Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Brazilský Trump a jeho „Chicago boy“

14. 1. 2019
 8 938
11 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

... fašistický libertariánský ... to je něco jako masožravý vegetarián?


Už jste mi začal chybět, ale měl jste tady mezi tím zdatnou konkurenci, jenom ji zřejmě semlela kola dějin :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
4
+

Nejméně oblíbený příspěvek

To už je taková jihoamerická tradice. Čas od času se tam objeví nějaký ten fašistický libertariánský diktátor.

Nahlásit
-
-6
+

Diskuze

Jj, já vím, i když zrovna v tomto případě to bude spíš o správném srovnání pojmů a dojmů.
Něco, jak to říkal tuším James W. Riley: Když to chodí jako kachna, plave jako kachna a kváká jako kachna, tak je to kachna.
My vidíme kachnu, co vidí Fuld, ví jen Fuld :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
1
+

Když libertariana skřížíš s fašounem dostaneš konzervativce. :-) Troubo.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nevědomý oxymoron je Fuldův základní vyjadřovací prostředek.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

I ty hlupáku. Není ani fašistický, ani libertarián, je to prostě konzervativec.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Není, protože obojí je oxymóron.
Jste to fakt Vy, Fulde? :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
3
+

Jestli jde o fašistického libertariána, nebo o libertariánského fašouna je přece ve finále úplně jedno. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Hm, to nejste moc ve formě… bývává to lepší :-)
Když tedy ten „pravý“ libertarián dělá ty věci, co mu přisuzujete, tak už přece nemůže být fašistický, protože pak jako zmocnivší se moci ve volbách už není libertariánksý – nebo naopak.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Fašistický libertarián je individuum, které vnucuje celé zemi libertariánské ideje prostřednictvím státní moci, které se zmocní ve svobodných volbách. Pravý libertarián přece demokracií pohrdá a voleb se tudíž neúčastní ani jako kandidát na volenou pozici ani jako volič.

Nebojte. Já své "přátele" neopouštím. :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

... fašistický libertariánský ... to je něco jako masožravý vegetarián?


Už jste mi začal chybět, ale měl jste tady mezi tím zdatnou konkurenci, jenom ji zřejmě semlela kola dějin :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
4
+

To už je taková jihoamerická tradice. Čas od času se tam objeví nějaký ten fašistický libertariánský diktátor.

Nahlásit

-
-6
+

Jen pro doplnění, tady je jeho inaugurační projev https://pravyprostor.cz/inauguracni-projev-jaira-bolsonara-ktery-v-mainstreamovych-urcite-mediich-nenajdete/
Pro znalce může být zajímavé i jméno překladatele.

Nahlásit

-
1
+