlásit

-
-35
+

Je to šikana. Mám hodně příchozích dopisů z úřadů. Každý dopis musm konvertoat. Musím na poštu a zaplatit za stránku 30,- Kč..Nedávno jsem platil za 9ti stránkový dopis 270,- Kč.
Na úřadech žádám o zaslání poštou nebo o osobní vyzvednutí, ale podle zákona jsou povinni mi dopis poslat do datové schránky.

Nahlásit

-
-18
+