Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Přituhuje, sazby letí vzhůru. Vyhlíží snad ČNB nového guvernéra?

5. 5. 2022
 6 039
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Milton Friedman, americký nositel Nobelovy ceny za ekonomii: "Jestliže růst cen je vyšší než 1 až 2 procenta ročně, guvernér centrální banky musí být okamžitě odvolán, protože v minulosti evidentně těžce chyboval v nastavení úrokových sazeb." Řídila se česká vláda a prezident-ekonom doporučením profesora Friedmana?

Nahlásit
-
7
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Když ceny vzrostou kvůli tomu, že vzrostou ceny energetických surovin, těžko z toho vinit centrální banku, která s tím nic neudělá.

Milton Friedman byl evidentně špatný ekonom.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-4
+

Diskuze

Tak už vím, co mi chybělo ke štěstí. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zdá se, že Richard zapomněl brát prášky a opět se nám tu rozdvojil a diskutuje sám se sebou. Zdravíme kadrilu kadrilovnu fuldovou :DDD

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já mám Miltona docela rád, kdysi jsem dokonce přečetl některé jeho knihy, ale ne se vším s ním souhlasím. Například situace, kdy centrální banka nastaví jiné než "chybné úrokové sazby" může nastat podle mě pouze čirou náhodou, bez ohledu na to, jakými doporučeními se kdo řídí :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Zdravím Vás! Co říkáte na to, že novým guvernérem má prý být Aleš Michl.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Když ceny vzrostou kvůli tomu, že vzrostou ceny energetických surovin, těžko z toho vinit centrální banku, která s tím nic neudělá.

Milton Friedman byl evidentně špatný ekonom.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-4
+

Milton Friedman, americký nositel Nobelovy ceny za ekonomii: "Jestliže růst cen je vyšší než 1 až 2 procenta ročně, guvernér centrální banky musí být okamžitě odvolán, protože v minulosti evidentně těžce chyboval v nastavení úrokových sazeb." Řídila se česká vláda a prezident-ekonom doporučením profesora Friedmana?

Nahlásit

-
7
+