Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Jeden čas! Ale který?

21. 9. 2018
 26 483
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Skutečnost, že by mohlo skončit střídání zimního a letního času je velmi potěšující. Jen mne znervózňují informace, že by snad byl celoročně užíván letní čas! Je potřeba si uvědomit, že nejlogičtější je užívat přirozený čas podle polohy slunce. Posun času na letní i v zimě vede k tomu, že v období okolo Vánoc se bude rozednívat až v 9 hodin! O mnoho týdnů v roce déle bude mnoho lidí vstávat před rozedněním, jezdit po silnicích za tmy při zimních povětrnostních podmínkách.

Nahlásit
-
92
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Zadny nejlogictejsi cas neexistuje a kazdemu vyhovuje neco jineho. Akorat je vhodne pouzivat vsude stejny. Pokud mate potrebu pouzivat SEC, nic Vam nebrani si ho na hodinkach nebo na mobilu nastavit. A to pisu presto, ze by mi taky vyhoval SEC.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu
-
-7
+

Diskuze

To je problém mít ráno tmu do 9 a večer už od 4 ne?

Větší problém, bych řekl, je světlo v létě už ve 3 hodiny v noci, když lidi vstávají do práce až ve 4, v 5. A tma večer už v 9.

Jsem jednoznačně pro zachování nesprávného letního času, místo standardního.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
2
+

Zimní čas je skutečně nesmysl, byl zaveden pouze jednou, na přelomu let 1946/ 1947. Nicméně zákon o jeho zavedení je stále platný, takže ho lze zavést kdykoliv znovu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-1
+

Zadny nejlogictejsi cas neexistuje a kazdemu vyhovuje neco jineho. Akorat je vhodne pouzivat vsude stejny. Pokud mate potrebu pouzivat SEC, nic Vam nebrani si ho na hodinkach nebo na mobilu nastavit. A to pisu presto, ze by mi taky vyhoval SEC.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
-7
+

V České republice opravdu existuje zimní čas. Jedná se o čas posunutý od středoevropského o hodinu opačným směrem, než letní (UTC + O). Podle stále platného právního předpisu je vláda oprávněna jej vyhlásit (vyhlášen byl pouze jednou).

Chcete-li vyjádřit svůj názor, jakým časem by se měla v budoucnu Česká republika řídit, můžete tak učinit v této anketě: http://bozppo-neu.cz/?page_id=19

Nahlásit

-
1
+

Snad už by mohl zmizet nesmysl „zimní čas“. Proč nikdo neprotestuje proti směnné práci? Když změna času zabíjí „desítky lidí“, co potom zmíněná práce na směny?

Nahlásit

-
4
+

Skutečnost, že by mohlo skončit střídání zimního a letního času je velmi potěšující. Jen mne znervózňují informace, že by snad byl celoročně užíván letní čas! Je potřeba si uvědomit, že nejlogičtější je užívat přirozený čas podle polohy slunce. Posun času na letní i v zimě vede k tomu, že v období okolo Vánoc se bude rozednívat až v 9 hodin! O mnoho týdnů v roce déle bude mnoho lidí vstávat před rozedněním, jezdit po silnicích za tmy při zimních povětrnostních podmínkách.

Nahlásit

-
92
+