Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Čekají nás vyšší daně? Děravý rozpočet očima expertů

15. 4. 2022
 60 347
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Prosím pomozte, já tomu nerozumím. Podle textu našeho financministra nejprve peníze utratíme a teprve potom budeme počítat, kolik nás ta útrata bude stát. Není pan Stanjura tak trochu Alenka Schillerů v kalhotech?

Nahlásit
-
29
+

Diskuze

Nějak mi tam chybí šetření na straně vlády.

Nahlásit

-
2
+

Tak typické. Salónní ekonomové říkají obvyklé fráze, jen to prezentují uhlazeně, aby to nevyznělo moc pesimistický. Ta realita je dost chmurná, a pokud dojde k nejhoršímu a zastaví se dodávky plynu, tak nikdo ani nedohlédne na možné důsledky. Tady mám ani tři svetry nepomohou, protože celý náš průmysl, postavený hlavně na energii, by se doslova rozložil. A pak ty vyvolané efekty v návazné nebo součinně ekonomice, problémy ve službách, ve stravování, nedostatek hnojiv, snad ani nedomýšlet. Lidí, kteří volají po okamžitém přerušení dodávek plynu a ropy z Ruska, bych zbavil svéprávnosti. Je zbytečné zdůrazňovat, že jsme si tento stav zavinili sami svou energetickou nestrategií. V tichosti spoléhám na to, že naším téměř jediným dodavatelem ruského plynu je Německo, které odebírá plyn z NS 1 a má s Gaspromem podepsanou dlouhodobou smlouvu. Také není v zájmu Ukrajiny přerušit dodávky ropy (Družba) a plynu (Bratrství) přes Ukrajinu. Plyn i ropu potřebují, nejen pro vlastní potřebu, ale i tranzitní poplatky, které v poslední době několikrát navýšili, jsou významným zdrojem příjmů. Ukrajincům vadí Jamal, který je ovšem v podstatě nepoužíván, a hlavně NS 1. Ten je hlavním zdrojem plynu pro Německo. LNG je pro ně a pro nás v nejbližší době ze známých důvodů nepoužitelný. Apokalyptické vyhlídky. Tak bychom spíše měli dát na modlení.

Nahlásit

-
13
+

Prosím pomozte, já tomu nerozumím. Podle textu našeho financministra nejprve peníze utratíme a teprve potom budeme počítat, kolik nás ta útrata bude stát. Není pan Stanjura tak trochu Alenka Schillerů v kalhotech?

Nahlásit

-
29
+