Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Dotační eldorádo

3. 6. 2019
 9 856
22 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Vy jste jako jeden můj známý, který mi tvrdí, že nemám právo kritizovat stát, protože jsem chodil do státních škol a šlapu po státních chodnících. Taktně pomíjí, že ten stát mne k tomu nutí, mnoho sektorů si silou zmonopolizoval a navíc jsem si to všechno již asi 100x předplatil na výpalném zvaném daně.

Podle stejné logiky by nikdo nemohl kritizovat komunistický stát, protože tehdy jsme "od něj" měli všichni všechno. Málokdo odmítl pitnou vodu, rohlík, atd... - a to vše bylo "od státu". A nejvíc hubu asi měli držet političtí vězni, protože ti od státu měli jídlo i ošacení i ubytování.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
39
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Svobodní navrhují horemdolem, ale nevšiml jsem si, že by kdy peníz daňového poplatníka odmítli. Sněmovní volby 2017, předposlední EUrlament (než se jejich voliči smrskli na osminu) ...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-9
+

Diskuze

Teď mi prosím vysvětlete vaše myšlenkové pochody - proč bych studoval účetní uzávěrku Agrofertu proto, abych si potvrdil, že VOLIČ stran současné vládní koalice (ANO, ČSSD, KSČM) je čistým daňovým příjemcem???

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Já jsem ji sice nečetl, ale Zlámalová k tomu teď na echu24 píše: "V této chvíli je velmi realistická varianta, že Agrofert přijde o všechny dotace. To by naprosto rozložilo jeho ekonomický model fungování. Kdo si pečlivě přečte výroční zprávu Agrofertu, vidí, že na dotacích a také investičních pobídkách nikoliv z Bruselu, ale přímo z české státní pokladny jsou závislé všechny klíčové firmy Agrofertu, od Lovochemie přes Penam až po Kostelecké uzeniny."

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Pokud se nekriticky převezme každý článek z internetu, aniž by byl zapojen selský rozum, může to v argumentaci dopadnout i takto...
Jsem docela alergický na rčení "postavené z dotací EU". Odkud se vzaly peníze EU? Nejsou náhodou z daní obyvatel EU? Proč se nikde nepíše "postaveno z daní občanů EU"? To by bylo k realitě mnohem blíže a zejména by vypadlo nesmyslné adorování EU jako projektu, bez kterého by "nic neexistovalo a nic nefungovalo".

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

K čemu je studování výkazů firmy, kterou Bureš ukradl Petrimexu? Je to první z řady jeho gaunerských "obchodů". To už fakta nic neznamenají? Nastudujte si to!!!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Nejlepší dotací jsou nížší daně.

Nahlásit

-
6
+

To už fakta nic neznamenají? Nastudujte si konsolidovanou účetní uzávěrku Agrofertu než něco budete tvrdit. Mě je Babiš lhostejný a Agrofert taky, ale blbosti nesnáším.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Z jistého pohledu je vlastně nesmyslná jakákoliv opozice placená systémem samotným. Ta v EU parlamentu je zcela nepřijatelná. Jak může pobírat někdo odměny za práci europoslance, a zároveň ukazovat na všechno zlé, co se v EU děje? Jakkoliv je jednání EU nehospodárné ba zlotřilé, nechat se odměňovat za opozici je amorální! Nechat se platit a pak hrozit brexitem... Fuuuuuj, hanba.

To je jistě morálnější přijet na zasedání brzy ráno, odškrtnout si příchod, a pak rychle pryč (mám nějaké důležité jednání, tak mě nezdržujte...), jak to praktikoval například blahé paměti Ransdorf.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Ale jo, ta logika není až tak špatná. :)

Přirovnal bych to k tomu, že když máte zahrádku s chatkou, a pravidelně vám tam chodí zloději sbírat jak vybavení chatky, tak plody ze zahrádky, tak si pro jejich výstrahu střelte do nohy. To je jistojistě odradí od dalších podobných akcí.

Anebo ještě přirovnání Cimrmanovo. Když chce učitel potrestat žáky, tak povídá: "Dneska si nedám odpoledne viržínko! Neplačte, můžete si za to sami."

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Dotace jsou zlo. Chudí je platí a bohatí zneužívají. Ale jediná cesta, jak proti nim bojovat, je o dotace žádat a co nejvíce jich získávat a tím přivést systém ke krachu. Ještě o tom natočit video a ukázat ostatním, jak je dotace odirají.

Nahlásit

-
5
+

Jeden by třeba řekl, že když je někdo proti dotacím, tak je taky proti dotacím. Ale třeba mě tu logiku učili špatně!

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-2
+

jasně. Všichni ostati berou dotace, jenom svobodní si vybírají předplacené daně. A ještě Václav Klaus Starší na sjezovce postavené - tramtadadá - z dotací EU :D

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/klaus-si-uzival-lyzovani-na-sjezdovce-postavene-z-penez-evropske-unie.A110105_103057_usti-zpravy_alh

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-8
+

Je to daňový poplatník. Dokonce čistý daňový plátce - kdežto volič ČSSD, KSČM a zhusta i ANO je čistý daňový příjemce.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
15
+

Vy jste jako jeden můj známý, který mi tvrdí, že nemám právo kritizovat stát, protože jsem chodil do státních škol a šlapu po státních chodnících. Taktně pomíjí, že ten stát mne k tomu nutí, mnoho sektorů si silou zmonopolizoval a navíc jsem si to všechno již asi 100x předplatil na výpalném zvaném daně.

Podle stejné logiky by nikdo nemohl kritizovat komunistický stát, protože tehdy jsme "od něj" měli všichni všechno. Málokdo odmítl pitnou vodu, rohlík, atd... - a to vše bylo "od státu". A nejvíc hubu asi měli držet političtí vězni, protože ti od státu měli jídlo i ošacení i ubytování.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
39
+

Tak jistě. Je třeba nadávat všem, kteří se hrnou do politiky. Jsou to potenciální zloději. :D V naší společnosti platí presumpce viny, tohle je jen další důkaz. Na politiky, kteří jsou teď u moci, už není třeba nadávat, ti už to mají za pár. Logika, soudruhu, logika. :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

a sami je chtéjí pobírat. Tohle nepochopí ani BOH

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-8
+

Citace - Honza _ / 03.06.2019 14:29

Svobodní nechtějí rušit dotace jiným - chtějí je zrušit všem, to je rozdíl.


Tohle pan BOH asi nepochopí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Svobodní nechtějí rušit dotace jiným - chtějí je zrušit všem, to je rozdíl.

Ale jak dopadnete, když neberete dotace a všichni kolem vás ano?
https://www.byznysnoviny.cz/2018/07/26/dotacni-zvracenost-praxi-nechces-eurodotaci-pak-te-eu-znici-zadotovanim-konkurence/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
8
+

Máte pravdu, asi to bude nejlepší cesta k ukončení všech dotací. Plamenně proti nim bojovat, ale když dojde na lámání chleba - "proč bychom se dobrovolně znevýhodňovali? Ať se dobrovolně znevýhodní někdo jiný!"

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-8
+

Kdopak je volič Svobodných (a ostatních malých stran)? Není to náhodou daňový poplatník? Trošku si to srovnejte, tyhle argumenty jsou legrační.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

Proč by odmítali a dobrovolně se znevýhodňovali? Vy jste zřejmě další z těch kdo říká že "pokud chcete omezit výdaje státu, odmítněte platby které by šly Vám - ale platby které jsou nám, tak na ty si nedovolte šahat"...

Věřím ale tomu, že by byli první kdo by souhlasil se zrušením všech plateb politickým stranám ze státního rozpočtu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
5
+

Svobodní navrhují horemdolem, ale nevšiml jsem si, že by kdy peníz daňového poplatníka odmítli. Sněmovní volby 2017, předposlední EUrlament (než se jejich voliči smrskli na osminu) ...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-9
+

Neexistuje účinnější řešení, než jaké navrhují Svobodní ohledně dotací: Zrušit je. Navíc, tam kde tečou velké peníze, setkávají se politici a gauneři, aby se o to rozdělili. Nelze je mezi sebou ani rozlišit. Pokud tedy platí, že EU je na dotacích postavená, je také postavená na zločinném systému, a nelze udělat lepší krok, než vystoupit z EU. Otázka pak je, zda naši malí čeští gauneři nejsou větší než ti evropští. Soudím, že větší nejsou, protože přes Brusel teče podstatně více peněz. Na druhou stranu, pokud ti bruselští šlápnou na krk těm našim českým, zřejmě jsou české metody gaunerštější o poznání víc.

Nahlásit

-
16
+