Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Automatické taxíky – budoucnost velkých měst

2. 4. 2019
 7 260
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Krásný článek. Úplně jsem se zasnil. Ale chybí tam jeden odstavec. Jak provozovatel zajistí aby se zákazníci ve vozidle bez řidiče chovali jako lidi a ne jako hovada. Taková jízda taxíkem bez řidiče v sobotu ráno na nádraží po noci, kdy taxík převážel opilce z hospody do hospody (doba kdy jsou taxíky ve městech užívány nejčastěji - páteční a sobotní noc) by mohl být pro uživatele nezapomenutelným zážitkem. Když nastoupím do svého auta, tak alespoň vím, že nebude na podlaze nazvraceno, popřípadě něco horšího ........

Nahlásit
-
4
+

Diskuze

To už je vyřešeno. Kamery do interiéru.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Technologie pokročila.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Někdo může provozovat i horší taxíky pro opilce.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nakonec ustoupí. Luddité taky ustoupili.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Možné řešení je, že pokud si zavoláte auto do hospody, přijede vám jiné auto než do kanceláře.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To je ten lepší případ, v tom horším je budou exportovat jako dotované majordomy a šoféry.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Radši to neříkejte dvakrát. Představuji si call centrum někde v Bombayi, tisíc Indů, každý ve své kóji s volantem, helma na hlavě, a v reálném čase řídí nějaký taxík na druhém konci světa....

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Takhle obecně to nefunguje, ale zkuste práva romských vandalů, tomu už bych dával šanci.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Indický řidič do každé rodiny! :D

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

A co lidská práva opilců a vandalů?-)))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

A k tomu skupinky goril v terénu. Po pár přesdržkách to opilce a vandaly přestane bavit a vrátí se zpět do nočních tramvají (provozovaných z veřejných zdrojů).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Napadají mě kamery. O te doby co je máme na nádraží tak mají sprejeři utrum.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já jsem podobné články četl ve VTM už v šedesátých letech, také jsem se jako kluk zasnil. Jenže v tomhle ohledu se zas moc nezměnilo. Snad jen ti taxikáři ...

Nahlásit

-
0
+

což o to, nějaká ta bývalá svačina se utře a vydesinfikuje. Ale počítá pan futurista s tím, že jeho plán třeba na...e taxikáře?
Něco mi říká, že ti zvolí i jiné formy protestu vedle elektronické petice a happeningu s okytičkovanými taxíky...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Žádná autonomní auta se vyrábět nebudou, řízení se outsourcuje do Indie.

Nahlásit

-
3
+

A to je ten drobný detail, na kterém každý takováhle logický inženýrský plán selže.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Do města mě nezajímá. Spíš bych potřeboval (za tu 1Kč/km) vozit i s rodinou na víkendy a dovolenou.
P.S: Ta cena se dost změní, až dojdou materiály na baterie. Buď fyzicky, nebo otroci v Číně a (z čínské kolonie) v Africe.

Nahlásit

-
1
+

Krásný článek. Úplně jsem se zasnil. Ale chybí tam jeden odstavec. Jak provozovatel zajistí aby se zákazníci ve vozidle bez řidiče chovali jako lidi a ne jako hovada. Taková jízda taxíkem bez řidiče v sobotu ráno na nádraží po noci, kdy taxík převážel opilce z hospody do hospody (doba kdy jsou taxíky ve městech užívány nejčastěji - páteční a sobotní noc) by mohl být pro uživatele nezapomenutelným zážitkem. Když nastoupím do svého auta, tak alespoň vím, že nebude na podlaze nazvraceno, popřípadě něco horšího ........

Nahlásit

-
4
+