Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: De Gaulle by Britům řekl Non

15. 4. 2019
 5 329
9 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Francie je nemocná země, žijící nad poměry a upadající postupně do ekonomické bezvýznamnosti. Tím, že jí odejde významnější konkurent si bude moci udržet ještě nějakou dobu své postavení v EU.

Nahlásit
-
19
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Ve snu by mne nenapadlo, že po všech eskapádách spojených s brexitem, korunovaných navíc nekonečným trapasem posledních týdnů, se ještě najde někdo, kdo bude ochoten opakovat pohádku o "klaccích pod nohy Británii". Bohužel jsem se mýlil...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-12
+

Diskuze

Jj, to se nejspíš stalo, ale mě by stejně spíš zajímalo, co by na to řekl Churchill nebo třeba takový Jindřich VIII.?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
7
+

zatímco Houžňák by v dnešní situaci řekl Mamutík náčelník můj-tvůj

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Buďte v klidu. Mě naopak napadlo, že hromada ynteligentů tu překvapivou "neschopnost" odpůrců Brexitu realizovat Brexit korunovanou kydy z médií bude brát vážně.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Ve světle událostí posledních dvou let je poměrně obtížné se ubránit dojmu, že Charles de Gaulle měl koneckonců pravdu, nemyslíte?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-3
+

Ve snu by mne nenapadlo, že po všech eskapádách spojených s brexitem, korunovaných navíc nekonečným trapasem posledních týdnů, se ještě najde někdo, kdo bude ochoten opakovat pohádku o "klaccích pod nohy Británii". Bohužel jsem se mýlil...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-12
+

Další esej na téma Co by na dnešní situaci řekli mrtví lidé, kdyby nebyli mrtví.
Například taková Johanka z Arku by Britům řekla merde.

Nahlásit

-
3
+

Brexit nám přináší také trochu jiný a zajímavý pohled, než nám přinášejí EU média a zejména politici EU.

Demokracie VB je jednou z nejstabilnějších, nejsilnějších a nejkulturnějších na světě. Pokud by neexistovala EU a vstup VB do EU, nebyl by žádný Brexit a VB by fungovala bez problémů politicky i ekonomicky. Existovaly důvody proč tato VB řekla Leave a namísto abychom pátrali po těchto důvodech, případně je eliminovali, soustředí se EU na potrestání VB. Tvrzení, že EU je volné seskupení států, ze kterého lze svobodně a dobrovolně vystoupit se ukazuje jako nepravdivé. Naopak, jsou utkány takové vztahy, které odchod z EU na svobodné vůli jakéhokoliv státu činí prakticky nemožným. Pokud VB,země silná ekonomicky, politicky, vojensky má takové potíže s odchodem, jak by asi vypadal odchod země, která by byla ve srovnání s VB trpaslíkem ?

Jednání o dohodě je obtížné ještě z jednoho důvodu. Zatímco politická reprezentace EU necítí žádnou odpovědnost vůči svým voličům (nikoho EU voličsky nezajímá), reprezentace VB cítí velký tlak ze strany svých voličů a proto je jejich pozice tak obtížná, zodpovědná a politicky citlivá. Politická reprezentace EU je motivována vytvářet problémy, být v centru jejich dění a tím ospravedlňovat svou existenci. Politická reprezentace VB cítí, že svým jednáním musí skládat účty svým voličům.

Nahlásit

-
13
+

Francie je nemocná země, žijící nad poměry a upadající postupně do ekonomické bezvýznamnosti. Tím, že jí odejde významnější konkurent si bude moci udržet ještě nějakou dobu své postavení v EU.

Nahlásit

-
19
+

De Gaulle by Britům nemohl říct nic, neboť byl - stejně jako je nyní Macron - ubožákem a nulou ze selhavšího státu opájejícím se pocitem iluzorní velikosti.
Jediné, co Macronovi zbývá (přes veškerou tragickou neschopnost Westminsteru) je držet si palce, aby kolabující Francii zůstalo alespoň nějaké pojítko s Ostrovy a tvářit se přitom důležitě.

Nahlásit

-
7
+