Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Zdražování polevuje, ale vyhráno není. Jak číst inflaci očima expertů

16. 9. 2022
 8 812
8 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Hlavně by experti měli říct, co bude, až inflace klesne třeba i na nulu. V tu chvíli totiž ceny zůstanou stále desítky procent dražší procent vyšší. Neměla by tedy přijít na řadu doba mírné deflace, aby se ceny vracely zpět k normálu před krizí?

Nahlásit
-
4
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Kdy tu konečně uvidím názor paní Šichtařové?
Nebo se vám nehodí?

Nahlásit
-
-2
+

Diskuze

Jako většina lidí jsem se snažil zabezpečit proti inflaci a investovat. Investoval jsem hlavně do BTC, ETH, MANA apod. Ethereum i Manu držím na Binance, bitcoin jsem si akorát poslal na MyCoiner, o kterém jsem v poslední době často četl.

Nahlásit

-
1
+

Zdravím, nemyslím si, že by pan dělal reklamu, spíše jen sdělil svůj názor a upřesnil kde investuje a proč zrovna tam. Kdybych tu napsala, že investuji na Binance, neznamená to, že dělám reklamu, jen konstatuji, jakou platformu využívám.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

"Nenápadná" reklama :-)
Je bitcoin. A pak jsou shitcoiny.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Osobně si myslím, že zdražování a inflace není jen problém posledních pár let, kdy se ekonomika snažila vzpamatovat po karanténách. Zdražování a inflace je téma, které se řeší každý rok a měli bychom s tím dopředu počítat a zajistit se, aby na nás neměla tak výrazný dopad. Mezi zajištění proti inflaci ale nemyslím šetřit na všem, mluvím o investicích. Nejlépe své finance zajistíte investicemi ať již do akcií, kryptoměn a jiných aktiv. Osobně mi jsou nejbližší kryptoměny, momentálně nakupuji za nižší cenu a těším se, až vzrostou. Kryptoměny nakupuji prostřednictvím MyCoiner, který jsem si vybral především díky nízkým poplatkům.

Nahlásit

-
1
+

Jo. A ještě prosím přescentku Švihlíkovou. Jedna předpovídá už asi patnáct let konec EU do půl roku, druhá rovnou zhroucení globálního kapitalismu a následnou světovou dominanci sociálně citlivějšího Ruska.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Kéž by.
Jenže deflace se zadluženým státům nehodí, takže se používá pouze ke strašení a státní tiskárny jedou brrrrrrrrr.
Uvidíme, jestli přijde bitcoinový standard jako peníze místo současných státních inflačních měn :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Hlavně by experti měli říct, co bude, až inflace klesne třeba i na nulu. V tu chvíli totiž ceny zůstanou stále desítky procent dražší procent vyšší. Neměla by tedy přijít na řadu doba mírné deflace, aby se ceny vracely zpět k normálu před krizí?

Nahlásit

-
4
+

Kdy tu konečně uvidím názor paní Šichtařové?
Nebo se vám nehodí?

Nahlásit

-
-2
+