Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Minimální mzdu svážeme s průměrnou, to handrkování je nedůstojné, říká SPD

21. 9. 2021
 8 680
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Já bych s tím pánem asi v drtivé většině bodů souhlasil, ale stejně pro SPD nikdy hlasovat nebudu.
Jde o to, že ty otázky jsou prakticky jen po detailech, povrchnostech a šumu, takzvané pěně dní.

Ta důležitá otázka je:
"Jak má vypadat Česko v roce 2024, po 4 letech vaší vlády?"

Jak má za 4 roky vypadat školství. Zdravotnictví. Armáda. Mezinárodní vztahy. Úřady. Infrastruktura. Sociální systém. Daně. Dluh.
Ne jaké jsou ty první kroky (o kterých rádi mluví všichni), ale jaký je cíl toho vládního výletu.

Nahlásit
-
2
+

Diskuze

Tak ja taky samozrejme povazuji minamialku za nesmysl bez ekonomickeho opodstatneni. Ale na te krizi je uplne krasne videt, ze ta vazba na prumernou mzdu je jeste nesmyslnejsi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Minimální mzda je kontraproduktivní kdykoliv, krize nekrize. Je to ekonomický nesmysl. Pokud zaměstnanec vykoná práci za 10K a firma je přinucena platit mu 15K, tak na každém takovém zaměstnanci prodělává 60K ročně. Firma to musí nějak řešit a až na výjimky bude na konci takového řešení propuštěný pracovník, žádající o dávky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Já bych s tím pánem asi v drtivé většině bodů souhlasil, ale stejně pro SPD nikdy hlasovat nebudu.
Jde o to, že ty otázky jsou prakticky jen po detailech, povrchnostech a šumu, takzvané pěně dní.

Ta důležitá otázka je:
"Jak má vypadat Česko v roce 2024, po 4 letech vaší vlády?"

Jak má za 4 roky vypadat školství. Zdravotnictví. Armáda. Mezinárodní vztahy. Úřady. Infrastruktura. Sociální systém. Daně. Dluh.
Ne jaké jsou ty první kroky (o kterých rádi mluví všichni), ale jaký je cíl toho vládního výletu.

Nahlásit

-
2
+

Mám zkušenost (diskuse), z které plyne, že to ti politici dost často vědí. Většinou sami chápou, že to co zdraží, se kupuje prostě méně. Ovšem oni počítají s tím, že těch propuštěných bude relativně málo, pár tisíc či nějaký ten desátý tisíc. A tito lidi jsou jim v podstatě putna (jeden z těch politiků mě to před několika lety řekl takhle natvrdo). Ostatní lidé jim pak za tuto politiku dají hlasy, a o ty jde politikům především.

Jinak dopourčuji si přečíst k tématu klasika:
https://www.bawerk.eu/clanky/texty-jinych-autoru/mzdy--nezamestnanost-a-inflace-i-od-von-misese.html

https://www.bawerk.eu/clanky/texty-jinych-autoru/mzdy--nezamestnanost-a-inflace-ii-od-von-misese.html

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Vazba minimalni mzdy na prumernou nedava smysl. Prumerna mzda klidne roste i v dobe krize, ale zvysovat v dobe krize minimalku je kontraproduktivni prave vuci tem, ktere ma chranit. Kdyz se zvednou urednim narizenim naklady na jejich praci, jsou prvni na rade pri propousteni.

Nahlásit

-
1
+